Головна тема

Без химер, але з великою душею

Без химер, але з великою душею

Ця світлина дуже точно передає характер динамічної, обдарованої людини в модному капелюсі. Хто вона? Видатний політичний чи культурний діяч? Підприємець? Художник? Можна гадати по-різному. Однак чітко зрозуміло одне: цей чоловік має світлий розум і багато талантів, вольовий характер. Він залишив на землі величний слід у ...

Богдан МЕЛЬНИЧУК: «Руки німіють, але не зважаю, працюю, інакше не може бути»

Богдан МЕЛЬНИЧУК: «Руки німіють, але не зважаю, працюю, інакше не може бути»

Тернопільщина стала для Богдана Мельничука і колискою, і місцем проживання, і наснагою його творчості. Його, як сказав один із рецензентів, вежами життя є журналістика, письменництво, краєзнавство. Вражає палка любов Богдана Івановича до українського слова та велика працездатність. Він написав, видав понад сто художніх творів — поетичних ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «У нас не тільки дуже активний старт, а ще й дуже дружний та гарний. Ми однозначно відчуваємо величезну підтримку від американських колег на всіх рівнях».

ОКСАНА МАРКАРОВА:
Посол України в Сполучених Штатах Америки про активну підготовку зустрічі президентів Володимира Зеленського і Джо Байдена

Цифра Дня

Цитата дня
60,1 млн грн
становила оплата лікарняних листків від нещасних випадків на виробництві або профзахворювань Фондом соціального страхування у січні — квітні 2021 року

Статті

 • Без химер, але з великою душею

  Без химер, але з великою душею

  Ця світлина дуже точно передає характер динамічної, обдарованої людини в модному капелюсі. Хто вона? Видатний політичний чи культурний діяч? Підприємець? Художник? Можна гадати по-різному. Однак чітко зрозуміло одне: цей чоловік має світлий розум і багато талантів, вольовий характер. Він залишив на землі величний слід у вигляді архітектурних шедеврів, відомих і не дуже широкому загалу. Йдеться про творця шедеврів архітектури Владислава Городецького. Його «Будинком з химерами» в столиці України й досі захоплюються поціновувачі з різних країн.

  Роман КИРЕЙ
 • Богдан МЕЛЬНИЧУК: «Руки німіють, але не зважаю, працюю, інакше не може бути»

  Богдан МЕЛЬНИЧУК: «Руки німіють, але не зважаю, працюю, інакше не може бути»

  Тернопільщина стала для Богдана Мельничука і колискою, і місцем проживання, і наснагою його творчості. Його, як сказав один із рецензентів, вежами життя є журналістика, письменництво, краєзнавство. Вражає палка любов Богдана Івановича до українського слова та велика працездатність. Він написав, видав понад сто художніх творів — поетичних, прозових, драматичних. Є автором текстів майже 120 пісень. Чимало зусиль доклав до втілення свого задуму — випуску в чотирьох томах «Тернопільського Енциклопедичного Словника», а також реалізації проєкту «Тернопільщина. Історія міст і сіл» (три томи).

 • Доступна іпотека: кредити пільговості нашої

  Доступна іпотека: кредити пільговості нашої

  1 березня 2021 року в Україні стартував проєкт «Доступна іпотека 7%». Його реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), що вже активно надає кредити малому та середньому бізнесу за програмою «Доступні кредити 5—7—9%». «Урядовий кур’єр» підбиває підсумки роботи іпотечного проєкту протягом перших двох місяців та з’ясовує, які нагальні проблеми з’явилися за цей період.

  Олег ГРОМОВ
 • Щоб пасажири почувалися пасажирами

  Щоб пасажири почувалися пасажирами

  У тому, що впродовж кількох останніх місяців у Сумах якість пасажирських перевезень комунальним транспортом помітно поліпшилася, переконувати зайве: цього можуть не помітити тільки ті, хто взагалі не користується тролейбусами чи автобусами, або байдужі до цього питання городяни або гості міста. Оскільки ні до перших, ні до других не належу, маю право зробити подібний висновок.

  Олександр ВЕРТІЛЬ
 • Туристичний бізнес у сімейному вимірі

  Туристичний бізнес у сімейному вимірі

  Село Угля на Закарпатті відоме завдяки заснованому тут у давнину монастирем, в якому служили за візантійським обрядом. Про древність Угольського монастиря свідчить знайдена у 1980 році бронзова печатка XIV століття з написом: «Печать Монасьтира Оугольського Воськресения Христова». Довкола цього села в територіальну громаду об’єдналися кілька населених пунктів. І один із них — Велика Уголька. Щоб проїхати від його початку до кінця, треба здолати понад десять кілометрів. І лише коли дорога вперлася в непрохідні для легковика крутосхили, а гори зімкнулися стіною, ми приїхали на місце.

  Василь БЕДЗІР
 • Україна та Франція уклали угоди на понад 1,3 мільярда євро

  Україна та Франція уклали угоди на понад 1,3 мільярда євро

  Чотири рамкові угоди на загальну суму понад 1,3 мільярда євро підписали Кабінет Міністрів і Уряд Французької Республіки. Церемонія відбулася в межах офіційного візиту міністра економіки, фінансів та відновлення Французької Республіки Бруно Ле Мера до Києва.

 • Експерти демонструють стриманий оптимізм

  Експерти демонструють стриманий оптимізм

  Департамент стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України наприкінці квітня оприлюднив консенсус-прогноз «Вплив COVID-19 на економіку і суспільство країни: підсумки 2020 року та виклики і загрози постпандемічного розвитку». Нагадаємо: консенсус-прогноз — це усереднені значення основних прогнозних показників, розраховані на основі експертних оцінок учасників опитування — провідних фахівців у царині макроекономічного аналізу та прогнозування.

  Володимир КОЛЮБАКІН
 • Ситий воїн — гідний оборонець

  Ситий воїн — гідний оборонець

  Бути військовим, боронити свою країну від загарбників — почесно й дуже відповідально. Та не слід забувати, що мужні хлопці й чоловіки щодня мають велике фізичне й психологічне навантаження. Отже, проблематика поживного та якісного харчування для них — не на останньому місці. Та чи насправді те, що вони споживають на сніданок, обід і вечерю — корисне і смачне?

  Любомира КОВАЛЬ
 • Коли своєю господою стає все село

  Коли своєю господою стає все село

  Те, що Харків дедалі настійливіше наступає на прилеглі до мегаполіса села, включаючи їх у свої межі, радує далеко не всіх сільських жителів. З одного боку, не треба перебиратися в місто з усіма його благами цивілізації, бо воно саме прийшло до вашого обійстя. Як у випадку з Циркунами. З іншого, це порушує самобутній устрій села, його традиції, звички, єднання з природою. А вона тут воістину благодатна. З півночі до селища примикає великий лісовий масив, населений кремезними дубами, а між Циркунами та Черкаськими Тишками на березі річки Харків розкинувся сосновий ліс. Та й щодо благ цивілізації, тут циркунівцям нині є чим похвалитися.

  Володимир ГАЛАУР
 • Професія швачки виручає й надихає

  Професія швачки виручає й надихає

  У селі Ліпляве, що поблизу Канева, дедалі популярнішим стає ательє «Майстриня». Селяни можуть відремонтувати тут свій одяг, а модники пошити ексклюзивну обнову. Позаторік цей заклад відкрила колишня киянка Олена Цемінене — одна з переможниць конкурсу мікрогрантових проєктів для сільських підприємців-початківців «Село. Кроки до розвитку», організованого агроіндустріальним холдингом МХП. Як розповіла Олена Семенівна, її підтримали в Ліплявській ТГ, надавши відремонтоване приміщення.

  Роман КИРЕЙ