Головна тема

«єРобота»: працюй в Україні

«єРобота»: працюй в Україні

1 липня стартувала програма «єРобота». Тож уже можна подавати через «Дію» заявки на безповоротні гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, отримання нових навичок для нової кар’єри. «Ідеться загалом про шість програм, які дадуть змогу створити десятки тисяч бізнесів і сотні ...

Шлях до ЄС маємо долати швидко

Шлях до ЄС маємо долати швидко

Президент Володимир Зеленський у виступі наголосив, що розпочалася нова історія відносин з Європейським Союзом. Ми тепер не поряд, а разом, адже Україна здобула статус кандидата.
Глава держави зазначив, що 115 днів між подачею української заявки на вступ і відповіддю ЄС — це рекордно короткий термін. «Ми ...

Представник делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО «Важливо, щоб мода на Україну в Європі не залишилася тільки модою»

Представник делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО «Важливо, щоб мода на Україну в Європі не залишилася тільки модою»

Депутат Рівненської обласної ради Світлана Богатирчук-Кривко — член бюро Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, голова політичної групи європейських консерваторів та реформістів. Ці посади обіймоє неспроста, бо вона єдина, хто представляє Україну в цій поважній інституції з 2008 року. Як бачимо, досвідчених представників місцевого самоврядування ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Якщо батьки побоюються очного навчання, вони можуть обрати будь-яку форму навчання для своєї дитини: дистанційну, індивідуальну чи екстернат».

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ:
Міністр освіти про те, що безпека навчання офлайн з 1 вересня — найголовніша складова

Цифра Дня

Цитата дня
2104 заклади
освіти станом на 4 липня пошкоджено в Україні внаслідок повномасштабної агресії росії, 215 з них повністю знищено

Статті

 • «єРобота»: працюй в Україні

  «єРобота»: працюй в Україні

  1 липня стартувала програма «єРобота». Тож уже можна подавати через «Дію» заявки на безповоротні гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, отримання нових навичок для нової кар’єри. «Ідеться загалом про шість програм, які дадуть змогу створити десятки тисяч бізнесів і сотні тисяч робочих місць», — заявив під час чергового засідання уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 • Шлях до ЄС маємо долати швидко

  Шлях до ЄС маємо долати швидко

  Президент Володимир Зеленський у виступі наголосив, що розпочалася нова історія відносин з Європейським Союзом. Ми тепер не поряд, а разом, адже Україна здобула статус кандидата.
  Глава держави зазначив, що 115 днів між подачею української заявки на вступ і відповіддю ЄС — це рекордно короткий термін. «Ми були згуртовані так само, як заради нашої оборони. Ми діяли в єдності — так само, як для захисту нашої держави, нашої землі. Ми не зупинялися ні на мить, доки Європейська рада не ухвалила позитивне рішення. Так само не зупинимось ні на мить, доки не здобудемо перемогу», — зазначив він.

 • Представник делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО «Важливо, щоб мода на Україну в Європі не залишилася тільки модою»

  Представник делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО «Важливо, щоб мода на Україну в Європі не залишилася тільки модою»

  Депутат Рівненської обласної ради Світлана Богатирчук-Кривко — член бюро Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, голова політичної групи європейських консерваторів та реформістів. Ці посади обіймоє неспроста, бо вона єдина, хто представляє Україну в цій поважній інституції з 2008 року. Як бачимо, досвідчених представників місцевого самоврядування у європейському співтоваристві цінують. Приводом для нашої розмови стало надання Україні офіційного статусу кандидата в члени Євросоюзу.

 • «Не думала, що чужі люди можуть стати такими рідними»

  «Не думала, що чужі люди можуть стати такими рідними»

  Зараз додому масово повертаються біженці, які на початку війни виїхали за кордон або в інші області України. Для кожного з них евакуація минула по-різному. Дехто стверджує, що ніколи більше не хотів би побувати в тих умовах і краях, звідки приїхав. А пані Лілія з Полтави, навпаки, каже, що зустріла там людей, які ставилися до неї майже як до родички.

  Олександр ДАНИЛЕЦЬ
 • Дніпро — наш рубіж і Рубікон

  Дніпро — наш рубіж і Рубікон

  Щороку  в  першу суботу липня відзначаємо Міжнародний день Дніпра. До цього Дніпро як учасник війни був дуже давно — у 1940-х роках. Спочатку, а саме влітку 1941-го, більшу роль відіграв навіть не Дніпро, а його притоки, зокрема Ірпінь. Тоді для захисту Києва річку на західній околиці міста було перетворено на захисний рубіж столиці. На правому березі річки Ірпінь було зведено десятки бетонних ДОТів, залишки яких легко знайти і нині. Трохи пізніше, коли ворог підійшов до Запоріжжя, червона армія 18 серпня вдалася до руйнування Дніпрогесу. Наслідком стало утворення величезної хвилі, яка забрала життя багатьох тих, хто наступав та оборонявся.

 • Хто успадкує давню професію?

  Хто успадкує давню професію?

  Вівчарство — одне з найдавніших занять жителів Закарпаття, його гірських районів. Випасання овець і виробництво продукції з їхнього молока давали змогу жити великим родинам у доволі суворих умовах. На жаль, нині знайти людину для цієї тяжкої, але традиційної для регіону роботи складно. Молодь у професію не йде, віддаючи перевагу спокійній унормованій праці з більшими заробітками. Але й нині є ті, для кого вівчарство — не стороннє слово, а сир і бринза — не просто харчові продукти. Про таких людей розповідь кореспондента «Урядового кур’єра» із Закарпаття.

  Василь БЕДЗІР
 • Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

  Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

  Розпорядження від 24 червня 2022 р. № 535-р

 • НАТО й надалі допомагатиме в боротьбі з російською агресією

  НАТО й надалі допомагатиме в боротьбі з російською агресією

   Одним з найважливіших для України підсумків саміту НАТО, який пройшов у Мадриді, стало ухвалення нового комплексного пакета допомоги нашій державі. «Ми продовжимо та посилимо політичну та практичну підтримку нашого близького партнера України, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність від російської агресії», — наголошено в декларації мадридського саміту НАТО. 

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Транспортний безвіз із ЄС почав діяти

  Транспортний безвіз із ЄС почав діяти

  У французькому місті Ліоні Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Вона скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх і транзитних перевезень в держави ЄС і дає змогу уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску, повідомляє Міністерство інфраструктури.

 • Маємо партнерів у Південно-Східній Азії

  Маємо партнерів у Південно-Східній Азії

  Уперше в історії дипломатичних відносин України та Республіки Індонезія відбувся візит лідера цієї азійської держави в нашу країну. І це перший візит лідера азійської держави до Києва від початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України.
  «Ми це справді цінуємо й вдячні за це», — звернувся Президент України Володимир Зеленський до індонезійського колеги під час спільної заяви для представників ЗМІ за підсумками переговорів із Джоко Відодо.