"Ще один євроінтеграційний пройшов"

Оксана ГОЛОВКО
22 листопада 2013

Сьогодні і політикум, і громадськість дуже болісно сприймають будь-які потенційні загрози підписанню Угоди про асоціацію України з ЄС. Те, наскільки високі нині політичні ставки, засвідчив і вчорашній день у парламенті, який зробив ще один крок до виконання всіх вимог зі «списку Фюле». Адже реформування виборчого законодавства відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії було однією з головних політичних передумов, які висунув Брюссель на шляху до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС. 

За законопроект народних депутатів Олександра Єфремова, Володимира Олійника і Дмитра Шпенова «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів» українські парламентарії проголосували конституційною більшістю — 365 голосів.

Закон, зокрема, вносить зміни до Кримінального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, законів «Про Центральну виборчу комісію», «Про вибори народних депутатів», «Про політичні партії», «Про інформаційні агентства».

Серед іншого закон передбачає створення закордонного виборчого округу, зміну процедури формування окружних виборчих комісій, зменшення розміру грошової застави при реєстрації, введення обмеження на розмір виборчого фонду, а також посилення вимог до засобів масової інформації та прирівняних до них інформаційних агентств, які беруть участь в інформаційному забезпеченні виборів.

Наголошується, що замовчування суспільно необхідної інформації та її перекручування недопустиме, а намагатися отримувати інформацію з двох або більше джерел і віддавати перевагу першоджерелам вкрай важливо.  Також йдеться про запобігання привілейованому ставленню ЗМІ під час висвітлення фактів та подій, пов’язаних з виборчим процесом, до кандидатів, що обіймають владні посади. Частка ефірного часу, присвяченого таким кандидатам, не може перевищувати 30% середнього обсягу ефірного часу, присвяченого виборчому процесу.

Ухвалення чергового євроінтеграційного закону схвально сприйняли в Європі. Як зазначив учора  міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс: «Верховна Рада зробила один крок вперед, змінивши закон про вибори. Віддаємо належне зусиллям, але перед самітом у Вільнюсі потрібно зробити більше». Йшлося, очевидно, про те, що парламентарії не підтримали жодного з шести законопроектів щодо лікування ув’язнених за кордоном.

Не вдалося вчора досягти консенсусу й у питанні розгляду законопроекту про прокуратуру, що передбачає скасування функцій загального нагляду та досудового слідства, внесеного до Верховної Ради Президентом України.

Залишається сподіватися, що парламент зробить надзусилля і  розглядатиме законопроекти про лікування ув’язнених та про прокуратуру сьогодні. Принаймні про таке рішення погоджувальної ради повідомили з трибуни лідери фракцій.

До саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі залишається 6 днів. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua