Скептикам, які нарікають на неувагу до театрального мистецтва чи його занепад, пропоную приїхати до Сум і ознайомитися з діяльністю місцевого академічного театру драми та музичної комедії імені М. Щепкіна.
Без жодного перебільшення: нині заклад перебуває на такому піднесенні, про яке можна якщо не мріяти, то принаймні віртуально уявляти. А недавно щепкінці виступили з ініціативою, яка розпочинає якісно нову сторінку в історії театру.
Як говорить директор театру заслужений діяч мистецтв Микола Юдін, ідея відродити гастрольну діяльність бодай у межах області виникла доволі давно. Однак на заваді, як завжди, ставали ті чи ті чинники, але головний — фінансовий.
Утім, театралів не зупинив навіть він. Заручившись підтримкою обласної влади і насамперед управління культури і туризму облдержадміністрації, щепкінці ініціювали масштабну акцію «Театр у районі». На практиці це означає, що впродовж найближчих місяців артисти відвідають усі районні центри краю, куди привезуть вистави зі свого репертуару, щоб жителі глибинки долучилися до високого мистецтва.
Задумано — зроблено. Цими днями перший театральний десант відбувся у Тростянці. Голова Тростянецької райдержадміністрації Дмитро Назаренко — ініціативний і амбітний керівник. А ще — палкий прихильник культури і мистецтва, насамперед театрального. Дізнавшись про починання, запропонував театралам втілювати проект саме у Тростянці. Район і місто порівняно недалеко від Сум, тож чимало місцевих жителів звикли їздити до обласного центру, щоб подивитися вистави. Та одна справа — вирушати в дорогу, а інша — подивитися на гру улюблених акторів у ра?йонному Будинку культури.
Тому під час двох вистав зала була заповнена вщерть. «Сім’ю Кайдашів» за І. Нечуй-Левицьким та «Рожеве павутиння» Я. Мамонтова відвідали понад 800 глядачів, зокрема учні сільських шкіл, які приїхали шкільними автобусами.
А родзинкою візиту стала творча зустріч жителів у районній бібліотеці імені Лесі Українки з народною артисткою України Євгенією Серебряковою, яку тепло і прихильно зустріли її численні шанувальники.
Важлива деталь. Актори грали у добротному приміщенні РБК, у ремонт і освітлення якого, за словами Дмитра Назаренка, вкладено майже 150 тисяч гривень. Ще 35 тисяч надано на придбання костюмів учасникам художньої самодіяльності. Як повідомив керівник району, наступного року заплановано ремонт фасаду приміщення.
Сумські артисти здійснили екскурсію містом, побувавши в музеї шоколаду, панській садибі Голіциних — пам’ятці архітектури, де у 1864 році мешкав видатний композитор Петро Чайковський, написавши там увертюру «Гроза».
А тим часом щепкінці планують наступні виїзди до глядачів, щоб з виставами слобожанських майстрів сцени могли ознайомитися якомога більше шанувальників сценічного мистецтва.