Кабінет Міністрів припускає певні зловживання місцевої влади, яка повністю відповідає за формування комунальних тарифів, і закликає громадян за потреби звертатися зі скаргами до місцевих рад або телефонувати на урядову гарячу лінію. Про це в ефірі одного з вітчизняних телеканалів заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Він пояснив телеглядачам, що від того, чи встановить місцева влада діалог із громадянами, залежатиме успіх децентралізаційних змін. «Потрібно показати, як формують тариф. Ціна газу зрозуміла, але на місцях, ми припускаємо, що можуть бути зловживання. Тарифи нараховують підприємства теплокомуненерго», — продовжив тему Володимир Гройсман.
На недбале формування тарифів він пообіцяв реагувати особисто. Нині, за словами глави уряду, вдосконалюють і нормативну базу. А на запитання, що потрібно зробити першочергово, якщо громадяни знову отримають хибні квитанції, Володимир Гройсман відповів так: «Потрібно звернутися до місцевих рад зі скаргою й описанням проблеми, а потім вже — на гарячу урядову лінію».
Компенсатором високих тарифів він і дотепер вважає систему надання субсидій і розстрочки комунальних платежів. Не втрачає оптимізму Прем’єр і тоді, коли йдеться про підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень, про ймовірне зростання суми пенсій (окрім запланованих 10%). Щоправда, тут потрібно працювати над зниженням дефіциту Пенсійного фонду. «Нині це понад 150 мільярдів гривень», — цитує УНІАН слова Прем’єра.
Щодо зростання мінімальної заробітної плати у Володимира Гройсмана прогноз оптимістичний. Він з упевненістю резюмував, що цей крок не матиме негативних наслідків для економіки, натомість стимулюватиме «зростання внутрішнього споживання». Як саме, не уточнювалося.
У цьому розрізі слова Володимира Гройсмана звучали так: «Хотів би наголосити, що кожна працююча людина отримуватиме не менше 3200 гривень. Ми дуже зважено підходили до такого підвищення рівня зарплатні. Воно стимулюватиме внутрішнє споживання. Навіть Нацбанк заявив, що зростання мінімальної зарплати сприятиме зростанню економіки. І мене дивує позиція деяких політиканів, які казали, що це вони нібито змусили уряд підвищити зарплати, а тепер за це рішення нас критикують. Ці політикани сповідують принцип «що гірше, то краще» — для них і для їхніх політичних рейтингів. Але така антидержавна позиція не повинна заручатися підтримкою громадян. Для нас важливо розвивати економіку, підтримувати інвестиції, бізнес і зробити так, щоб працю українців належно оплачували».
А ще під час цього телеефіру стало зрозуміло, що Кабінет Міністрів розраховує на вчасне ухвалення Державного бюджету на 2017 рік та зміни до Податкового кодексу. «Країна почне новий рік з уже затвердженими документами. Ми вважаємо, що проект закону про Держбюджет та зміни до Податкового кодексу збалансовані, відповідають інтересам держави і позитивно впливатимуть на стабільність і розвиток країни. Немає підстав голосувати проти цих документів. Ми розраховуємо, що проголосуємо бюджет і планово ввійдемо в 2017 рік», — резюмував глава уряду.
Лора ВОВК
для «Урядового кур’єра»