"Замість мітингів — наполеглива праця"

Євген ЛОГАНОВ
10 листопада 2016

Одним із найкращих сільгосппідприємств Мелітопольського району Запорізької області вважається ДП «Дослідне господарство «Відродження» Національної академії аграрних наук України», де вирощують елітні сорти насіння і займаються хліборобством і тваринництвом: свинарством та вівчарством. У господарстві працюють 120 фахівців, жителів місцевого села Відродження. Середня зарплата селян в господарстві становить 3,5 тисячі гривень, а тваринники й механізатори отримують майже 6 тисяч. Господарство всіляко допомагає місцевій громаді. А ще два роки тому воно було банкрутом. На краще справи пішли одразу після приходу нового директора Віктора Краснопера.

— Коли мене призначили директором у лютому 2015 року, всі рахунки та майно було заарештовано, кредитна заборгованість становила 18 мільйонів гривень, господарство було банкрутом, — згадує Віктор Петрович. — Люди були на межі можливого, двічі перекривали трасу Москва — Сімферополь. Відновлення господарства почалося із проведення весняних польових робіт, посівної. Став залучати інвесторів, працювати з кредиторами. Нині залишилося всього вісім мільйонів гривень кредиторської заборгованості. Це попри те, що вдалося замінити стару техніку. Придбали трактори, цілий посівний комплекс, іншу сільгосптехніку — всього на понад 10 мільйонів гривень. На 50% підняли зарплату селянам. У тваринництві щоденний приріст ваги худоби був 150 грамів, нині — понад 500, і поголів’я свиней — півтори тисячі, овець — тисяча голів. Відкрили нову ферму, налагодили культуру виробництва, довівши, що тваринництво також може бути прибутковим.

Зароблені гроші господарники витрачають на поліпшення побуту селян: допомогли відремонтувати дахи у двоповерхових будинках, привели до ладу шкільне подвір’я, прикрасивши його плиткою, прибрали сміття в центрі села, якого не вивозили 20 років (утворилися шестиметрові гори гною), тепер його вивозять двічі на тиждень — село стало чистим і охайним. А ще у Відродженні привели до ладу дороги, засипавши ями щебенем, дорожнім баластом.

Побачивши самовіддачу Віктора Краснопера, селяни обрали директора депутатом Мелітопольської районної ради. Уже як депутат він навів порядок і в сусідньому селі Троїцьке, де допоміг відремонтувати фельдшерсько-акушерський пункт, придбати для нього транспорт, а також місцевій школі. Нещодавно до директора звернувся ветеран війни з села Відродження Геннадій Цис, якому допомогли відремонтувати дах. А на День Перемоги та прориву місцевої лінії Вотан господарство надало благодійну допомогу всім мелітопольським ветеранам.

— До приходу в господарство нового директора Віктора Краснопера ситуація була дуже гострою, — коментує події голова Мелітопольської райдержадміністрації Запорізької області Олександр Мангул. — Головним питанням для людей були і є паї, місцеві селяни не мають власної землі, бо сільгосппідприємство державне, а закон забороняє роздержавлювати землі дослідного господарства управління Національної академії аграрних наук. Ми запропонували варіант розв’язання цієї проблеми. Я зустрічався з керівниками Міністерства аграрної політики і продовольства, моя позиція однозначна: треба виходити на приватизацію, щоб люди мали власні паї. А доки це питання перебуває у процесі вирішення, селяни хочуть мати почуття соціального оптимізму. На це налаштований і директор підприємства, з появою якого змінилися підходи до господарської діяльності. Нині підприємство швидко розвивається, має хороші врожаї, продає посівний матеріал. На виручені кошти оновлює фонди, техніку. Господарство взяло на себе певне соціальне навантаження: ремонтує дахи, займається проблемою водозабезпечення тощо. Виплачує премії своїм працівникам і, чого раніше не було за всю його історію, премії отримали навіть пенсіонери. Тож підприємство має хороше майбутнє. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua