Запроваджені урядом програми підтримки агровиробництва доводять ефективність, набирають обертів. Отже, їх буде посилено і вони стануть адреснішими — для нарощування виробництва та збільшення присутності на світовому ринку продовольства. Так Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вітав працівників сільського господарства з їхнім прийдешнім професійним святом, яке країна відзначатиме цієї неділі.

На агросектор уряд покладає особливі сподівання. Фото з сайту kmu.gov.ua

2018 рік став вельми результативним для агровиробників. Урожай зернових сягнув 65 мільйонів тонн, торік було 61 мільйон. Понад 6 тисяч підприємств одержали державну підтримку за відповідними програмами. Майже 104 тисячі домогосподарств користуються програмами дотацій на худобу. Кількість робочих місць на селі вже перевищує 3 мільйони, і це лише початок відродження агросектору.

Географія міжнародної торгівлі налічує 190 країн, і вже до кінця року нові можливості буде відкрито на ринках Туреччини та Ізраїлю, з якими завершуються перемовини щодо формування зони вільної торгівлі. Агросектор входить до переліку галузей, які є точками економічного зростання України. Тут зосереджено майже 17% ВВП країни і майже 38% валютної виручки.

Глава уряду не зовсім задоволений темпами та якістю впровадження вказаних програм. «Завдання Мінагрополітики — вдосконалювати і краще таргетувати підтримку. Наступного року фінансування програм сягне понад 7 мільярдів гривень, — цитує слова Володимира Гройсмана департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну. —  Потрібні кращі механізми адресної підтримки, щоб в агровиробників було більше можливостей. Ми маємо не тільки бути присутніми на світових ринках, потрібна глибинна переробка всередині країни».

Відділ новин
«
Урядового кур’єра»