"Усейн Болт — ямайська блискавка"

Валерій РЕКУНОВ
20 серпня 2013

ЛЕГКА АТЛЕТИКА

Головним героєм світової першості в Москві став знаменитий спринтер з Карибського острова

Джастін Гетлін проти Усейна Болта. Поєдинок найяскравіших зірок сучасного спринту вінчав чемпіонат світу з легкої атлетики в російській столиці. Останній 47-й комплект нагород на доріжках Лужників розігрували в чоловічій естафеті 4 по 100 метрів. Родзинкою змагань найшвидших атлетів планети стало очне побачення лідерів двох блискучих збірних — США та Ямайки.

На одному з цьогорічних етапів Діамантової ліги Болт на стометрівці сенсаційно поступився своєму конкурентові. У Москві все стало на свої місця. На останньому етапі рекордсмен світу блискавкою пронісся  доріжкою стадіону: 37,36 — кращий результат сезону в світі. Гетлін приніс естафетну паличку другим — 37,66, третіми фінішував британець Чемберс — 37,80.

У російській столиці шестиразовий олімпійський чемпіон став уже восьмиразовим чемпіоном світу. І за новою традицією подарував свої золоті шипівки одному з уболівальників на трибунах. У відповідь організатори теж приготували для 26-річного ямайського спринтера своєрідний сюрприз. Дві церемонії нагородження — у бігу на 200 метрів і в естафеті — вони провели одну за одною. Адже головний герой в обох видах програми був один: Усейн Болт.

Український атлет Роман Авраменко показав п’ятий результат у метанні списа — 82,05 м. Переміг у цьому виді чех В’ячеслав Весели, який метнув спис на 87,17 метра. Друге місце у фіна Теро Піткамякі, третє — у Дмітрія Тарабіна з Росії.

Жіночій збірній України не вдалося зачепитися за медалі в естафеті 4 по 400 м. У фінальному забігові наша команда у складі Дарини Приступи, Ольги Ляхової, Аліни Логвиненко та Наталії Пигиди фінішувала із п’ятим результатом: 3 хвилини 27 секунд. Перемогу тут здобула команда Росії, другими стали американки, а третіми — британки.

Синьо-жовта дружина, здобувши дві золоті нагороди й одну бронзову, розділила восьме місце у медальному заліку з Чехією. Нагадаю, що тріумфували у столиці Росії семиборка Ганна Мальниченко та стрибун у висоту Богдан Бондаренко, «бронза» на рахунку Ольги Саладухи. Два роки тому в Кореї Україна здобула два комплекти нагород. Чемпіонкою світу стала  Саладуха, третьою фінішувала наша жіноча команда в естафеті 4 по 100 м. Першою у медальному заліку стала команда Росії (7—4—6), яка здобула більше золотих медалей, аніж США (6—13—6).