Головна тема

росія спробувала обдурити Раду безпеки ООН

росія спробувала обдурити Раду безпеки ООН

Засідання Ради безпеки ООН, на якому розглядали питання безпеки Запорізької АЕС, мало трохи абсурдний характер. Адже його скликали з ініціативи росії, яка, здійснивши акт ядерного тероризму,  спочатку захопила ЗАЕС, а потім почала обстрілювати, але вирішила звинуватити у  цьому Україну із трибуни ООН. Проте у фарс ...

У жовтні запрацює нова масштабна житлова програма

У жовтні запрацює нова масштабна житлова програма

 Іпотека під 3%. Термін іпотеки — до 20 років. Мінімальний початковий внесок — 20% вартості житла. Це умови програми доступної іпотеки, яка з 1 жовтня 2022 року запрацює для військовослужбовців, правоохоронців, медиків, педагогічних працівників освіти та науковців. На наступному етапі — з початку 2023 року — вона стане масовою ...

Шлях до рівних можливостей

Шлях до рівних можливостей

 Депутати Полтавської обласної ради на сесії затвердили цільову обласну комплексну програму «Шлях до рівних можливостей» на 2022—2025 роки. Вона передбачає за найближчі чотири роки спрямувати на поліпшення умов доступу людей з інвалідністю до комунальних закладів 120 мільйонів гривень.  У департаменті будівництва, містобудування і архітектури ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «російські туристи не мають вештатися іноземними пляжами, пам’ятками, магазинами, ресторанами, допоки їхня країна веде криваву загарбницьку війну в Європі».

ДМИТРО КУЛЕБА:
Міністр закордонних справ про заклик до країн Європейського Союзу та Групи семи припинити видачу віз росіянам

Цифра Дня

Цитата дня
98%
респондентів вірять, що Україна переможе у війні. Про це свідчить опитування, проведене соціологічною групою «Рейтинг»

Статті

 • росія спробувала обдурити Раду безпеки ООН

  росія спробувала обдурити Раду безпеки ООН

  Засідання Ради безпеки ООН, на якому розглядали питання безпеки Запорізької АЕС, мало трохи абсурдний характер. Адже його скликали з ініціативи росії, яка, здійснивши акт ядерного тероризму,  спочатку захопила ЗАЕС, а потім почала обстрілювати, але вирішила звинуватити у  цьому Україну із трибуни ООН. Проте у фарс, розіграний російським послом при ООН василем небензею, який намагався вдавати, що присутність на ЗАЕС російських загарбників законна, не повірив ніхто із присутніх, хіба що зазомбовані глядачі державного російського телебачення.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • У жовтні запрацює нова масштабна житлова програма

  У жовтні запрацює нова масштабна житлова програма

   Іпотека під 3%. Термін іпотеки — до 20 років. Мінімальний початковий внесок — 20% вартості житла. Це умови програми доступної іпотеки, яка з 1 жовтня 2022 року запрацює для військовослужбовців, правоохоронців, медиків, педагогічних працівників освіти та науковців. На наступному етапі — з початку 2023 року — вона стане масовою, і отримати дешевий іпотечний кредит (7% річних, термін іпотеки — до 20 років, мінімальний початковий внесок — 20% вартості житла) матимуть змогу всі українці за певних умов.

 • Шлях до рівних можливостей

  Шлях до рівних можливостей

   Депутати Полтавської обласної ради на сесії затвердили цільову обласну комплексну програму «Шлях до рівних можливостей» на 2022—2025 роки. Вона передбачає за найближчі чотири роки спрямувати на поліпшення умов доступу людей з інвалідністю до комунальних закладів 120 мільйонів гривень.  У департаменті будівництва, містобудування і архітектури Полтавської обласної військової адміністрації розповіли, що ці кошти проплатять на умовах співфінансування. Зокрема 100 мільйонів гривень візьмуть з обласного бюджету, решту — зі скарбниць громад. Перші 25 мільйонів гривень з обласного бюджету використають на 17 об’єктах, які треба модернізувати  відповідно до норм безбар’єрності.

  Олександр ДАНИЛЕЦЬ
 • Головне — безпека учнів і вчителів

  Головне — безпека учнів і вчителів

   Напередодні 1 вересня завжди перевіряють підготовку шкіл до навчального року. Зазвичай ідеться про ремонти, нині ж акцент на безпеку і облаштування укриттів. Та чи всі школи на Тернопільщині зможуть підтвердити готовність таких приміщень?

  Микола ШОТ
 • Потужний творчий контрудар

  Потужний творчий контрудар

  Хочеш крові?

  То в нашому слові

  України порада така:

  Пропади, душогубе!

  До крові

  Прікусі своєго язика!..

  Павло КУЩ
 • Півонії Холодного Яру

  Півонії Холодного Яру

   Понад тисячу кущів півоній з усіх куточків області протягом двох днів висадили місцеві жителі та гості на одному з мальовничих схилів села Мельники в Холодному Яру на Черкащині. Ініціатори акції прагнуть навіть у воєнний час зберегти й підтримати новітні національні традиції, які вже п’ятий рік плекають, влаштовуючи тут фестивалі, акції, ярмарки, майстер-класи, пленери митців. Саме цими днями, якби не війна, за кількасот метрів від півоній мав би гриміти звуками й барвами, розвагами й емоціями черговий фестиваль «Крутий заміс».

  Роман КИРЕЙ
 • Сливовий леквар, не підвладний часові

  Сливовий леквар, не підвладний часові

   Слово леквар, добре відоме на Закарпатті, увійшло в українську через посередництво словацької й угорської мов (уг. lekvбr — повидло, мармелад), в які їх було запозичено з німецької. Леквар — дуже густе повидло, виготовлене шляхом довгого уварювання слив без цукру. Це один з найулюбленіших і найпоширеніших серед місцевого населення продукт.

  Василь БЕДЗІР
 • Мир у Європі залежить від обсягів допомоги

  Мир у Європі залежить від обсягів допомоги

  У Копенгагені відбулася Конференція північноєвропейських союзників України, яку називають розширеним варіантом «формату Рамштайн». Якщо у Рамштайні йшлося про короткострокове постачання необхідного нашій країні озброєння, то у столиці Данії міністри оборони 26 країн, котрі взяли участь у конференції, обговорювали питання довгострокового фінансування та навчання українських військових. Нашу державу на конференції представляв міністр оборони Олексій Резніков.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Індекс споживчих цін у липні 2022 року

  Індекс споживчих цін у липні 2022 року

   За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у липні 2022 року щодо червня становив 100,7%, за період січень–липень 2022 року – 118,2%. За період січень 1998 року – липень 2022 року – 1857,6%.

 • Волонтерка Інна Пригара: «Харчуватимемо переселенців доти, доки людям це буде потрібно»

  Волонтерка Інна Пригара: «Харчуватимемо переселенців доти, доки людям це буде потрібно»

  У березні — квітні, коли Закарпаття, як і всі західні регіони України, накрила хвиля біженців, майже у всіх містах області й навіть центрах невеликих тергромад для переселенців організували безкоштовне харчування. Забезпечувала процес місцева влада — десь за рахунок місцевих бюджетів, десь перекриваючи гуманітарною допомогою. Люди мали доступ до безкоштовної їжі кілька разів на день за талонами чи згідно зі списками. Нині в більшості міст така опція для ВПО недоступна: харчують за гроші або тільки осіб із так званих незахищених категорій.