"Перший крок дається непросто"

Роман КИРЕЙ
4 липня 2017

Депутати Канівської міської ради навіть із третьої спроби на сесії не підтримали проект рішення стосовно створення Канівської об’єднаної територіальної громади.

Голосуванню передувало тривале обговорення. Прихильники об’єднання громад наполегливо переконували в необхідності такого кроку, адже він дасть змогу успішніше вирішувати багато наболілих питань, зокрема й земельних. Проте такі аргументи розбивалися об залізобетон: мовляв, школи й амбулаторії закривають, села вимирають, українці виїжджають за кордон.

Приміром, депутат Василь Зубко бідкався: навколишні села, з громадами яких пропонують об’єднатися, виставляють вимоги відремонтувати дороги, забезпечити функціонування шкіл та амбулаторій, налагодити освітлення. «Скільки на це потрібно коштів? Нам не вистачить на ці потреби навіть спільного бюджету. І як подивляться на це наші виборці? І хто відповідатиме за це бездумне рішення?»

Депутат Олег Калніболоцький зазначив, що у новостворених громад виникає дуже багато проблем. Для прикладу, у Степанцях, за його словами, нині чимало питань, пов’язаних зі створенням медичного закладу, функціонуванням поліції. «Розламавши те, що й так працює, повертаємося назад, і виникає потреба створення нової інфраструктури. Я за об’єднання, але воно має бути економічно обґрунтоване», — зауважив депутат Олександр Куценко.

«Приймаючи рішення про об’єднання, — наголосив депутат Євген Маланчев, — ніхто не може спрогнозувати наслідки. Хто дасть гарантію, що буде краще? Тому думаю, доречно вивчати досвід інших громад і тоді вже робити висновки».

Під час голосування 17 депутатів підтримали рішення про створення об’єднаної територіальної громади, а 14 утрималися від такого кроку.

Проте об’єднавчі процеси в області тривають. Ще шість звернень про призначення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах недавно спрямували до ЦВК. Нині вже створено 10 об’єднаних громад. У деяких районах працюють робочі групи, які роз’яснюють членам громад переваги спільного розв’язання проблем. Однак ще залишаються, за словами голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка, сірі зони, тобто райони, де в об’єднавчих процесах немає прогресу. Приміром, у Жашківському, Звенигородському, Лисянському, Маньківському. Керівник зауважив, що у разі гальмування об’єднання громад керівниками реакція буде жорсткою. Навпаки, активу слід допомагати, забезпечувати вільний доступ громад до інструментів розвитку.

А місяць тому в чотирьох об’єднаних громадах на Черкащині — Степанецькій, Селищенській, Ротмістрівській сільських і Шполянській міській — відбулися вибори. Громади вчаться працювати в нових умовах по-новому. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua