"Пільги треба зберегти"

Галина ІЩЕНКО
9 листопада 2013

На цьому наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк під час відеоконференції Кабміну з регіонами, відповідаючи на  запитання з Одещини щодо позиції  та дій відомства у відповідь на загрозу ліквідації пільгового режиму оподаткування аграріїв та скасування фіксованого сільгоспподатку (ФСП).

— Не можна скасовувати пільговий режим оподаткування та ФСП. Треба диверсифікувати використання цих коштів на ті галузі, які потребують особливої уваги, — наголосив перший заступник міністра. — Зокрема, на підтримку тваринництва, будівництво овоче- та фруктосховищ, відбудову системи зрошування тощо.

Він уточнив, що йдеться про 17 мільярдів гривень, які аграрії заощаджують на пільгах і наразі спрямовують кому куди заманеться, тоді як рослинництво та тваринництво наразі не в рівних умовах. При цьому Іван Бісюк також нагадав, що агросектор дає у бюджет 45 мільярдів гривень різного роду податків і зборів із 250 мільярдів валового виробництва, і тому було б несправедливо позбавити його пільг. Тим більше, зважаючи на перспективу асоційованого членства в ЄС, де наші агровиробники будуть у нерівних умовах з європейськими, які отримують дотації.

Поцікавились аграрії і бюджетом агросектору на 2014 рік та перспективами розрахунку за дотації на молодняк великої рогатої худоби (ВРХ) у поточному році, а також кредиторської заборгованості кооперативам, початком форвардних закупівель урожаю 2014 року  Аграрним фондом та Державною продовольчо-зерновою корпорацією.

Про обсяги фінансування агросектору у 2014 році поки що рано казати, бо ще не прийнятий кінцевий варіант бюджету-2014, зауважив Іван Бісюк, озвучивши пріоритетні  напрямки бюджетної політики у наступному році: підтримка розвитку тваринництва, зокрема виплати компенсації за молодняк ВРХ, м’ясну худобу, селекційно-племінну роботу, підтримка виноградарів та ягідників, лізингові програми. Крім того, наразі розробляються механізми підтримки овочівництва, будівництва зрошувальних систем, передбачається компенсація на будівництво молочних комплексів. 

Щодо виплат на молодняк ВРХ, то Іван Бісюк зауважив, що ця  програма буде обов’язково виконана. А затримки, які виникають нині з її фінансуванням, тимчасові, і вони у жодному разі не свідчать про відмову від програми. 

— У 2012 році виплати на молодняк ВРХ отримало 531 тисяча громадян, у 2013-му — уже 240 тисяч, — наголосив він, додавши, що програма  працює і вже видно позитивну динаміку поголів’я ВРХ, чого не скажеш про нарощування виробництва молока. «Чому? Бо щоб молодняк став коровою, треба щонайменше три роки», — пояснив Іван Бісюк, зауваживши, що ця програма довгострокова і вона триватиме у 2014-му і наступні роки. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua