ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ. У Брюсселі працюють над тим, щоб саміт Україна—ЄС відбувся у визначені строки та в запланованому форматі.
Про це заявила Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон під час зустрічі з членами Комітету закордонних справ Європарламенту. Спілкування баронеси Ештон та європарламентаріїв відбулося пізно ввечері в перший день пленарного тижня ЄП, який розпочався у Страсбурзі. Такий формат зустрічі членів профільного комітету з главою європейської дипломатії наприкінці року є звичною практикою, повідомили кореспонденту «УК» джерела в Європарламенті.
У своєму виступі Кетрін Ештон багато говорила про цьогорічні події у Північній Африці та на Близькому Сході, але не обминула увагою і політику сусідства ЄС на східному та південно-європейському напрямку. Зокрема вона високо оцінила саміт «Східного партнерства», який відбувся у вересні у Варшаві. «На жаль, там не було представників офіційного Мінська, — зауважила Високий представник ЄС, — проте для нас відносини з цією країною залишаються важливими, і ми продовжуємо підтримувати розвиток громадянського суспільства в Білорусі». За її словами, Брюссель пов’язує відновлення діалогу з Мінськом зі звільненням усіх політв’язнів та наданням їм можливості брати участь у виборах. Щодо мітингів у Росії, на які вийшли тисячі людей, що не згодні з результатами недавніх парламентських виборів у цій державі, Кетрін Ештон зауважила, що масовим громадським рухом ці акції протесту поки що назвати не можна.
Співголова Комітету з парламентського співробітництва Україна—ЄС Павел Коваль у своїй ремарці зауважив, що Євросоюз не повинен розвивати напрямки своєї зовнішньої політики за рахунок східного вектора, а тимчасові політичні труднощі в Україні не повинні стати на заваді розвитку її діалогу з ЄС. На це Кетрін Ештон відповіла, що ЄС розглядає розвиток відносин з Україною як важливий елемент своєї політики на східному напрямку. «В Україні є труднощі, з якими ви добре обізнані, — продовжила вона. – Але в нас викликає серйозне занепокоєння не лише справа Тимошенко, бо ми дивимося на речі глибше і продовжуємо наполягати на реформуванні усієї юридичної системи України».