Стратегію розвитку популярного туристичного об’єкта «Тунель кохання», що у старовинному селищі Клевань на Рівненщині, презентували днями.
— «Тунель кохання» давно став колоритною візитівкою області далеко за межами України, — каже голова облдержадміністрації Олексій Муляренко. — Оскільки ж 2017-й Президент проголосив Роком туризму, ми вирішили подати проект облаштування інфраструктури цього дива природи на конкурс до Державного фонду регіонального розвитку і виграли. Очікуємо, що вже у травні нам нададуть 550 тисяч гривень з коштів фонду.
Клеванська громада свій внесок уже зробила: депутати спрямували на співфінансування проекту 150 тисяч гривень.
Отож за 700 тисяч тут облаштують дитячий ігровий комплекс, місця для відпочинку з барбекю-зоною, торговельні ряди, паркінг, велосипедні стоянки та доріжки і забезпечать безкоштовний Wi-Fi.
Додайте до цього кошти приватного інвестора, який зведе готельний комплекс і ресторан, і отримаємо принципово новий імідж найромантичнішого місця в Україні.
Перед Великоднем тут провели толоку: керівники виконавчої влади області і Рівненського району разом з місцевими жителями посадили вздовж тунелю клени та горобини, впорядкували територію, встановили ліхтар на сонячних батареях і оригінальний інформаційний стенд у вигляді кованої фігури у формі серця. Вочевидь, тепер саме тут закохані залишатимуть яскраві весільні банти, щоб неодмінно повернутися.
До речі, «Тунель кохання» давно відомий в Україні й поза її межами. Цей ботанічний феномен утворюють зарості дерев уздовж залізничної колії: поїзд проїжджає тут тричі на добу, обламуючи гілля, яке порушує ідеальну форму тунелю. Це гарно в будь-яку пору року.