Головна тема

У Токіо розпочалися ХХХІІ літні Олімпійські ігри

У Токіо розпочалися ХХХІІ літні Олімпійські ігри

У час великих змін та глобальних викликів цей всесвітній форум набуває виняткової ваги. Олімпіада — це не лише змагання найкращих атлетів планети, а й символ єдності, що дарує людству віру і надію на майбутнє.
 

Якщо від позавчора екологічна війна

Якщо від позавчора екологічна війна

На восьмому році «рускай вєсни» навіть ідейні колабораціоністи Донбасу збагнули справжню мету окупації частини українських територій. Яке там приєднання до РФ! Забудьте! Плани Кремля зовсім інші: руками місцевих жителів з допомогою російських «туристів» та військових кадрових «іхтамнєт» перетворити окупований 2014-го окраєць Донбасу на невигойну рану ...

Останній медик термінала

Останній медик термінала

У Рівному його дивилися в літньому кінотеатрі в міському парку імені Т. Шевченка з вільним входом для всіх охочих. Серед глядачів — герої стрічки: бійці 80 окремої аеромобільної бригади, що сформувалася на Львівщині. Мені випало місце поруч з Олегом Височанським, нині керівником Львівського будинку воїна, а ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Було б справедливо, щоб під час брифінгів, виступів, пресконференцій чемпіони, їхні тренери, представники НОК спілкувалися українською».

ТАРАС КРЕМІНЬ:
Уповноважений із захисту державної мови про утвердження української в спортивній дипломатії

Цифра Дня

Цитата дня
20,97 млн грн
відшкодовано домогосподарствам за програмою «теплих» кредитів цього року. З початку чинності програми (жовтень 2014-го) сума відшкодувань — 3,45 млрд грн

Статті

 • Якщо від позавчора екологічна війна

  Якщо від позавчора екологічна війна

  На восьмому році «рускай вєсни» навіть ідейні колабораціоністи Донбасу збагнули справжню мету окупації частини українських територій. Яке там приєднання до РФ! Забудьте! Плани Кремля зовсім інші: руками місцевих жителів з допомогою російських «туристів» та військових кадрових «іхтамнєт» перетворити окупований 2014-го окраєць Донбасу на невигойну рану для дестабілізації всієї дуже не любої Кремлю України.  

  Павло КУЩ
 • Останній медик термінала

  Останній медик термінала

  У Рівному його дивилися в літньому кінотеатрі в міському парку імені Т. Шевченка з вільним входом для всіх охочих. Серед глядачів — герої стрічки: бійці 80 окремої аеромобільної бригади, що сформувалася на Львівщині. Мені випало місце поруч з Олегом Височанським, нині керівником Львівського будинку воїна, а тоді одним із «кіборгів» з донецького аеропорту. Підсвідомо раз по раз переводила погляд з величезного екрана на сусіда, порівнювала, чи не змінився.

  Інна ОМЕЛЯНЧУК
 • В ароматних обіймах лаванди

  В ароматних обіймах лаванди

  На цю гору в Другу світову, 1944-го, впав німецький літак, збитий гарматою Червоної армії. Той випадок ще пам’ятають старожили. У всі наступні десятиріччя ця гора над містом Перечин залишалася безіменною, і лише останні три роки її знають за назвою Лавандова. Тут найбільша в Україні плантація цієї рослини — гості з південних широт. «Урядовий кур’єр» побував у господарстві фермера Юрія Качура і дізнвся, як він налагодив оригінальний сімейний бізнес. 

 • Вежі, сіль та чіждварі, або Чому варто відвідати Сванетію

  Вежі, сіль та чіждварі, або Чому варто відвідати Сванетію

  Улітку Грузія вабить прекрасним морем. До речі, батумські води вважають цілющими, адже вони лікують від поганого настрою й важких думок. Тбілісі захоплює історичними пам’ятками, а винна дорога в Кахетії одна з найкращих, хоч не кожний мандрівник доходить до кінцевого пункту. І дуже смачна грузинська кухня. 

 • Ростислав ВАЛІХНОВСЬКИЙ: «Реконструктивна хірургія покликана рятувати життя, а не перекроювати тіло за примхами моди

  Ростислав ВАЛІХНОВСЬКИЙ: «Реконструктивна хірургія покликана рятувати життя, а не перекроювати тіло за примхами моди

  За роки своєї медичної кар’єри відомий український пластичний і реконструктивний хірург Ростислав ВАЛІХНОВСЬКИЙ зробив майже 15 тисяч операцій, що докорінно змінили не лише зовнішність, а й життя людей. Він — засновник та керівник Інституту хірургії Valikhnovski Surgery Institute в Києві з 1998 року. За результатами роботи та відгуками пацієнтів його визнали одним із кращих хірургів Східної Європи. Майже рік пан Ростислав не лише лікар, а й священник.

 • Громади самі розвиватимуть соцпослуги, яких потребують

  Громади самі розвиватимуть соцпослуги, яких потребують

  Уряд зосереджений на тому, щоб зробити соціальну допомогу українцям більш адресною, якісною та зручною. Для цього було розроблено пілотний проєкт «Розвиток соціальних послуг» в об’єднаних територіальних громадах. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на минулому засіданні Кабінету Міністрів.  

 • Долю «Північного потоку-2» вирішили. Що пообіцяли Україні?

  Долю «Північного потоку-2» вирішили. Що пообіцяли Україні?

  Цього тижня США та Німеччина досягли домовленості про долю суперечливого газогону «Північний потік-2», який дном Балтійського моря постачатиме російський газ у Німеччину в обхід України. Ці домовленості мають на меті заспокоїти критиків у Вашингтоні та Східній Європі, які вважають, що у суперечці довкола газогону виграла Москва.  

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Надра працюють на людей

  Надра працюють на людей

  У Полянській територіальній громаді на Закарпатті досягли чи не найбільшого серед громад області зростання показників у різних галузях. І найголовніше, що це не завдяки субвенціям із центру. Як полянці господарюють, використовуючи на повну природні ресурси й людський потенціал, разом з учасниками всеукраїнського прес-туру дізнавався кореспондент «Урядового кур’єра». 

  Василь БЕДЗІР
 • Примусове стане більш приватним

  Примусове стане більш приватним

  Нещодавно Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт «Про примусове виконання рішень», за який віддали голоси 274 народні обранці. Головна мета законопроєкту, як визначено у пояснювальній записці, — комплексне удосконалення процесу примусового виконання рішень. Цим нормативно-правовим актом передбачено збільшення кількості приватних виконавців та значне розширення їхніх повноважень. «Урядовий кур’єр» з’ясував, який вплив новації матимуть у суспільстві. 

  Олег ГРОМОВ
 • Чи буде шкільний обід у чорнобильців?

  Чи буде шкільний обід у чорнобильців?

  «У селах нашої громади, що належать до третьої чорнобильської зони, діти не отримували гарячих обідів із січня й до завершення навчального року. Хоч держава гарантує їм таке харчування й передбачає на це чималі кошти, в реаліях маємо таке: якщо на шкільний обід для кожної дитини передбачено 40 гривень, то компенсація за нього становить лише… 8. Та й її батьки отримують із запізненням. Ось і обурюються: навіщо нам ці копійки, так би мовити, ще й заднім числом, коли діти все одно голодні?» 

  Інна ОМЕЛЯНЧУК