Міжнародним партнерам презентовано стратегію розвитку й план модернізації сміттєспалювального заводу «Енергія» задля наближення до європейських екологічних стандартів. «Зробити це можна не тільки через встановлення фільтрів або впровадження будь-якої очистки. Слід говорити про масштабний капітальний ремонт і модернізацію фільтрів, які забезпечуватимуть температурні режими 1200 градусів, що гарантуватиме досягнення екологічних стандартів і виробництва 300 тисяч тонн гарячої води щорічно. Нині спільно з КМДА ми готуємо технічно-економічне обґрунтування для реалізації проекту, який має стати інвестиційно привабливим та екологічно досконалим», — зазначив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.
Україна нині утилізує більше відходів, ніж будь-яка європейська країна. У Європі тепер понад 50% відходів спрямовують на переробку й спалювання. Натомість у нас переробляють лише 13%. А решту утилізують і захоронюють на полігонах.
Проект з модернізації заводу «Енергія» має стати успішним прикладом для всієї країни — це шлях до підвищення екологічних норм, збільшення у тоннах переробки відходів. А для Києва, який має 1,3 тисячі тонн відходів на рік — це життєва необхідність, повідомляє служба віце-прем’єр-міністра.
Відновлення основного обладнання продовжить експлуатацію заводу ще на 15 років, буде впроваджено хімічне очищення газів відповідно до європейських норм і директив, встановлено когенераційне обладнання для виробництва електроенергії на заводі потужністю 4 МВт.