Голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко і голова обласної ради Микола Драганчук зустрілися за круглим столом із представниками чорнобильських громадських організацій. Діалог вийшов конструктивним. Голова обласного об’єднання «Союз Чорнобиль України» ліквідатор аварії на ЧАЕС Георгій Хиля подякував центральній владі за вдосконалення чорнобильського законодавства щодо пільг, а місцевій — за постійну увагу до чорнобильців. Зокрема, в районах краю в доволі непростий час знаходять можливість для спорудження меморіалів на пам’ять про Чорнобиль: торік пам’ятні знаки з’явилися у Млинові та Здолбунові, цього року 26 квітня такий урочисто відкрили в Костополі.
— Цього року для Рівненщини на соцзабезпечення постраждалих від Чорнобиля передбачено майже 300 мільйонів гривень бюджетних коштів, а це на третину більше, ніж торік. За новими цілком прозорими правилами відбувається оздоровлення чорнобильців: Мінсоцполітики вперше за багато років запропонувало їм самим обирати санаторій, — зазначив Олексій Муляренко.
А ось організація дитячого харчування в районах, що мають статус постраждалих (а таких на Рівненщині шість), добряче кульгає: тендери на закупівлю послуги нерідко тривають по півроку. Тож Олексій Муляренко звернувся до Мінсоцполітики з офіційною пропозицією навести тут лад через відповідні дієві зміни до процедури.
Чорнобильці порушили питання сприяння в розробленні плану території, де розташовано їхні земельні ділянки, і доступу до будівель для інвалідів. Їх під силу вирішити на місці.
Загалом на Рівненщині 340 тисяч жителів мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них понад 8 тисяч — І категорії, 3 тисячі — ліквідатори ІІ і ІІІ, понад 105 тисяч дітей.