Головна тема

Зі святом 8 Березня!

Зі святом 8 Березня!

Жінки України!
Прийміть мої найщиріші вітання зі святом весни!

Ви століттями творили Українську Державу, формували її принципи і засади. Виборювали Незалежність, розбудовували нашу країну, захищали її від зовнішніх ворогів, збагачували її культурну та історичну спадщину. Сьогодні кожна з вас допомагає вести Україну в коло успішних ...

Російську ковід-вакцину ніколи не буде зареєстровано в Україні

Російську ковід-вакцину ніколи не буде зареєстровано в Україні

Лише у 126 осіб, або в 1,2% вакцинованих від коронавірусу в Україні, зафіксували побічні реакції, та вони були незначними. Це легка алергія — почервоніння шкіри в місці уколу або підвищення температури на кілька годин. І це нормально, адже є особливості реакції певного організму на імунобіологічні ...

Україна розширить дипмережу за кордоном

Україна розширить дипмережу за кордоном

Збереження 100% санкцій проти Росії за агресію на Донбасі та в Криму, попри спроби РФ їх послабити. Отримання Україною статусу партнера НАТО з розширеними можливостями. Створення Люблінського трикутника (Україна, Литва та Польща) і нового формату взаємодії України й Туреччини «Квадрига» для розширення співпраці між країнами ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Щойно Україна отримає План дій щодо членства, від нас залежатиме, коли ми будемо в НАТО. Ми готові зробити все можливе».

ОЛЬГА СТЕФАНІШИНА:
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції про ймовірність отримання ПДЧ цього року

Цифра Дня

Цитата дня
127
місце зі 178 посідає наша країна у рейтингу економічних свобод. За підсумками 2020 року вона піднялася на сім позицій

Статті

 • Російську ковід-вакцину ніколи не буде зареєстровано в Україні

  Російську ковід-вакцину ніколи не буде зареєстровано в Україні

  Лише у 126 осіб, або в 1,2% вакцинованих від коронавірусу в Україні, зафіксували побічні реакції, та вони були незначними. Це легка алергія — почервоніння шкіри в місці уколу або підвищення температури на кілька годин. І це нормально, адже є особливості реакції певного організму на імунобіологічні препарати. Про це під час Години запитань до уряду у Верховній Раді розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

  Любомира КОВАЛЬ
 • Україна розширить дипмережу за кордоном

  Україна розширить дипмережу за кордоном

  Збереження 100% санкцій проти Росії за агресію на Донбасі та в Криму, попри спроби РФ їх послабити. Отримання Україною статусу партнера НАТО з розширеними можливостями. Створення Люблінського трикутника (Україна, Литва та Польща) і нового формату взаємодії України й Туреччини «Квадрига» для розширення співпраці між країнами фактично у всіх галузях. Звільнення понад 1600 українців з піратського, терористського полону, з-за грат за кордоном.

 • Політика розширення: Грузія, Молдова й Україна в очікуванні нових сигналів від ЄС

  Політика розширення: Грузія, Молдова й Україна в очікуванні нових сигналів від ЄС

  У ЄС добре розуміють суть приказки: «Добрий сусід — найближча рідня». Тому один з головних напрямів зовнішньої політики Євросоюзу — його відносини із сусідніми країнами, так звана політика сусідства. Підходи у цьому питанні формуються не стосовно певної держави, а за регіональним принципом.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • «Я прикрию!»

  «Я прикрию!»

  Донедавна його ім’я було відоме лише вузькому колу істориків Другої світової війни, найближчим родичам, друзям, землякам. Адже чи міг українець встановлювати переможний прапор над фашистським рейхстагом разом із загальновизнаними героями росіянином Михайлом Єгоровим та грузином Мелітоном Кантарією?

 • Іван КЛИМИШИН: «Завжди ставлюся з повагою до чужого та свого часу»

  Іван КЛИМИШИН: «Завжди ставлюся з повагою до чужого та свого часу»

  Іван Климишин — легенда української астрономічної науки. Щороку наприкінці травня він залишає Івано-Франківськ, де з 1974 року викладає у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника, й ціле літо працює, відпочиває на родинному хуторі біля села Кутиска на Тернопіллі. Доньки Івана Антоновича Оксана та Ольга — теж науковці, одна доцент, друга професор. З дитинства вони проводили літо на хуторі, де почався їхній рід, і дали назву поселенню Вільний Птах.

 • Смарт-вулик знає все про бджолу-карпатку

  Смарт-вулик знає все про бджолу-карпатку

  Як пасічникові довідатися, скільки меду зібрали бджоли і в якому вони стані, не відвідуючи пасіку? Через смартфон, переконані в сім’ї Лендел на Закарпатті. Ця родина бере участь у міжнародному проєкті на стику двох галузей — бджільництва й IT. В агропромисловому виробництві це відкриває нові не бачені раніше можливості.

  Василь БЕДЗІР
 • Перелік кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах № 50, № 87 на проміжних виборах народних депутатыв України 28 березня 2021 року

  Перелік кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах № 50, № 87 на проміжних виборах народних депутатыв України 28 березня 2021 року

  Аксьонов Андрій Анатолійович, народився 2 лютого 1971 року в смт Новодонецьке міста Добропілля Донецької області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, Добропільський міський голова, безпартійний, проживає в смт Новодонецьке Краматорського району Донецької області, судимість відсутня, суб’єкт висування — ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «Порядок».

 • Надскладний період потребує нестандартних рішень

  Надскладний період потребує нестандартних рішень

  Пресконфренцію за підсумками року роботи уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів не за традиційним для таких заходів форматом (вступне слово, запитання-відповіді). Очільник уряду обійшовся без довгої преамбули, аби мати дві години, щоб відповісти на всі запитання присутніх журналістів.

 • Новації для «вільних»

  Новації для «вільних»

  Нещодавно уряд схвалив законопроєкт №5054 про регулювання нестандартних форм трудових відносин — «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності». Майбутній документ передбачає своєрідні взаємини між роботодавцями та найманими працівниками, коли неможливо заздалегідь визначити види, обсяги та періоди виконання робіт. Фактично йдеться про фрілансерів.

  Олег ГРОМОВ
 • Хто виснажує українську землю?

  Хто виснажує українську землю?

  Фахівці Інституту географії НАН України оприлюднили підсумки дослідження «Вплив концентрації сільськогосподарських земель на суспільство та довкілля в Україні», здійсненого на замовлення ГО «Екодія» за фінансової підтримки глобальної ініціативи Land Matrix та її донорів: Європейської комісії, німецького федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку, а також Швейцарської агенції з розвитку та співпраці. Висновки, яких дійшли науковці, невтішні та повчальні.

  Володимир КОЛЮБАКІН