Версія вокального гурту Pentatonix

 Версія David Hicken

 Версія для 12 віолончелей від The Piano Guys

 Версія хор-гурту Voctave у Нотрдамі

 

 Версія рок-гітариста Микити Рубченка для біців АТО на передовій

 Версія Олега Скрипки та Ле Гранд Оркестра

 Версія B&B PROJECT

 Версія гурту Rock H

 Версія Кеті Мелуа на BBC українською мовою

 Версія флешмобу у аеропорту Львова із хором у 300 осіб, 2016 рік

Версія з фільму «Один вдома» 1990 року

Версія від BANDURA STYLE

 Чи не найсвіжіша версія — від 1 грудня 2017 року — від dnb-скрипальки Ліндсі Стірлінґ

У Вінниці флешмоб:«Щедрик» одночасно співають 1000 людей!

Український хор з Мукачева заспівав «Щедрика» у Соборі святого Климента в Чехії

«Щедрик» заспівали у Сінгапурі

Як «Щедрик» став символом Різдва у США

13 грудня 1877 року в селі Селевинці на Вінниччині в родині священика народився видатний український композитор, автор всесвітньовідомого «Щедрика», диригент і збирач музичного фольклору Микола Леонтович.

На Поділлі переважно й минуло його життя. Винятком стало кількарічне перебування з 1904 року на Донбасі у Покровську (тоді — Гришиному), та після революції 1917 року – в Києві. Леонтовичу належать сотні обробок українських та інших пісень і творів, зокрема й духовних, а також незавершена опера «На русалчин Великдень». Оперу поставили під музичною редакцією Мирослава Скорика в 1977 році в Київському академічному оперному театрі з нагоди 100-річчя народження її автора. Музичні твори Леонтович почав опрацьовувати ще під час навчання в духовній семінарії в Кам’янці-Подільському (1892–1898), а згодом видав дві збірки обробок народних пісень із Поділля. «Щедрик» став найвідомішим твором композитора на всій планеті.

Сучасник композитора, Кирило Стеценко порівнював мелодії колеги із потоком води: «Cпершу маленький струмочок, ледь помітний у траві, що потім все більшає, і нарешті перед вами широка річка. Спочатку ви ледве чуєте дзюрчання струмка, а там щодалі воно стає гучніше, ніби вода вже падає з каменя на камінь і доходить до порогів».

Леонтович також відзначився як педагог та організатор хорів, зокрема Першої Української державної капели.

Всесвітньо відомою обробкою композитора став «Щедрик». Цей та інші твори Леонтовича першим популяризував за кордоном ще один відомий український диригент і композитор Олександр Кошиць. Вже в 1922 році «Щедрик» потрапив на грамплатівку в Нью-Йорку, й за лише 1950-і – 1970-і роки в США «Carol of the Bells» (саме під такою назвою твір відомий у цій країні) витримав десятки грамзаписів та кілька сотень редакцій.