Україна розраховує на консультаційну допомогу уряду США у створенні Офіса супроводу інвестицій, який має розпочати роботу при Кабінеті Міністрів найближчим часом. Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі із заступником міністра торгівлі США Брюсом Ендрюсом, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ. «Ваш досвід надзвичайно важливий, а також готовність допомагати нам пришвидшити процес створення такого офіса», — сказав Прем’єр.
Брюс Ендрюс зазначив, що американський уряд готовий надати підтримку і допомогу у цьому питанні через обмін інформацією з аналогічною американською структурою — агентством Select USA.
Під час перемовин сторони також обговорили питання щодо розширення торговельного та економічного співробітництва і роботи американського бізнесу в Україні. «У нас є багато спільних можливостей, де ми можемо практично розвивати наші відносини в економічній сфері», — зазначив Володимир Гройсман і наголосив, що сьогодні Україна відкрита для запровадження інвестиційних проектів у різних сферах.
Прем’єр запевнив: планує на регулярній основі проводити зустрічі з представниками ділових кіл, у тому числі з членами Американської торгової палати в Україні, а також посилити співпрацю з бізнес-омбудсменом у розв’язанні проблем підприємців. «Нам важливо, щоб компанії були успішними. Ми робитимемо все, щоб їм було комфортно працювати в Україні», — запевнив глава уряду, додавши, що розв’язати поставлене завдання можна шляхом оперативної реакції на запити бізнесу і шляхом інституційних змін ділового клімату в державі. «Уряд розуміє необхідність ухвалення змін до податкового законодавства у частині адміністрування, прозорості обліку, автоматичного відшкодування ПДВ, мінімізації зловживань контролюючих органів», — зазначив Прем’єр-міністр.
Володимир Гройсман та Брюс Ендрюс обговорили заходи, необхідні для реформування митної служби в Україні. Прем’єр подякував уряду США за підтримку цієї реформи та направлення в Україну Місії з оцінки потреб щодо реформування митної служби, яка працювала в нашій країні протягом двох тижнів і незабаром оприлюднить свій звіт із відповідними рекомендаціями.
Обговорюючи процес приватизації державних підприємств, Володимир Гройсман поінформував, що 26 липня відбудеться приватизація Одеського припортового заводу. «Наше завдання — щоб цей процес був відкритий і публічний», — наголосив він.
Оксана КРАМАРЧУК
для «Урядового кур’єра»