ПЕРСПЕКТИВИ. Незабаром на територіях Гадяцького та Чорнухинського районів Полтавщини, а точніше на Сотниківсько-Бобрівській та Вороньківсько-Селюхівській площах, розпочнеться розвідка, а потім і промислова розробка родовищ сланцевого газу. Таке рішення прийняли на сесії обласної ради. Займатиметься цим ТОВ «НАДРА – ГЕОІНВЕСТ».
Як повідомив його директор Андрій Новосад, подібні роботи проводитимуться в Україні вперше. А мета цього всього — зменшити енергетичну залежність нашої країни. Згідно з інформацією пана Новосада, сланцевий газ уже не перший рік добувають і успішно використовують поляки й американці. Саме завдяки цьому газу США за одне десятиліття з найбільшого його імпортера перетворилися на його експортера. Стосовно ж України, то, за оцінками інформаційного управління з енергетики США, сумарні запаси нетрадиційного газу в нас становлять 42 трильйони кубометрів. Експерти компанії «Mackenzie» вважають, що технології видобутку нетрадиційного газу, які зараз існують, дадуть змогу видобути в Україні 5 трильйонів кубометрів, що теж непогано.
Сланцевий газ набагато дешевший за вітчизняний природний газ, годі й говорити про блакитне паливо, яке Україна закуповує в Росії. На сьогодні найбільш перспективними в плані розвідки та розробки родовищ сланцевого газу в нашій державі вважаються площі в Придніпровській западині, яка охоплює території Полтавської, Дніпропетровської і Донецької областей, та на Прикарпатті.
Що ж до розробки родовищ у Полтавській області, то прогнозовані запаси сланцевого газу на Сотниківсько-Бобрівській площі Гадяцького району становлять понад 98 682 мільйони кубометрів. Програма робіт розрахована на 2012 — 2017 роки. За цей час інвестор має вкласти щонайменше 150 мільйонів гривень. Іншу площу — Вороньківсько-Селюхівську на території Чорнухинського району — товариство планує освоїти протягом 2012— 2032 років. У розробку родовища, згідно із програмою, мають укласти майже 130 мільйонів гривень.