"Селу допоможуть кооперативи"

Катерина МАЦЕГОРА
22 березня 2013

ПЕРСПЕКТИВА

Введенням нової форми господарювання держава планує забезпечити ринок високоякісною та доступною продукцією

Цього разу урядовий брифінг міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк присвятив темі перспективного розвитку аграрного сектору та врожаю 2013 року.

На його переконання, найболючіші моменти тут допоможе успішно та комплексно вирішити Державна програма активізації розвитку економіки на 2013—2014 роки. Ідеться про підтримку національного виробника, технічне переоснащення сільського господарства, покращення інвестиційного клімату та розвиток міжнародної співпраці. Міністр зазначив, що для реалізації цих завдань передбачена низка інвестиційних проектів у галузі тваринництва, сільгоспмашинобудування, а загалом в АПК планується збільшити обсяги прямих іноземних інвестицій.

«У цьому році ми прогнозуємо зростання валового виробництва сільськогосподарської продукції на 8% порівняно з попереднім роком. Це надасть можливість забезпечити експортний потенціал, що сприятиме надходженню валюти до країни. І, відповідно, забезпечить значний внесок у ВВП, — зазначив Микола Присяжнюк. — Виробництво валової продукції сільського господарства до 2014 року сягне 260 мільярдів гривень, обсяг експорту сільгосппродукції — 22 мільярди доларів на рік. Це сприятиме збільшенню надходжень до зведеного бюджету до 48 мільярдів гривень».

Говорячи про розвиток сільських територій, міністр навів статистичні дані. Нині в нашій країні 4,5 мільйона домогосподарств. Їхня частка у сільгоспкористуванні — 45%, а у виробництві продукції — майже 50%. Одноосібники виробляють до 80% молока, 43% м’яса, 95% картоплі, 84% інших овочів, а плодів та ягід — 85%.

Як зазначив урядовець, відомство у 2012 році визначило нові напрямки фінансової підтримки середньо- та дрібнотоварних виробників: виплата дотації за збережений молодняк ВРХ, часткове відшкодування витрат на закупівлю установок індивідуального доїння тощо. «Їх ми продовжимо у 2013 році. Але для того, щоб залучити в економічний обіг велику кількість продукції, яку виробляють селяни, зробити її конкурентною, якіснішою та товарною, ми взяли курс на стимулювання селян до створення виробничих та обслуговуючих кооперативів», — конкретизував він.

У цьому контексті йшлося й про проведене Мінагрополітики опитування голів понад 10 тисяч сільських та селищних рад. Їхня позиція така: у країні потрібно створити близько 18 тисяч ко?оперативів (нині їх лише 1555) — це  дало б змогу об’єднати у спільну виробничу діяльність майже 5 мільйонів селян. Тож міністерство розробило типові проекти молочарських, ягідницьких, тваринницьких та багатофункціональних кооперативів.

У затримці початку весняно-польових робіт Микола Присяжнюк передовсім звинувачує погодні умови. «Якщо зима ще затримається в Україні, то тривалість посівної буде коротшою. Нині польові роботи тривають у шести південних областях, де вже засіяно 480 тисяч гектарів», — поінформував він. Проблема полягає в тому, що ситуація вимагатиме максимальної концентрації матеріальних ресурсів. «Тепер у більшості господарств добрив, пального, насіння та засобів захисту рослин накопичено достатньо», — резюмував міністр. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua