У Золотоноші на Черкащині вчетверте відбувся Всеукраїнський фестиваль чорнобривців. Розпочавшись традиційним парадом вишиванок, від чого місто над річкою Золотоношкою ще більше розквітло, свято перемістилося до парку Шевченка. Тут городяни могли сповна насолодитися переливами незабутніх барв квіткових композицій, свої доробки продемонстрували також місцеві майстри декоративно-прикладного мистецтва.
Як зауважив міський голова Віталій Войцехівський, чорнобривці — символ процвітання, за допомогою якого тут об’єднують громаду, зацікавлюють людей. Загалом же в Золотоноші вже не один рік працюють над належним оформленням території кожного подвір’я. Квіти тут скрізь — і біля будинків, і на вулицях, і в центрі міста. Кілька місяців спеціальна комісія міської ради визначала переможців за різними номінаціями: найкращий двір, підприємець, прибудинкова територія. Загалом номінацій, за якими на фестивалі визначали переможців, було 10. Їм вручили нагороди та відзнаки.
До Золотоноші на фестиваль прибуло чимало гостей з інших міст України. Як розповів знайомий львівський журналіст, він був зачарований святом чорнобривців, а також відкрив для себе це історичне місто, де свого часу народився поет Костянтин Думитрашко, автор відомого романсу «Чорнії брови, карії очі», мовознавець академік Олексій Баранников, учений-біохімік зі світовим ім’ям Олексій Бах, з колишнього Золотоніського повіту і український письменник Михайло Драй-Хмара. У місцевій гімназії навчався педагог Семен Скляренко, а в Золотоніському театрі працювали засновники українського театрального мистецтва Михайло Кропивницький, Марія Заньковецька, Панас Саксаганський. Тут розпочинала свою театральну кар’єру народна артистка, тричі лауреат Державної премії Наталія Ужвій. Бував у цьому краї і Григорій Сковорода, який у 1753—1759 роках жив на Золотонощині в селі Каврай, де написав свій «Сад божественних пісень». Гостювали в місті й Тарас Григорович Шевченко та інші видатні особистості.
Та не тільки історією знаменитий Златокрай, як його називають самі городяни. Сьогодні тут найменший в області рівень безробіття. В місті працює 19 підприємств. Кілька років тому свій завод тут збудувала відома сінгапурська корпорація. Вразив гостей міста сучасними технологіями Красногірський олійний завод, який продукує високоякісну нерафіновану ріпакову та соняшникову олію. Цікавим є підхід місцевої влади до інвесторів: усі вони отримують максимально можливі пільги для започаткування бізнесу. Так, для виробничих підприємств міська рада встановлює лише один відсоток так званої пайової участі у соціально-економічному розвитку міста.
Цікаво, що свято чорнобривців збіглося зі ще одним — фестивалем юнацької патріотичної пісні, що додало дійству масштабності та видовищності.