"Світовий банк — наш довгостроковий партнер"

4 червня 2021

Пріоритети співпраці у реформах ключових галузей економіки обговорили перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Олексій Любченко і регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

«Відбуваються масштабні реформи, спрямовані на економічне зростання і створення сприятливого інвестиційного клімату. Пріоритетні питання продовження реформи корпоративного управління, земельної реформи, кліматичної модернізації промисловості, трансформації вугільної галузі», — запевнив поважного гостя урядовець.

Щодо реформи корпоративного управління уряд схвалив кілька документів, спрямованих на вдосконалення системи управління ключових державних компаній. У червні заплановано поновити роботу номінаційного комітету за участі представників міжнародних фінансових установ для визначення кандидатур на посади членів наглядових рад і керівників держкомпаній.

«Корпоративне управління відповідатиме найкращим стандартам ОЕСР, топ-15 державних компаній найближчим часом отримають належну політику власності. Маємо з урахуванням усіх найкращих світових практик, світових експертних HR-компаній обрати найкращі наглядові ради для цих компаній, які виконуватимуть державну волю з ефективного управління державною власністю, державними компаніями. Головним стрижнем залишається ефективність управління, яка завершується прибутком», — цитує пресслужба Мінекономіки слова Олексія Любченка.

Ішлося й про підтримку підготовки основних законопроєктів для відкриття ринку землі. Аруп Банерджі наголосив на важливості земельної реформи для України та готовності банку й надалі підтримувати її реалізацію: «Земельна реформа — ключ до майбутнього України, її сенс не лише у відкритті ринку землі, а й у функціонуванні всієї сільськогосподарської галузі, зокрема малих фермерів. Ми готові й надалі надавати підтримку в просуванні цієї важливої для України реформи».

Світовий банк готовий надати Україні підтримку і в питаннях захисту навколишнього середовища та проведенні екомодернізації вітчизняної промисловості. «Україна для Світового банку — довгостроковий партнер», — резюмував Аруп Банерджі.

Невдовзі буде розпочато роботу над підготовкою нової стратегії партнерства СБ та України, бо чинність Концепції партнерства на 2017—2021 фінансові роки завершується.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua