"Від ідеї — до проекту"

Роман КИРЕЙ
31 березня 2017

Три об’єднані територіальні громади Черкащини — Білозірська, Єрківська та Мокрокалигірська  торік разом  реалізували 27 важливих соціальних проектів. На це за рахунок субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад спрямували з держбюджету 12,8 мільйона гривень. У Білозірській громаді реалізували 17 проектів на передбачені 7,3 мільйона гривень, у Єрківській  — 2 проекти на 1,3 мільйона гривень, у Мокрокалигірській — 8 проектів  на 4,2 мільйона.

Досить зручні умови праці сімейним лікарям пропонує Білозірська громада. Фото з сайту bilozirska.gromada.org.ua

Приміром, у селі Білозір’я Черкаського району реконструйовано мережу вуличного освітлення, капітально відремонтовано дорожнє покриття трьох вулиць, замінено вікна і двері в соціально-культурних закладах двох сіл, оновлено матеріально-технічну базу комунального підприємства, встановлено нові піролізні котли для опалювання приміщень; у Мокрій Калигірці Катеринопільського району також відремонтували дороги, реконструювали важливі соціальні об’єкти, зокрема приміщення реабілітаційного центру для учасників АТО та осіб з обмеженими фізичними можливостями, поліпшили теплопостачання медичної амбулаторії й дитячого садка «Ромашка».

Цього року територіальні громади області також планують реалізувати десятки проектів, які поліпшать рівень життя людей, благоустрій населених пунктів. Досвідом черкащан зацікавилися жителі інших областей. З особливостями роботи Єрківської та Мокрокалигірської об’єднаних територіальних громад недавно ознайомилася делегація з Липоводолинського району Сумщини у складі голови районної ради Віктора Литвиненка, заступника голови райради Олександра Кльопи, сільських голів цього району.

Делегати із Сумщини цікавилися тим, як проходив процес об’єднання у Катеринопільскому районі, особливостями взаємодії двох об’єднаних громад із керівниками служб району. Керівники районної державної адміністрації поділилися з колегами досвідом вирішення проблемних питань, що виникають у процесі роботи.

На Черкащині приділяють значну увагу просвітницькій роботі та навчанню представників об’єднаних громад. 50 із них недавно вчилися, як залучити кошти та інші ресурси для реалізації цікавих ініціатив і проектів на місцях. Семінар організували з ініціативи департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації спільно з Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад України (АССОГУ) та черкаським підрозділом Центру розвитку місцевого самоврядування.

Європейська модель управління регіональним розвитком, яку нині апробують в Україні, має особливості. Ключова роль у ній належить саме написанню та реалізації проектів регіонального розвитку. Учасники тренінгу опановували не тільки теорію, а й відразу ж використовували здобуті знання на практиці. Працюючи в командах під час практичної вправи «Від ідеї до проекту», якою керувала виконавчий директор АССОГУ Наталія Ключник, вчилися залучати додаткові ресурси для розвитку громад та опановували вимоги складання проектних заявок.

Тренери АССОГУ прочитали інтерактивні лекції стосовно складання бюджету проекту й підготовки проектів енергоефективності. На семінарі презентували інформаційний бюлетень «Конкурси, гранти» департаменту регіонального розвитку, який отримав позитивні відгуки та поширюється в усій Україні.

Учасники семінару-тренінгу матимуть змогу і в подальшому отримувати супровід фахівців АССОГУ. У підсумку за результатами тримісячної роботи представники громад мають написати проекти та подати їх на відповідні конкурси, гранти для фінансування. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua