Грою на бандурах, віршами та піснями на слова видатного земляка зустріли юні грінченкознавці із села Олексіївка на Луганщині гостей урочистого святкування 150-річчя з дня народження автора Словаря української мови. Саме на цій землі письменник жив і творив, підіймав сільську освіту. «Борис Грінченко — знакова постать для України. Його внесок у розвиток української мови в усьому світі важко переоцінити. На Перевальщині про це завжди пам’ятають, адже майже сім років він учителював у школі в Олексіївці», — каже керівник управління культури Ірина Калганова.
За її словами, вже десятий рік на Луганщині діє спеціальний туристичний маршрут до музейної експозиції «Промінь добра» і кімнати «Борис Грінченко — учитель».
«Усі раритети, які маємо, — це книжки, — розповідає завідувач меморіального музею Бориса Грінченка в Олексіївці Надія Павленко. — Свого часу навіть зберігати їх було небезпечно, адже видатного філолога репресували посмертно. Скажімо, у 1988 році нам передали книжечку «Драми і комедії», де лише половинка титульної сторінки. Там колись був дарчий напис автора, та в темні часи вирізали і так ховали книжку».
Музей створювали всім миром. Книжки дарували дослідники творчості Бориса Грінченка, зокрема Анатолій Погрібний. Але найбільше подарував Богдан Пастух, учитель Врубівської школи: передав до музею десятки раритетних книжок із творами Б. Грінченка або про нього.
Сама Надія Павленко веде велику пошукову роботу, зокрема через Інтернет. До ювілею представила один з номерів газети «Ілюстрована Україна» за 1913 рік. У ній статтю про Бориса Грінченка написала Христина Олексіївна Алчевська, донька Христини Данилівни Алчевської, яка свого часу організувала школу для дітей селян та робітників в Олексіївці.
Ще одне нове надбання музею — книжка «Казки Грінченка з ілюстраціями юних художників», ініціатором ство?рення якої минулого року стала Надія Павленко. Придбати її першими мали змогу глядачі вистави «Степовий гість» за Борисом Грінченком, що відбулася в Луганському обласному академічному музично-драматичному українському театрі. Цією прем’єрою відсвяткували на сході країни ювілей великого письменника і філолога.