"Уряд схвалив концепцію нової загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз"

7 грудня 2011

УРЯДОВІ РІШЕННЯ. Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Загальнодержавної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки. Відповідне розпорядження прийнято на засіданні Уряду 30 листопада.

Концепція Загальнодержавної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки – складова національної довгострокової стратегії розвитку. Її мета  - обмеження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу, започаткування тенденції до скорочення масштабів поширення цих хвороб, знизивши захворюваність та смертність від туберкульозу відповідно до 64,0 та 14,0 випадків на 100 тис. населення.

Концепція Програми передбачає зменшення кількості хворих на мультирезистентний туберкульоз серед нових випадків захворювання; забезпечення виліковування 70% хворих з новими випадками туберкульозу; забезпечення 100 % хворих з новими випадками мультирезистентного туберкульозу повноцінним лікуванням; покращення доступу до лікування уразливих груп населення шляхом впровадження ДОТС стратегії в усіх регіонах України; стабілізацію рівня смертності від ко-інфекції ТБ/ВІЛ на 10% шляхом забезпечення мультидисциплінарного підходу надання медичної допомоги пацієнтів з туберкульозом та  ВІЛ-інфекцією. І головне - забезпечити якісне надання медичних послуг на рівні первинної медичної ланки, у тому числі покращити виявлення туберкульозу за допомогою мікроскопії мазка мокротиння.

Концепція Загальнодержавної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки розроблена у зв’язку із закінченням дії такої ж програми, передбаченої на 2007 - 2011 роки. У рамках її реалізації вдалося досягти певних позитивних зрушень: знизились показники захворюваності, поширеності, смертності від туберкульозу. Але є певні проблеми. Зокрема, викликає стурбованість ситуація з мультирезистентними та ВІЛ-асоційованими формами туберкульозу. За оцінками ВООЗ в Україні мультирезистентну форму мають 16% хворих з новими випадками та 44% хворих з повторними випадками туберкульозу, що становить  близько 7 тис хворих. У країні реєструються випадки майже невиліковного туберкульозу з розширеною медикаментозною резистентністю, кількість яких стрімко збільшується. Одночасно із зростаючою епідемією ВІЛ/СНІД, що має тенденцію до генералізації через статевий шлях передачі, швидко зростає і частка пацієнтів із коінфекцією туберкульоз/ВІЛ-інфекція (ТБ/ВІЛ), кількість яких у 2010 році становила 11% від загального числа хворих з новими випадками туберкульозу.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua