Головна тема

Прозорий — не завжди чистий

Прозорий — не завжди чистий

Миколаївський завод «Екватор», Крюківський вагонобудівний, Харківський завод транспортного обладнання, Дніпропетровський стрілочний, Дніпродзержинський сталеливарний заводи — ці та багато інших вітчизняних підприємств завтра можуть стати банкрутами, а їхні працівники залишаться без роботи через шахрайські схеми непомітних фірм із сумнівною репутацією. Це ні виробники, ні офіційні дилери. Що ...

Якою буде «формула Макрона»

Якою буде «формула Макрона»

Робочий візит Президента Петра Порошенка до Франції вкотре засвідчив, що Україна була й залишається на порядку денному світової політики і повага до неї виходить далеко за межі звичайної протокольної ввічливості. Новообраний президент Французької Республіки Еммануель Макрон прийняв гостя з берегів Дніпра не в передмісті Парижа ...

Київ — Вашингтон — Брюссель: візит у стратегічному трикутнику

Київ — Вашингтон — Брюссель: візит у стратегічному трикутнику

Під час зустрічі у Вашингтоні Дональд Трамп запитував українського Президента: «Петре, чим тобі допомогти?». «Це позиція справжнього партнера і друга України», — зізнався під час інтерв’ю українським телеканалам у Києві Петро Порошенко. Він заявив, що президентське рукостискання було «рукостисканням партнерів», а загальна атмосфера переговорів — «дуже ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Проведення цієї реформи неминуче й необхідне. Це навіть не політична, це людська відповідальність: Президента, Прем’єра, уряду, депутатів».

ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН
Прем’єр-міністр про актуальність змін у пенсійній системі країни

Цифра Дня

Цитата дня
365 млн грн
втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави відшкодувала за п’ять місяців року Державна аудиторська служба

Статті

 • Якою буде «формула Макрона»

  Якою буде «формула Макрона»

  Робочий візит Президента Петра Порошенка до Франції вкотре засвідчив, що Україна була й залишається на порядку денному світової політики і повага до неї виходить далеко за межі звичайної протокольної ввічливості. Новообраний президент Французької Республіки Еммануель Макрон прийняв гостя з берегів Дніпра не в передмісті Парижа Версалі, як то було з володарем Кремля. Натомість місцем для зустрічі й переговорів французи обрали Єлисейський палац як вияв найвищої пошани. 

  Юрій МЕДУНИЦЯ
 • Київ — Вашингтон — Брюссель: візит у стратегічному трикутнику

  Київ — Вашингтон — Брюссель: візит у стратегічному трикутнику

  Під час зустрічі у Вашингтоні Дональд Трамп запитував українського Президента: «Петре, чим тобі допомогти?». «Це позиція справжнього партнера і друга України», — зізнався під час інтерв’ю українським телеканалам у Києві Петро Порошенко. Він заявив, що президентське рукостискання було «рукостисканням партнерів», а загальна атмосфера переговорів — «дуже дружньою й партнерською». 

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Чи стане пріоритетною відновлювана енергетика

  Чи стане пріоритетною відновлювана енергетика

  Вельми цікавий факт для осмислення процесів, що відбуваються в енергетичній сфері провідних країн, оприлюднили ще три місяці тому кілька відомих українських інтернет-видань. Невеличкі інформації з ілюстраціями вражали змістом. Він, як на мене, заслуговує на те, щоб викласти його дослівно: «Три країни — Нідерланди, Данія та Німеччина — досягли угоди, яку буде підписано в Брюсселі 23 березня, про будівництво великого хабу вітрової енергетики в Північному морі. Про це йдеться у повідомленні данської компанії Energinet, яка бере участь у проекті. Новий штучний острів площею шість квадратних кілометрів створять на найбільшій піщаній мілині в Північному морі, яка називається Доггер-банка. Острів буде оточено вітряними фермами, він матиме злітно-посадкову смугу для повітряних суден і порт, вироблятиме електрику для 80 мільйонів європейців. Потужний хаб буде базою для передачі виробленої енергії вітру до Нідерландів, Данії, Німеччини, Великої Британії, Норвегії та Бельгії. 

  Станіслав ПРОКОПЧУК
 • Чи закриють школи в Бобриках?

  Чи закриють школи в Бобриках?

  Якість середньої освіти в Україні насамперед залежить від умов, у яких вона існує. Прагнення знань закладається змалечку, і педагоги мають виховувати самодостатніх, незакомплексованих, всебічно розвинених, незалежних, ерудованих небайдужих особистостей.

  Як повідомили в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру, з початку року на «гарячу лінію» надійшло майже 6000 звернень з питань освіти. 2000 заявників отримали консультації щодо питань, які їх цікавили, а понад 4000 звернень надіслано органам виконавчої влади для розгляду і реагування. 

  Інна КОСЯНЧУК
 • Чому човен-сенсація опинився на пилорамі?

  Чому човен-сенсація опинився на пилорамі?

  Дванадцятиметровий човен-довбанку, знайдений на Волині позаторік у серпні, називали сенсацією, унікальною історичною пам’яткою всієї Європи. Він привернув увагу не лише українських, а й литовських, шведських, канадських і польських науковців. Тим, хто хоче побачити чи дослідити це диво, треба шукати човен на пилорамі у приватного підприємця. Адже за майже два роки на Волині так і не змогли знайти місця, де його можна в належних умовах експонувати. 

  Ольга БУЛКОВСЬКА
 • Як удосконалити підтримку учасників АТО і людей з інвалідністю

  Як удосконалити підтримку учасників АТО і людей з інвалідністю

  Понад 296 тисяч воїнів, які брали участь в АТО, чекають від держави на якісну та ефективну допомогу. Багато з них зазнали фізичних та психологічних травм, тож потребують дорогого лікування й тривалої медичної та психологічної реабілітації. Звичайно, держава робить немало. Ухвалюють закони, впроваджують соціальні та реабілітаційні програми, на які надають з бюджету мільйони, існує співпраця з міжнародними організаціями. 

  Наталка ЩЕРБАНЬ
 • Без сучасного обладнання лікарні в глухому куті

  Без сучасного обладнання лікарні в глухому куті

  Вихід із ладу обладнання для проведення променевої терапії — стрес для пацієнтів. Міжнародний стандарт передбачає, що після проведення хіміотерапії променева терапія повинна початися не пізніше ніж через місяць. Але дотримуватися протоколу лікування досить складно через часту поломку лінійних прискорювачів «Онкор» виробництва «Siemens» (у нас їх два — 2005 і 2007 року випуску). 

  Олександр КЛЮСОВ
 • Графік проведення прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України за участю керівників центральних органів виконавчої влади на липень — вересень 2017 року

  Графік проведення прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України за участю керівників центральних органів виконавчої влади на липень — вересень 2017 року

  4 липня Міністерство молоді та спорту України

  7 липня Міністерство інфраструктури України

  11 липня Міністерство соціальної політики України

  14 липня Міністерство оборони України 

 • Документи приймають до 1 липня

  Документи приймають до 1 липня

  Коли закінчується термін подачі документів від громадських організацій для внесення їх до реєстру неприбуткових? 

 • Прізвища абітурієнтів з Криму й Донбасу зашифрують

  Прізвища абітурієнтів з Криму й Донбасу зашифрують

  Хлопець спортивної статури з рюкзаком упевнено відчиняє двері освітнього центру «Донбас-Україна», що на першому поверсі Таврійського націо­нального університету ім. В. Вернадського. Цей виш єдиний переїхав з окупованого Криму й тепер працює у столиці. «Добрий день, хочу подати документи на факультет фізичної культури і спорту», — каже 21-річний Олександр і розповідає, що приїхав з міста Ровеньки, що на Луганщині, — з непідконтрольної території. «Додому більше не повернусь, — зауважує хлопець. — Війна — це дуже страшно, досі не можу оговтатися від обстрілів». Він  залишив неіснуючу «ЛНР», щоб здобути українську освіту і здійснити мрію — стати тренером. 

  Інна КОВАЛІВ