"Село Терпіння пов’язане з космосом"

Євген ЛОГАНОВ
12 квiтня 2017

Голова правління СМК «Дружба» Василь Масалабов (праворуч) спілкується зі спеціалістами щодо перспектив розвитку господарства. Фото надане автором

За часів колишнього СРСР колгосп ім. ХХІ партз’їзду Мелітопольського району Запорізької області спеціалізувався на вирощуванні зернових та олійних культур. Мав до 3,5 тисячі голів дійного стада, майже сім тисяч свиней. Згодом у село прийшла розруха. Тож коли 5 лютого 1999 року головою колгоспу «Дружба» (колишній ім. ХХІ партз’їзду) обрали Василя Масалабова, в господарстві залишалося 350 корів, поголів’я яких новому господареві за 10 найближчих років вдалося збільшити у п’ять разів. Він відродив занедбане свинарство, переобладнавши вільні корпуси під тваринницькі приміщення.

Нині в СМК «Дружба»  2,5 тисячі голів свиней, будують новий маточник, щоб довести поголів’я до 5 тисяч голів. У господарстві 3,5 тисячі га орної землі, є сінокоси, пасовища, висадили 100 га садів черешні. Мають власні переробний цех, кулінарію, їдальню, хлібопекарню, крупорушку. Та особливу увагу господарники надають соціальним проблемам села.

— Торік вирішили відновити пам’ятник нашим героям, які загинули у роки Другої світової війни, — розповідає кандидат технічних наук, заслужений працівник сільського господарства України голова правління СМК «Дружба» Василь Масалабов. — До кінця минулого року освоїли тут 560 тисяч гривень: встановили величезні червоні мармурові плити, висадили нові рослини, зробимо фонтани, доріжки, нову огорожу.

Василь Миколайович розповів, що останні кілька років господарство планомірно відновлює місцеве терапевтичне відділення Мелітопольської райлікарні: нещодавно відкрили їдальню, перекрили дах. Забезпечує хворих продуктами, медом із пасіки.

Позаторік господарство надало 150 тисяч гривень на нові вікна й перекриття місцевої школи. Тепер споруджує спортзал. Утримує власну футбольну команду, яка тренується на сучасному полі, одному з найкращих у районі (раніше було районним). Нещодавно провели в село водопровід. Торік надали до мільйона гривень на розвиток села Терпіння.

До речі, Терпіння — одне з найстаріших сіл Запорізької області, якому понад 250 років. Воно було центром старовірів. Тут двічі гостював цар Олександр І, підтримуючи духоборів. А нещодавно сільський голова Наталія Овсяникова зустрічалася на сільських пагорбах із відомим на весь світ миротворчою й антивоєнною місією японським буддійським ченцем Дзюнсеєм Терасавою. Орден Ніппондзан Мьоходзі в Україні, яким опікується сенсей Терасава, обговорює з місцевими громадами можливість зведення Ступи Миру — об’єкта, покликаного об’єднувати людей усіх рас і віросповідань в пошуках миру й спокою. Як розповів чернець, у світі тільки три священні місця, пов’язані з космосом. І одне з них — село Терпіння.  До речі, за даними Василя Миколайовича, на місцеву Кам’яну могилу, за півтора кілометра від села, приїжджав індійський священик, який підтвердив наявність величезної космічної енергії. Цього разу чернець пообіцяв збудувати в Терпінні храм. Тож на думку Василя Масалабова, це місце ідеальне для зеленого туризму. Господарство готове збудувати готель і все необхідне для приймання прочан з усього світу, зокрема організувати харчування й заробляти кошти на подальший розвиток села Терпіння.

ДОВІДКА "УК"

Василь МАСАЛАБОВ. Народився 1954 року в селі Терпіння. Після закінчення Мелітопольського інституту механізації сільського господарства повернувся в рідне господарство інженером сільгоспмашин. На перших жнивах став головним інженером. До призначення в 1999 році головою колгоспу «Дружба» працював заступником голови. З 2000-го — голова правління СМК «Дружба».



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua