Нова сонячна електростанція потужністю у майже 10 кіловат стала гордістю села Спас, що у Коломийському районі Прикарпаття, а ще — його окрасою у стилі хай-тек. Проектували і монтували станцію столичні інженери. На території місцевого навчально-виховного комплексу встановили 29 сонячних модулів. Електроенергію станція подає в загальну мережу. Її закуповує місцевий підрозділ ПАТ «Прикарпаттяобленерго», і це значно зменшує Спаському НВК витрати на електроспоживання.
Задум реалізувала громадська організація «З турботою про людей» у межах проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що має на меті зміцнення місцевого самоврядування, заохочення громади до розвитку і підвищення рівня життя. Сума проекту становить 402,2 тисячі гривень. З них більше 80 тисяч надали обласна та районна держадміністрації, а 20,1 тисячі гривень зібрала сільська громада, тобто кожна родина здала на розвиток свого села 20 гривень. Для родинного бюджету не відчутно, зате загальна користь значна.
На черзі у Спасі й інші проекти — з реконструкції сільського стадіону та освітлення вулиць сучасними енергоощадними технологіями.
«На Прикарпатті розвитку набуває альтернативна енергетика, зокрема використання сонячної енергії, — зазначила перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка. — Розпочато впровадження проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії з одночасним розв’язанням екологічних проблем».
Сонячні електростанції загальною потужністю 6,5 МВт вже діють у селах Старі Богородчани Богородчанського району та Радча Тисменицького району. Торік вони генерували 6,6 мільйона кВт/год електроенергії.
Днями на півдні Індії відбулося відкриття найбільшої у світі сонячної електростанції. Будівництво електростанції обійшлося у 679 мільйонів доларів.