"Триває природоохоронна акція «Збережи первоцвіт»"

Любомира КОВАЛЬ
14 березня 2018

Цвітіння – прекрасна, але й відповідальна пора в житті рослин. А ще це час, коли люди не лише милуються квітками, а часто хочуть забрати їх додому або подарувати коханим. Це особливо стосується ранньоквітучих рослин, або, як їх точно називають, первоцвітів.

Щороку наприкінці зими та на початку весни в Україні через незаконне збирання та продаж знищуються мільйони ранньоквітучих рослин.

Зірвати стеблину з трьома первоцвітами означає, що загинуло 45–60 насінин. А отже не буде нових квітів. Брандушка різнобарвна, підсніжники складчастий та білосніжний, цикламен Кузнецова, шафран Гейфелів – усі ці квіти вже занесені до Червоної книги України, адже знищуються та вимирають.

Саме тому Всеукраїнська екологічна ліга (ВЕЛ) вже потягом 20 років проводить природоохоронну акцію «Збережи первоцвіт».

В цей час активісти ВЕЛ разом з правоохоронцями, залучаючи молодь, патрулюють місця, де найчастіше продають первоцвіти – залізничні та станції метро, стихійні ринки тощо. Вони роз’яснюють як покупцям, так і продавцям, як нищівно їхні забаганки впливають на довкілля.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко розповіла оглядачу «Урядового кур’єра», що продавати дикорослі рідкісні види рослин в нашій державі заборонено відповідно до статті 9 Закону України «Про рослинний світ» та Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», стаття 88.

Якщо ж браконьєра вхоплять на гарячому,то, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2012 року «Про розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збирання та знищенням рослин, занесених до Червоної книги», з нього стягнуть компенсацію за кожну рослину в розмірі 67 гривень та оштрафують за факт продажу на суму від 1700 до 3655 гривень.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua