НАШІ ДІТИ. На Буковині стартувала Програма «Розвиток сімейних форм виховання через створення дитячого будинку сімейного типу в місті Чернівці».
В області проживають 914 дітей-сиріт, якими опікується держава. Спеціалізованому будинку дитини, будинкам-інтернатам до різдвяних свят представники обласної виконавчої влади подарували солодощі та іграшки. Очільник облдержадміністрації та четверо його заступників відмовилися від допомоги на оздоровлення, перерахувавши понад 12 тис. гривень особистого внеску на оздоровлення дітей Магальського дитячого будинку-інтернату в Новоселицькому районі.
Щоб ними опікувалася не лише держава й змогли зазнати родинного тепла, в краї стартувала програма створення дитячих сімейних будинків. Проект минулоріч здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. А вже цього року голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв взяв участь у відкритті дитячого будинку сімейного типу в обласному центрі.
Будівлю на вулиці Віденській, вартістю понад 1,3 млн. гривень, обрано і передано місцевою владою в користування родині Олійників, які виявили бажання опікуватися сиротами. В помешканні провели капітальний ремонт, забезпечили меблями, побутовою технікою та комп'ютерами, витративши на його облаштування 397 тис. гривень. Подружжя, що має двох власних дітей, взялося створити родинний затишок п’яти обездоленим малюкам.
Голова облдержадміністрації вручив господарям символічний ключ від помешкання, ікону Святого Миколая-доброчинця, столовий набір. Маленькі новосели подарували гостям пісню і добре слово.
Урядовець висловив сподівання, що в новій оселі у дружньому колі ця велика сім’я щасливо зустріне новорічні та різдвяні свята. Обов’язок батьків, органів влади та громадськості, додав, дбати про дотримання прав дітей, створювати сприятливі умови формування української нації за принципом “міцна сім'я – міцна держава”. Тож крайова влада особливо опікується долею маленьких буковинців, прагне захистити їх від гіркоти ранніх розчарувань, оточити турботою і увагою, особливо тих, які залишилися без батьківського піклування.