"У США випробували прилад для діагностики раку під час видиху"

21 грудня 2011

МЕДТЕХНОЛОГІЇ. Американські вчені успішно випробували апарат для діагностики раку під час видиху повітря, повідомляє EurekAlert!. Дослідження провела група фахівців під керівництвом Пітера Маццоні (Peter Mazzone) з Клівленда клініки, штат Огайо.

Пристрій, який випускає компанія Metabolomx – це прилад для визначення концентрації речовин в різних розчинах. Принцип його роботи базується на поглинанні світла пофарбованими розчинами, яке залежить від концентрації барвника.

Прилад здатний визначити наявність і концентрації в повітрі, яке видихає людина, продуктів обміну речовин, у тому числі і виділення клітинами злоякісних пухлин. У результаті лікарі можуть скласти так званий «метаболічний підпис» пацієнта.

У випробуваннях апарату взяли участь 229 осіб, 92 з яких страждали рак легенів. Ефективність нового методу діагностики порівнювали з комп’ютерною томографією.

За результатами дослідження, в цілому наявність злоякісних новоутворень вдалося виявити у 81 відсотка хворих на рак.. Крім того, пристрій відрізняв пухлини на ранніх і пізніх стадіях розвитку з точністю до 79 відсотків.

У серпні 2010 року ізраїльські вчені випробували датчик на основі наночасток золота для діагностики різних форм раку під час видихання повітря. Пристрій розпізнав наявність і локалізацію пухлин незалежно від статі, віку і способу життя 177 учасників дослідження.

MED Новости



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua