"Замість малокомплектної школи постала пластова оселя"

Інна ОМЕЛЯНЧУК
19 травня 2017

З нагоди 90-річчя великого пластового злету, що відбувся в селі Олександрія під Рівним у травні 1927 року, відкрили першу в Україні пластову оселю «Волошки» в цьому селі. А ще — пам’ятну дошку трьом засновникам пластового осередку на Волині, провели історичну конференцію та пізнавальні мандрівки. Так понад 200 пластунів і пластунок розпочали таборовий сезон-2017.

«Річ у тім, що в цьому приміщенні функціонувала малокомплектна школа, де останнім часом навчалося лише 7 дітей. Ці учні тепер здобувають якісні освітні послуги в опорній школі в Олександрії, а тут ми вирішили відкрити новий тип навчально-виховного закладу», — розповідає голова Рівненської райдержадміністрації Володимир Пилипчук. Оскільки саме в цих місцях витоки рівненського «Пласту», районна рада ухвалила програму розвитку пластового руху на 2016—2020 роки, яку й почали наповнювати конкретним змістом. Торік на її реалізацію витратили майже мільйон гривень. Далі підтримали і область, і Міністерство освіти.

Так замість малокомплектної школи народилася пластова оселя — комунальне підприємство, що стало дебютним проектом МОН та «Пласту»: тепер тут є й аудиторії, й харчоблок.

Голова крайової пластової ради в Україні Ольга Герус зауважила, що це гарне місце, де є змога розкласти ватру, навчитися чимало життєво необхідних речей і просто поспілкуватися з чудовою природою. Є сподівання, що воно стане центром патріотичного виховання молоді.

«Тішить, що «Пласт» повернувся туди, звідки почався. Ви допомагаєте молоді розвинути індивідуальність, цьому слугують міцні ідейні основи та організаційна структура», — зазначила заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua