Україна зацікавлена в розвитку автомобілебудування на своїй території, в побудові нових виробничих потужностей і готова максимально сприяти залученню інвестицій у цю галузь, сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі з головою правління автомобільного гіганта Skoda Auto Бернхардом Майєром.
Зустріч відбулася на запрошення української сторони. Компанія Skoda Auto у співпраці зі своїм локальним партнером компанією «Єврокар» виробляє широку лінійку автомобілів свого бренда з 2002 року. Керівництво Skoda Auto розглядає Україну як один з майданчиків для розгортання необхідних виробничих потужностей.
«Україна зацікавлена підтримувати нашу співпрацю. Skoda давно працює в Україні й не приховуватиме: ми зацікавлені, щоб ваша компанія налагоджувала виробництво в Україні. Ми готові стати надійною опорою для реалізації такого проекту, — сказав Володимир Гройсман. — Розумію, що в компанії є глобальний вибір, де розміщувати виробництво, але якщо ви оберете Україну, то це буде правильний вибір. Я готовий «під ключ» супроводжувати всі необхідні заходи, аби ви відчули всі умови для запуску виробництва».
Глава уряду нагадав, що розвиток виробничого потенціалу країни — один з ключових пріоритетів роботи Кабінету Міністрів. І саме на це спрямовано урядові рішення, робота місцевої влади та Офісу залучення і підтримки інвестицій UkraineInvest, який працює в Україні з минулого року.
Володимир Гройсман запевнив, що цілком можливе повне сприяння в питанні облаштування території виробництва, запровадження певних преференцій в сфері місцевих податків, виборі форми організації виробництва та навіть навчанні спеціалістів: «Ці речі реальні, і ми готові виписати план дій, який необхідно здійснити і який можна підтримати і урядовими рішеннями, і рішеннями місцевої влади. Зрозуміло, що ризики роботи в Україні є. Але вони є в будь-якому куточку світу. І сьогодні не бачу жодних об’єктивних загроз для розвитку виробництва в Україні й жодних загроз для інвестицій».
Голова правління Skoda Auto наголосив: дуже поважає зацікавленість вищого керівництва держави в реалізації виробничого проекту. «Гадаю, що в найближчі три місяці ми обговоримо всі деталі й альтернативи для розроблення позитивного бізнес-кейсу і прийняття правильного рішення», — висловив сподівання Бернхард Майєр.
Ганна РОМАШКО
для «Урядового кур’єра»