"Європарламент схвалив очікуваний безвіз"

Вікторія ВЛАСЕНКО
7 квiтня 2017

Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії внести Україну до переліку країн, громадянам яких дозволено перетинати кордони країн шенгенської зони без віз. Тепер Україну від отримання довгоочікуваного безвізу віддаляє лише рішення Європейської Ради, яке, за прогнозами, можуть ухвалити у травні. Більшість експертів вважають, що у червні українці з біометричними паспортами зможуть вільно вирушати у відпустку до країн ЄС.

Голосуванню передували напружені політичні події та інтриги — спочатку в самій Україні, яка мала виконати довгий перелік вимог, що їх Єврокомісія висуває до країн, які входять до списку безвізових. Згодом політичні баталії перемістилися в урядові кабінети найвпливовіших європейських столиць. Зокрема Париж і Берлін мали чимало пересторог із приводу цього. Істотно загальмувала процес і міграційна криза, яка охопила ЄС близько року тому. У Брюсселі вирішили захистити себе від напливу нелегальних мігрантів, удосконаливши механізм припинення чинності безвізового режиму із третіми країнами, а українці стали заручниками цього рішення. Неофіційна позиція ЄС була такою: доки не буде нового механізму призупинення, українське питання не розглядатимуть.

Та найважче, схоже, позаду. «Скасування візових зобов’язань для українських громадян, які є власниками біометричних паспортів, представлятиме конкретне досягнення, яке постає з наших спільних цінностей і відданості народу України миру, стабільності та європейському напрямку розвитку їхньої країни», — йдеться у пояснювальній доповіді, яка доповнює резолюцію щодо безвізового режиму, євродепутата Яцека Саріуша-Вольського, призначеного доповідачем щодо українського питання в ЄП від комітету в закордонних справах.

Однозначна позиція профільного комітету громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ, внесена у текст резолюції. «Безвізовий режим слід надати Україні якомога швидше без будь-яких подальших зволікань на знак визнання прогресу, якого досягла країна на європейському шляху від часів Євромайдану, коли українська нація виборола свій європейський шлях і європейські демократичні цінності», — переконана доповідачка комітету Марія Габріель.

Напередодні голосування під час дебатів щодо безвізового режиму для українців євродепутати-праворадикали висловлювалися категорично проти такого рішення. Серед них представники Німеччини, Франції, Греції. Проте результати голосування довели, що праві сили впливу в Європарламенті не мають.

«Це наша спільна перемога й свідчення нашої спільної важкої роботи. Упевнений, що за кілька тижнів буде відповідне рішення Ради ЄС», — так Президент Петро Порошенко прокоментував позитивне для України голосування в Європарламенті. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua