"Сільську амбулаторію фінансують районні бюджети"

Владислав КИРЕЙ
18 сiчня 2014

Розпочавши торік  переформатування служби «Швидкої допомоги» в центр екстреної медичної допомоги, черкащани нині можуть похвалитися певними результатами. Нині тут 111 «швидких» і сім автомобілів консультативного відділу, 103 бригади, які обслуговують населення області. Переведення працівників ліквідованої служби до штату нової структури відбулося без соціальної напруги.

  Загалом, із усіх переданих на баланс центру автомобілів близько 39% потребували  капітального ремонту. А майже півтора десятка були в незадовільному стані, — розповів в.о. директора комунальної установи «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Черкаської облради Владислав Свириденко.

На засіданні консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Черкаської облради, що відбулося недавно в селі Білозір’я Черкаського району, він навіть продемонстрував фото машин «швидкої» із зогнилими фрагментами кузовів. Проте, незважаючи на труднощі, центр зумів  налагодити ефективну роботу.

Нині за викликом екстреної медичної допомоги «швидка» в сільській місцевості у 85% випадків прибуває у встановлений норматив часу — 20 хвилин. У решті випадків лікарі до хворого прибувають у межах 22—23 хвилин. У містах вкладаються здебільшого в 10 хвилин.

Тривають зміни і в інших напрямках галузі охорони здоров’я, зокрема в розвитку перинатальної, первинної та вторинної медичної допомоги. Як повідомили працівники департаменту з питань охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації, внаслідок реформування область поділять на вісім госпітальних округів. Створять шість центрів первинної медичної допомоги тощо. Істотну оптимізацію проведуть у галузі перинатальної медичної допомоги. Ці функції виконуватимуть відповідні центри, які обслуговуватимуть не менше 500 породіль на рік.

Нині всі медичні заклади сільської місцевості передані на утримання районних бюджетів, 20 дільничних лікарень реорганізовано в амбулаторії загальної практики—сімейної медицини. Вивільнені кошти спрямовані на покращення матеріально-технічної бази, капітальні ремонти закладів охорони здоров’я сільської місцевості. Відкрито 23 нові дільниці загальної практики — сімейної медицини, із них шість — у сільській місцевості.

За словами директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимира Брожика, на Черкащині  функціонує 155 закладів загальної практики—сімейної медицини. У них працює 337 сімейних лікарів, що дає змогу охопити обслуговуванням лікарями «першого контакту» понад половину населення області. Питома вага охоплених медичним обслуговуванням на засадах загальної практики—сімейної медицини сільських жителів становить 67%. Кількість дільниць загальної практики—сімейної медицини становить 418.

— Звичайно, реформа потребує часу і  копіткої праці, — зазначив Володимир Леонідович. — Прагнемо досягти позитивних результатів спільними зусиллями влади, медичних працівників і громадськості, зокрема пацієнтів.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua