"Відкрий для себе багатства рідного краю"

Микола ПЕТРУШЕНКО
16 травня 2013

ЦІННОСТІ

Стартувала акція «7 чудес Києва»

У кожного, безумовно, власний Київ. Пам’ять про нього пов’язана з тим чи іншим місцем, яке захопило і пробудило добрі почуття. Але є в столиці споруди — свідчення його історії, архітектурні шедеври, — що стали своєрідними візитівками-символами. Подивитися на них їдуть з усіх кінців світу. А чи всі (і не лише закордонні гості, а й кияни) були в історичних будівлях, знають їхню історію?

Ставити так питання оргкомітет фонду «Рідна країна», що проводить з 2007 року загальнонаціональну акцію «7 чудес України», змусили реалії життя.

— Загальна стратегія проекту, — розповідає керівник фонду Микола Томенко, — полягає в тому, щоб люди відкривали для себе багатства рідного краю, мандрували рідною землею і любили Україну. Здається, все просто. Але це лише на перший погляд. Приміром, у Луцьку половина місцевих жителів ніколи не була у замку. У столиці теж багато киян проходять повз історичні споруди, але не заходять туди.

Тому, вважають організатори проекту, його завдання — у відкритті, пропаганді й захисті пам’яток історії. Акцію «7 чудес Києва» розпочато у січні. Вже визначено 30 фіналістів. Участь у конкурсі беруть лише давні споруди, об’єкти останнього століття не враховуються. Голосування триватиме до 23 серпня, а переможців визначатимуть за сумою балів, отриманих через Інтернет та завдяки думці експертів.

ДОВІДКА «УК»

 «7 чудес України» — загальнонаціональна акція, започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році, яка стала найуспішнішим проектом у галузі популяризації вітчизняного туризму за більш ніж 20 років української незалежності. За останні п’ять років було проведено три повноцінні етапи цієї акції, в результаті яких Україна визначила:

7 історико-архітектурних чудес» (заповідник «Кам’янець», Києво-Печерська лавра, парк «Софіївка», Софія Київська, Херсонес Таврійський, Хортиця, Хотинська фортеця)

«7 природних чудес» (Біосферний заповідник «Асканія-Нова», регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мармурова печера, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевир)

«7 чудес України: замки, палаци, фортеці» (Аккерманська фортеця, Алупкинський палац, Кам’янець-Подільська фортеця, Луцький Верхній замок, Митрополичий палац у Чернівцях, палац у Качанівці, Хотинська фортеця).

АВТОРИТЕТНО

Віктор НАБРУСКО,
секретар Національної спілки журналістів:

— «7 чудес Києва» — продовження гуманітарного дійства, яке стало явищем не лише в інформаційному просторі. Започаткована фондом акція змусила глибше дивитися на нашу історію, активніше боротися за збереження пам’яток старовини. Розпочата робота — справа не лише громадськості. Держава має активніше займатися пропагандою наших цінностей. І дуже добре, що ця акція дала поштовх до відкриття в Інституті журналістики спеціалізації «історична журналістика». Бажано, щоб в університетах подбали про підготовку реставраторів, оскільки нині в Україні бракує спеціалістів з відновлення пам’яток старовини. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua