" Підготовка українських вояків іноземними інструкторами"

29 грудня 2017

Днями у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ пройшов фінальний етап підготовки батальйону однієї з механізованих бригад ЗСУ, вишкіл якого відбувався за програмою «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна» (JMTG-U). Як повідомили в медіа-групі Національної академії сухопутних військ, на сьогодні в межах цієї програми до підготовки українських військовослужбовців залучено військових інструкторів зі збройних сил США, Канади, Польщі, Литви й Данії.

Підсумком 55-денного циклу підготовки для українського підрозділу стали батальйонні тактичні навчання. Передували їм інтенсивні індивідуальні та колективні тренування з поступовим злагодженням відділень, взводів й ротними тактичними навчаннями.

За словами начальника одного з відділів Навчального центру підготовки підрозділів Міжнародного центру миротворчості та безпеки підполковника Максима Клуника, це вже другий цикл підготовки, в якому роль інструкторів виконують виключно українські військовослужбовці.

— Тепер наші колеги — іноземні військові фахівці, на відміну від того, як це було раніше, діють виключно як спостерігачі та куратори, — зазначив офіцер.

Нині батальйон Збройних сил України у повному складі зі штатним озброєнням і технікою повинен довести свою готовність не просто виконувати завдання за призначенням, а й діяти за стандартами армій країн-членів НАТО.

Іноземні інструктори високо оцінюють дії українського механізованого батальйону, ідеться в інформаційному повідомленні. На думку сержанта ЗС Канади Маріо Ларока, куратора однієї з українських механізованих рот, значно зріс рівень індивідуальної підготовки українських військовослужбовців, проте є потреба у вдосконаленні деяких їхніх навичок з орієнтування на місцевості.

— Українські солдати добре вмотивовані до здобуття нових знань й навичок. Вони активно сприймають нашу методику підготовки, — розповів він. — Та й загалом бачу в українському війську разючі зміни на краще. Насамперед оснащення новим сучасним озброєнням. До прикладу, цей підрозділ вже має на озброєнні потужні БТР-4. Також істотно поліпшилися тактичні дії українських воїнів. Можу з упевненістю сказати, що вони вчаться в нас, але ми водночас вчимось у них. Це надзвичайно корисний обмін досвідом.

По завершенні циклу підготовки український батальйон відбув у пункт постійної дислокації. Іноземці візьмуть коротку перерву на Новорічні й Різдвяні свята. Наступний підрозділ ЗСУ прибуде для підготовки до Міжнародного центру миротворчості та безпеки на початку 2018 року.

 Марина ВОЛОШИН
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua