"У столиці 204 родини отримали ключі від власних квартир завдяки державній підтримці"

5 липня 2013

ДОПОМОГА. Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул вручив ключі від квартир 204 родинам із Києва, які придбали власні оселі за державними програмами доступного житла. «Завдяки державній підтримці з 2010 року вже більше 7 тисяч українських родин стали власниками нових квартир. З них – близько 2 тисяч отримали житло в Києві та області», - сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, під час урочистого відкриття будинку по вул. Симоненка, 5-А  у Києві.

Він зазначив, що 92 відсотки новоселів в цьому будинку – це громадяни, які придбали квартири за державної підтримки.

 «Серед цих сімей - освітяни, медичні працівники, військовослужбовці, держслужбовці та молодь. Я щиро вітаю новоселів!», – сказав Олександр Вілкул.

Будинок по вул. Симоненка, 5-А, зведено у рамках державних програм доступного житла. Сучасна 16-типоверхівка розрахована на 221 квартиру різного типу (1,2,3,4,5 кімнатні; загальна площа усіх кватир - 15 тис м²).

З 204 родин, які сьогодні стали новоселами – 152 сім'ї скористалися державною програмою здешевлення вартості житла «30/70» (тобто, 30% від вартості житла компенсує держава, а 70% - сплачують громадяни), а 52 родини – взяли пільговий кредит на придбання доступного житла (з них 50 родин – отримали пільговий молодіжний кредит під 3% річних на період до 30 років, а 2 сім’ї  – отримали пільговий кредит, як науково-педагогічні працівники).

«В рамках соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича Уряд створив реальний механізм, за яким люди можуть придбати власне житло за доступною ціною», - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем’єр зазначив, що програми по забезпеченню громадян доступним житлом не тільки вирішують гостре квартирне питання українців, а й стимулюють розвиток будівельної індустрії та суміжних галузей української економіки. Одне робоче місце в будівельній галузі створює ще 5 у суміжних. Крім того, дозволяють збільшити обсяги використання будматеріалів від вітчизняного виробника.

У 2013 році державою передбачено надання допомоги у придбанні квартир 6 700 родинам України.

В заході також прийняли участь  Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Темник, радник голови Верховної Ради України Ігор Лисов, голова Голосіївської районної адміністрації в м. Києві Юрій Курінний, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін.

ДОВІДКА. Основні умови на яких громадянами придбані квартири в нововведеному будинку: 1.Пільговий довготерміновий кредит молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла надається терміном до 30 років але не більше ніж до досягнення старшим з подружжя пенсійного віку (55 років для жінок, 60 років для чоловіків). Термін надання кредиту обчислюється з дати укладення кредитного договору. Позичальник, який не має дітей, сплачує кредит з відсотковою ставкою у розмірі 3 відсотки річних суми зобов'язань за кредитом; позичальник, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом; позичальникові, який має двох дітей, крім того, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 відсотків суми зобов'язань за кредитом; позичальникові, який має трьох і більше дітей, - 50 відсотків суми зобов'язань за кредитом. Перший внесок  в розмірі не менш як 6 % вартості будівництва (реконструкції) житла, яка вноситься двома частинами: на момент укладення кредитного договору - не менш як половину цієї суми та решту коштів під час остаточних розрахунків. Учасники даної програми мають перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

2.Доступне житло (30/70) Забезпечення громадян доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою 30 % вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту. При цьому громадянин вносить на свій поточний рахунок, відкритий в уповноваженому банку, кошти в обсязі 70 відсотків вартості нормативної площі доступного житла;без вікових обмежень. Учасники даної програми мають перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua