Дерева є життєвоважливими для того, щоб утримувати в атмосфері належний рівень вуглекислого газу: поглинати і утримувати вуглець та виробляти кисень. Аби виміряти рівень вуглецю в конкретному дереві, його потрібно зрубати та зважити.
Наразі вчені працюють над розробкою нової методики: лазерного сканування лісів.
Дослідники з Університетського коледжу Лондона вважають: їхній винахід відкрикає шлях до значно менш деструктивного і більш точного визначення вуглецевих запасів у лісах. А це – важливий внесок у моніторинг запасів вуглецю і світову політику клімату.
«Лазерні вимірювання використовуються для точного визначення розміру дерева. Після цього вам потрібно дізнатися щільність деревини у конкретному дереві. Якщо ви знаєте обсяг і щільність, ви можете визначити масу деревини. Тобто, остаточно лазерне сканування служить для визначення ваги дерева», – розповідає вчений Матіас Дісней.
Вчені використовують технологію лазерного сканування із назвою LiDAR [Light Detection and Radar]. За їхніми словами, отримані за її допомогою дані забезпечують 90 відсотків точності (для порівняння: інші методики дають лише 37% точності). Ці дані також можна використовувати у поєднанні з фотознімками високої точності, аби отримати більш повну картину.
«Пристрій насаджено на штатив: він обертається і знімає все навколо за допомогою лазера. Щоразу, як лазерний промінь «вистрілює» (а це – тисячі разів на секунду), він знімає все, що розташовується між лазером і предметом, на який він націлений. Це дає змогу побудувати тривимірну картину всього, що оточує лазерний пристрій», – каже далі вчений.
Дослідники вже зібрали лазерні сканерні зображення понад тисячі дерев у Бразилії в рамках вивчення наслідків посухи в тропічних лісах Амазонки.