Головна тема

«Наша енергосистема вийшла з важкої системної аварії»

«Наша енергосистема вийшла з важкої системної аварії»

Свою промову під час чергового засідання уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розпочав із ситуації в енергетиці, яка перебуває під постійними атаками російських терористів. Він нагадав, що 23 листопада відбувся сьомий масований удар ворога по енергоінфраструктурі: майже 70 ракет росіяни випустили  в бік України, понад 50 ...

ОБСЄ може стати співтворцем перемоги над росією

ОБСЄ може стати співтворцем перемоги над росією

Президент Володимир Зеленський заявив, що треба використати всі національні та міжнародні можливості для тиску на державу-терориста, щоб зупинити перелік місяців війни і почати відлік років миру. Про це глава держави заявив під час засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ у Варшаві. Питання загарбницької війни рф проти України ...

«Звари юшку з лободи…»

«Звари юшку з лободи…»

«У 1970-х до нас у гості із Криму приїхали батьки моєї дружини. Тесть, який працював черговим на вузловій станції «Джанкой», пригадав молодість. Та й каже: нам, залізничникам, щодня видавали по 400 грамів хліба. Тоді просто поміж коліями були кагати із зерном, які охороняли так звані ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Ми всі платимо ціну за війну росії проти України. Якщо дозволимо путіну перемогти, ми всі заплатимо набагато вищу ціну».

ЄНС СТОЛТЕНБЕРГ:
Генсек НАТО про те, що підтримка нашої країни в інтересах безпеки демократичного світу

Цифра Дня

Цитата дня
4,5 млрд дол.
грантових коштів від США отримає Україна в межах фінансування проєкту підтримки державних видатків

Статті

 • ОБСЄ може стати співтворцем перемоги над росією

  ОБСЄ може стати співтворцем перемоги над росією

  Президент Володимир Зеленський заявив, що треба використати всі національні та міжнародні можливості для тиску на державу-терориста, щоб зупинити перелік місяців війни і почати відлік років миру. Про це глава держави заявив під час засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ у Варшаві. Питання загарбницької війни рф проти України перебувало в центрі уваги майже 200 депутатів з 52 країн-учасниць ОБСЄ. російська делегація не була присутня в залі, оскільки польська влада відмовила її членам у видачі віз.  

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • «Звари юшку з лободи…»

  «Звари юшку з лободи…»

  «У 1970-х до нас у гості із Криму приїхали батьки моєї дружини. Тесть, який працював черговим на вузловій станції «Джанкой», пригадав молодість. Та й каже: нам, залізничникам, щодня видавали по 400 грамів хліба. Тоді просто поміж коліями були кагати із зерном, які охороняли так звані червонопетличники (тоді погонів іще не було — лише петлиці). Тільки за те, що наблизишся до зерна, тебе могли розстріляти, тож ми обходили ті кагати десятою дорогою. Осінній дощ та перший сніг утворювали із пшениці й болота кірку до десяти сантиметрів — вона й захищала нижнє зерно», — розповів уродженець Мізоча на Рівненщині 83-річний Микола Мосійчук. Гортаємо далі сторінки його незрадливої пам’яті.

  Інна ОМЕЛЯНЧУК
 • Із портретів постають Герої

  Із портретів постають Герої

  За фахом Юрій Клапоух авіаінженер, але його покликанням, ні, диханням, як  сам зазначає, є праця художника. Він веде вже кілька років на YouTube-каналі власну мистецьку школу, в межах якої пропонує майстер-класи для початківців і тих, хто вже десятиліттями тримає пензель.

  Микола ШОТ
 • Наша культура — це наша  зброя

  Наша культура — це наша  зброя

  Третя едиція етнокінофесту «ОКО» пройшла цьогоріч усупереч війні під офіційним гаслом «Святкуй життя!» і завдяки підтримці престижного міжнародного Camerimage Festival, який проходив вже втридцяте.

  Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА
 • Як інсулінозалежні переживають війну

  Як інсулінозалежні переживають війну

   Торік у листопаді до Всесвітнього дня боротьби з діабетом Асоціація лідерів сталого розвитку спільно з Київським благодійним фондом «Діабетик» та фармацевтичною компанією «Ново Нордіск Україна» за підтримки Київської міської державної адміністрації, Міністерства охорони здоров’я України, Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика та деяких компаній втілили арт­проєкт про людей з діабетом, які живуть повноцінним життям. Організатори прагнули зруйнувати міфи про це захворювання та спростувати недостовірну інформацію, яка поширюється в інтернеті.

  Марія ЛАГІДНА
 • Місто сучасного майбутнього

  Місто сучасного майбутнього

  Розумом цинізм, віроломство й блюзнірство росії справді нікому не збагнути. Зруйнувавши ще навесні майже вщент Маріуполь і вбивши тисячі мирних людей, окупанти наобіцяли відновити «нормальне» життя там ще до кінця літа. Проте за крок до зими вцілілі містяни досі позбавлені стабільного постачання електрики, тепла, газу, води.

  Павло КУЩ
 • Пункти незламності вже виконують свою місію

  Пункти незламності вже виконують свою місію

  Влада ніколи не приховувала від громадян, що зима для нашої держави може бути надзвичайно складною через повномасштабну війну росії проти України. Адже ворог цинічно пошкоджував та знищував критичну інфраструктуру, що робить і досі, демонструючи своє антилюдське ставлення до українців. 

  Оксана МАЛОЛЄТКОВА
 • Держава-терорист не може мати право вето в ООН

  Держава-терорист не може мати право вето в ООН

  З ініціативи України Рада Безпеки ООН провела термінове засідання через російські ракетні удари. «Я доручив нашому послу в ООН вимагати скликання термінового засідання РБ ООН у зв’язку із сьогоднішніми російськими ударами», — написав у Twitter Президент Володимир Зеленський. Він наголосив, що вбивства мирних жителів, руйнування цивільної інфраструктури — це акти терору. 

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Дамба прикриє від паводків

  Дамба прикриє від паводків

  У домівках понад 30 тисяч закарпатців додалося відчуття захищеності через природні катаклізми. Паводки за останні два десятиріччя кілька разів ставали для них трагедіями. Тиса, розливаючись, затоплювала величезні площі, дощенту руйнувала або пошкоджувала сотні будинків. Держава допомагала у їх відбудові й відновленні, але ті дні дотепер згадуються як страшний сон.

  Василь БЕДЗІР
 • Бригади повертають життя

  Бригади повертають життя

  Із 24 лютого в Харківській області внаслідок російських атак зруйновано 25 мостів. Найбільше постраждали території, що були в окупації. Своїми злочинами ворог не стільки пригальмував наступ української армії, скільки відняв у місцевого населення можливість переміщення та швидкої доставки людям медикаментів, гуманітарної допомоги і товарів першої необхідності. Але плани окупантів щодо знищення інфраструктури України, зокрема транспортної, руйнуються. Щодня дорожники повертають життя на деокуповані території, проводять демонтаж зруйнованих конструкцій мостів та шляхопроводів і встановлюють нові. Нині це тимчасові переправи, та по закінченні війни їх замінять на постійні.

  Борис БРЕСЛАВЕЦЬ