ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ. Уряд ініціював зміни, які полегшують умови реєстрації громадян у державній службі зайнятості не залежно від місця їх проживання. Про це повідомила кореспондентові УКРІНФОРМу заступник директора Державного центру зайнятості Марина Аглоткова в офіційній відповіді на інформаційний запит, у якому агентство попросило прокоментувати одне із останніх урядових рішень щодо безробітних.
«29 жовтня 2011 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України N1080, відповідно до якої внесено зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року N219) щодо надання особам можливості бути зареєстрованими як такі, що шукають роботу, та безробітні й отримувати соціальні послуги у будь-якому центрі зайнятості незалежно від реєстрації місця проживання чи перебування», – повідомила заступник директора ДЦЗ.
Вона уточнила, що такі зміни внесено з метою реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 роки, а також для підвищення ефективності роботи служби зайнятості шляхом сприяння перерозподілу кадрів у регіональному й міжрегіональному масштабі: «Необхідність змін також обумовлена виконанням Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», яким прямо визначено, що реєстрація місця проживання не може бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмежень».
У ДЦЗ переконані, що запропонований механізм отримання громадянами послуг служби зайнятості насамперед спрямований на підвищення рівня укомплектування вакансій та скорочення терміну пошуку роботи. Він надає додаткові можливості для працевлаштування безробітних за межами місцевості зареєстрованого проживання та слугуватиме зменшенню професійно-кваліфікаційного дисбалансу конкретних територій завдяки підвищенню мобільності робочої сили.
Марина Аглоткова поінформувала також які необхідно документи надати в центр зайнятості: «Для реєстрації в центрі зайнятості громадянам необхідно пред’явити паспорт, трудову книжку, а в разі потреби – цивільно-правовий договір, військовий квиток, диплом або інший документ про освіту. Громадяни також подають копії трудової книжки, цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг), диплома або іншого документа про освіту, ідентифікаційний код».
У ДЦЗ наголосили, що громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, повинні, відповідно до письмових рекомендацій працівників державної служби зайнятості, сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час: «При цьому періодичність відвідування центру зайнятості визначається з урахуванням ситуації на ринку праці, наявності підходящої роботи та місця проживання чи перебування громадянина, але не рідше ніж один раз на 30 календарних днів».