Стан виконання заходів з підготовки та реалізації проектів соціально-економічного розвитку та інвестиційних проектів, передбачених Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013—2014 роки, заслухано на нараді під головуванням Прем’єр-міністра Миколи Азарова.
У центрі уваги опинився розвиток сільськогосподарського машинобудування. Міністрові промислової політики Михайлові Короленку доручено забезпечити підготовку проекту змін до Закону «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» в частині уточнення визначення ступеня локалізації та подати пропозиції до 22 січня 2014 року.
Мінфіну, Мінекономрозвитку, Міндоходів за місяць належить опрацювати й подати Кабінетові Міністрів пропозиції щодо механізму та умов надання державних гарантій підприємствам недержавного сектору економіки для виробництва такої техніки.
Також дано низку доручень щодо опрацювання проблемних питань розвитку галузі та подати за тиждень план заходів з розвитку внутрішнього ринку сільськогосподарської техніки, збільшення обсягів її виробництва й закупівель, залучення інвестицій у її виробництво, зокрема утворення спільних підприємств.
Активізацію закупівлі складної техніки, зокрема тракторів, зернозбиральних комбайнів, зерноочисного та сушильного обладнання вітчизняного виробництва і постачання її сільськогосподарським товаровиробникам на умовах лізингу доручено Мінагрополітики, НАК «Украгролізинг» разом з Мінпромполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіном. Також наголошено на недопущенні державної підтримки закупівель імпортної сільськогосподарської техніки.
Контроль за виконанням цього рішення покладено на віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.
Ішлося й про модернізацію об’єктів ЖКГ, яка повинна зменшити витрати на надання комунальних послуг, забезпечивши передусім їхню беззбиткову роботу. Про це поінформував міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник.
Мінрегіону, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, доручено проаналізувати фінансово-економічні показники роботи окремих підприємств тепло- і водопостачання, модернізація обладнання і мереж яких зменшить обсяг витрат на надання відповідних комунальних послуг до рівня їх беззбитковості. За результатами аналізу визначити населені пункти, які у 2014 році слід залучити до здійснення заходів згаданої програми, а місцевим органам влади — активізувати таку роботу.
Водночас Мінрегіону разом з Мінекономрозвитку, Мінфіном та акціонерним банком «Укргазбанк» за участю відповідних місцевих органів самоврядування доручено проаналізувати причини невиконання завдань на 2013 рік у частині встановлення блочно-модульних котелень, індивідуальних теплопунктів, насосів і частотних регуляторів у системах водопостачання і водовідведення, передбачених Держпрограмою, вжити заходів до прискорення підготовки проектів соціально-економічного розвитку та інвестиційних проектів. Поінформувати про це слід до 20 січня 2014 року.
Також доручено опрацювати проблемні питання, які виникають під час виконання постанови Кабінету Міністрів від 3 червня 2013 р. № 404 «Деякі питання здійснення головними розпорядниками бюджетних коштів капітальних видатків понад обсяги встановлених бюджетних призначень», зокрема щодо можливості здійснення запозичення під держгарантії.
Відділ новин
«Урядового кур’єра»