"Єгипет: туристи не їдуть, інвестори виводять активи"

21 серпня 2013

ПОЛІТИЧНА КРИЗА. Військова влада в Єгипті називає економіку пріоритетним напрямком своєї політики, втім останні події в країні призвели до протилежного результату. З Єгипту їдуть туристи та виводять свої активи інвестори. На додаток до цього, Сполучені Штати та ЄС погрожують запровадженням санкцій, якщо сторони конфлікту не досягнуть компромісу.

Економіка Єгипту великою мірою залежить від туристичної галузі. У звязку з подіями «Арабської весни» у 2011 році до Єгипту приїхало на 4 мільйони менше туристів, ніж за рік до цього. Після пожвавлення сектора у 2012 році, єгипетський уряд сподівався за два роки повернутися до рекордних показників. Проте з огляду на ситуацію у країні, цифра у 13 мільйонів туристів виглядає нереалістичною.

Яке майбутнє чекає на галузь, що забезпечувала 10% ВВП країни та працевлаштовувала 12% активного населення?

Тим часом більшість туристичних операторів країн ЄС закликали подорожувальників відмовитись від серпневих канікул в Єгипті. Туристи масово здають квитки та скасовують бронювання номерів в готелях.

Інфляція у країні перетнула межу у 13%. Зростання цін торкнулося у першу чергу харчів, зокрема м‘яса та молочних продуктів. У країні непрацевлаштований кожен пятий, поміж молоді ситуація з роботою навіть гірша.

Додатковим струсом для ринку праці стало тимчасове припинення роботи єгипетських філій мультинаціональних компаній. До цього заходу під час розгону демонстрацій та сутичок вдалися Royal Dutch Shell, Electrolux та General Motors.

Рейтингова агенція Moody’s оприлюднила звіт, згідно з яким Єгипет перебуває за крок від дефолту. Якщо у 2012 році зовнішній борг країни склав майже 40 мільярдів доларів, то у 2013 році ситуація може виявитися навіть критичнішою, — Єгипту не залишиться, у кого позичати.

Після перемоги Мохамеда Мурсі на президентських виборах торік, основним економічним партнером нової влади в Єгипті став Катар.

Хоча після військового перевороту цього літа країна отримала фінансову допомогу від Саудівської Аравії, Кувейту та Обєднаних Арабських Еміратів, вона ризикує втратити не менш важливі інвестиції від США та ЄС. Чи виконає військова влада країни свої обіцянки?

Copyright © 2013 euronews 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua