"Скільки в офісі СО2?"

Олена ОСОБОВА
13 липня 2017

Пристрій називається мікроконтролерна система моніторингу зовнішніх показників навколишнього середовища. Сам її розробник, студент четвертого курсу Східноукраїнського національного університету імені В. Даля Микита Харківський, називає свій пристрій «конструктором для дорослих». І наголошує, що «просто виконав завдання» кафедри комп’ютерної інженерії факультету інформаційних технологій і електроніки. Однак пристрій, який бакалавр розробив під керівництвом доцента кафедри Віктора Барбарука, — це спроба створити цілу систему, що займається контролем кліматичних умов у приміщеннях, зокрема офісних і виробничих.

Пристрій аналізує рівень шкідливих чинників на виробництві, їхню відповідність санітарним нормам. Серед них рівень CO2, температура та вологість повітря, рівень шуму і вібрації, атмосферний тиск. Мікроконтролерна система передає результати дослідження на мобільні пристрої, тобто комп’ютери. Безсумнівна перевага запропонованого технічного рішення — моніторинг у режимі реального часу. Нині такі виміри в багатьох офісах і на підприємствах проводять вручну і не завжди своєчасно, нема автоматичного контролю, що погіршує працездатність людей і підвищує енерговитрати організацій.

Фото автора

«Микиту ми помітили ще школярем. Талановита людина, —  розповідає про свого студента куратор доцент кафедри Віктор Барбарук. — У нас реалізують проект в царині інтернет-речей. Це коли всілякі прилади, зокрема й побутові, підключають до глобальної мережі, створюється єдиний інтернет-простір для управління ними. Розробку Микити використовуватимуть студенти під час лабораторних робіт з охорони праці, щоб знати, як проводити виміри і потім їх аналізувати. Крім того, цей прилад, якщо виокремити датчик  повітря, можна встановити біля трьох автономних котелень, що є в університеті, і так стежити за рівнем викидів».

За словами Віктора Барбарука, запропоноване технічне рішення дає змогу конкурувати із закордонними аналогами: розроблена система має кращі показники енергоспоживання і собівартості, поліпшено моніторинг основних метеорологічних характеристик.

Загалом у межах проекту зі створення «розумних речей» цього року студенти Далівського вишу виконують ще три розробки. Одногрупник Микити на базі дитячого іграшкового танка зробив прототип мобільного металошукача. Є розробка, пов’язана з точковим землеробством, коли на сільгосптехніку встановлюють GPS-датчик, який передає дані в офіс. Третій проект пов’язаний зі збереженням даних GPS-трекерів. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua