Головна тема

Угода про асоціацію з ЄС: Україна показує прогрес

Угода про асоціацію з ЄС: Україна показує прогрес

Україна не звертає з євроінтеграційного шляху. Євроінтеграція — цивілізаційний вибір, і щодня у складних умовах російської агресії країна обстоює практичний інструмент, що дає змогу імплементувати найкращі європейські правила та практики в межах п’яти безвізів — митного, авіаційного, цифрового, енергетичного, промислового. На цьому під час п’ятого ...

ПАРЄ ратифікувала повноваження росіян усупереч власним висновкам

ПАРЄ ратифікувала повноваження росіян усупереч власним висновкам

Резолюція ПАРЄ «Оскарження на істотних підставах нератифікованих повноважень парламентської делегації Російської Федерації», ухвалена у Страсбурзі, увійде в історію цієї організації як один з найнелогічніших її документів. Адже висловивши занепокоєння з приводу серйозних порушень верховенства права й прав людини, які відбуваються в Російській Федерації, асамблея таки ...

Читати все

Новини

 • ТОП-5 залізничних станцій з найбільш динамічним зростанням пасажиропотоку

  Після запуску нового графіка перевезень з 12 грудня 2021 року, завдяки якому на захід України поїхало близько 10 нових поїздів, кількість пасажирів у піковий сезон зимових перевезень по станціях карпатського напрямку суттєво збільшилася

 • Дві дози вакцини отримали майже 93% освітян

  Станом на 28 січня 2022 року дві дози вакцини отримали більше 1 млн 121 тис. працівників — це 92,8%, принаймні однією дозою щеплено майже 97%. 

 • «АМК РЕМ-БУД» ремонтує дорогу, що з’єднає населені пункти Крюківщина та Гатне на Київщині

  Один із масштабних інфраструктурних проєктів, який реалізує відома будівельна компанія «АМК РЕМ-БУД» у межах загальнонаціональної програми «Велике будівництво», капітальний ремонт ділянки дороги між селами Крюківщина та Гатне Київської області.

  Олександр ВЕРТІЛЬ
 • Канада розширює допомогу

  Удвічі збільшити кількість персоналу на­вчальної місії UNIFIER (до 400 вояків) планує влада Канади. Най­ближчим часом в Україну прибудуть ще 60 канадських військовослужбовців. За словами міністра оборони Канади Аніти Ананд, ро­боту самої місії продовжили ще на три роки.

 • Алгоритм дій від МОЗ: що робити, якщо отримали позитивний тест на COVID-19

  Залишайтесь вдома та обмежте контакти з іншими людьми. Доречно також повідомити людей, з якими ви напередодні мали фізичний контакт, про позитивний результат тестування.

 • Канада виділяє Україні $340 млн

  Міністр національної оборони Канади Аніта Ананд, Міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі приєдналися до Прем'єр-міністра Джастіна Трюдо та Віце-прем'єр-міністра Христії Фріланд і оголосили про рішення щодо виділення 340 млн доларів на негайну підтримку України та на продовження операції ...

 • Українці активно розраховуються картками єПідтримка, купуючи квитки на поїзд

  Більше 550 тисяч транзакцій здійснили пасажири Укрзалізниці, розраховуючись за квитки картками єПідтримка в чат-боті Укрзалізниці у Viber, Telegram, Apple Messages, Facebook Messenger, на сайті booking.uz.gov.ua, на партнерських ресурсах та в касах. 

 • Програмі відновлення для неповнолітніх — три роки

  Завдяки розпочатій три роки тому програмі відновлення для неповнолітніх, яких підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, 186 дітей отримали змогу виправити ситуацію, що склалася у зв’язку зі скоєнням злочину, і розпочати нове життя –– суд звільнив їх від кримінальної відповідальності. 

 • На лікарях економити не вдасться

  Держава готова дофінансувати лікарні, які не спроможні виплачувати медпрацівникам підвищену зарплату. Це відбуватиметься за окремим пакетом НСЗУ, який видаватимуть на пів року.

 • В Україні з’явиться Галузевий державний архів воєнної розвідки

  Відповідно до статті 26 Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», Кабінет Міністрів України прийняв рішення про створення Галузевого державного архіву воєнної розвідки для постійного зберігання архівних документів розвідувального органу Міноборони та інших суб’єктів системи воєнної розвідки. 

 • У Львові оштрафували солдата за відмову від вакцинації

  Франківський районний суд Львова оштрафував 29-річного солдата Ігоря М. за те, що він відмовився вакцинуватись від ковіду. Чоловік заявив, що його не ознайомили з наказами про обов'язкову вакцинацію, однак суд вирішив, що військовий свідомо відмовився від щеплення. 

 • Шантаж не змінить наших європрагнень

  282 голосами народні депутати ухвалили звернення Верховної Ради до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, урядів і парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій щодо неприйнятності військового шантажу України з боку Російської Федерації, який та здійснює для недопущення реалізації ...

 • На початку 2022 року відбудуться понад 200 аукціонів з оренди державної нерухомості

  За даними Фонду державного майна України, в період з 26 січня по 23 лютого 2022 року заплановано проведення 204 аукціонів з передачі в оренду державних активів.

 • З 1 березня підвищать пенсії та соціальні виплати незахищеним

  Пропонується встановити доплату особам, на яких не поширюється порядок індексації пенсій, у сумі 135 грн на місяць.
  Пропонується підвищити мінімальну пенсійну виплату особам з інвалідністю І групи та особам з повним страховим стажем (30/35 років) з 2 200 до ...

 • Фахівці «АМК РЕМ-БУД» розпочали комплектувати меблі у дитсадку, який зводять у селі Синяк на Київщині

  Будівельна компанія «АМК РЕМ-БУД» бере активну участь у реалізації програми Президента «Велике будівництво», в рамках якої збудувала і продовжує зводити низку соціально значущих об’єктів.

  Олександр ВЕРТІЛЬ
 • В обличчя їх мало хто знає

  «Сьогодні наша держава протистоїть вкрай небезпечним загрозам, зокрема загрозам суверенітету, територіальній цілісності та єдності. У цей вирішальний період надзвичайно важливу роль відіграє саме ефективна розвідка», — констатував Президент Володимир Зеленський під час зустрічі зі службовцями Служби зовнішньої розвідки з нагоди їхнього ...

 • Перший транш надійде невдовзі

  Єврокомісія надасть Україні новий пакет фінансової допомоги обсягом 1,2 мільярда євро. «ЄС підтримує Україну. Ми непохитні у своїй підтримці. Оголошую новий пакет фінансової допомоги, що складається з екстрених позик і грантів, задля підтримки України в середньо- та довготерміновій перспективі ...

 • Відсьогодні українці можуть придбати ліки за програмою єПідтримка

  З 24 січня, українці віком від 60 років матимуть змогу витратити кошти, нараховані за програмою єПідтримка, на придбання ліків. Купити можна лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як в аптечних закладах, так і в інтернет-аптеках.

Цитата Дня


Цитата дня «Ми впевнені, що ринок у майбутньому збалансується, і припускаємо, що може навіть бути корекція».
КИРИЛО ШЕВЧЕНКО:
Голова НБУ про достатню кількість резервів, аби продовжувати валютні інтервенції і згладжувати коливання курсу гривні

Цифра Дня

Цитата дня
2 671,83 млрд грн,
або 97,95 млрд дол. США становив на кінець грудня 2021 року сукупний державний та гарантований державою борг України

Статті

 • Угода про асоціацію з ЄС: Україна показує прогрес

  Угода про асоціацію з ЄС: Україна показує прогрес

  Україна не звертає з євроінтеграційного шляху. Євроінтеграція — цивілізаційний вибір, і щодня у складних умовах російської агресії країна обстоює практичний інструмент, що дає змогу імплементувати найкращі європейські правила та практики в межах п’яти безвізів — митного, авіаційного, цифрового, енергетичного, промислового. На цьому під час п’ятого засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 • ПАРЄ ратифікувала повноваження росіян усупереч власним висновкам

  ПАРЄ ратифікувала повноваження росіян усупереч власним висновкам

  Резолюція ПАРЄ «Оскарження на істотних підставах нератифікованих повноважень парламентської делегації Російської Федерації», ухвалена у Страсбурзі, увійде в історію цієї організації як один з найнелогічніших її документів. Адже висловивши занепокоєння з приводу серйозних порушень верховенства права й прав людини, які відбуваються в Російській Федерації, асамблея таки вирішує ратифікувати повноваження членів російської делегації без жодних обмежень.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Кадрові питання

  Кадрові питання

  Президент України

  звільнив:

  призначив:

 • «Спитай Гриця» про «Доступні ліки»

  «Спитай Гриця» про «Доступні ліки»

  Днями презентовано новий інтерактивний ресурс, створений на основі відкритих даних, Telegram та Viber, — чат-бот  «Спитай Гриця» для людей, які вже отримують безоплатні препарати за державною програмою «Доступні ліки», започаткованою урядом з 1 квітня 2017 року, або планують долучитися чи дізнатися про неї більше. Його створила громадська організація «Ліки Контроль» в межах проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджує ІСАР «Єднання» за фінансової підтримки Європейського Союзу та інформаційної підтримки Мінцифри, МОЗ і НСЗУ.

  Любомира КОВАЛЬ
 • Індустріальному парку «Слов’янський» бути!

  Індустріальному парку «Слов’янський» бути!

   Недавня зустріч керівників Донеччини з міжнародними партнерами, на якій обговорювали створення в області індустріального парку із заводом з виробництва кальцинованої соди, вкотре підтвердила серйозність і реальність цих намірів. Проєкт хімічного парку «Слов’янський» внесено до Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року. Він передбачає заміщення імпорту в Україну продукцією вітчизняного  виробництва. Надто що до 2014 року наша країна була експортером кальцинованої соди, а 2015-го перетворилася на імпортера.

  Павло КУЩ
 • Як бідному стати заможним

  Як бідному стати заможним

  З першого січня цього року упроваджують бюджетну програму підтримки безробітних малозабезпечених громадян «Рука допомоги», яку реалізує Міністерство соціальної політики. Її механізм було успішно апробовано Мінсоцполітики за підтримки Світового банку у межах проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» протягом 2016—2019 років. 

 • Уряд має політичну волю й ресурси протистояти агресору

  Уряд має політичну волю й ресурси протистояти агресору

  У буремні часи особливо важливо мислити критично, опираючись на достовірну інформацію та факти. В умовах ескалації з боку держави-агресора уряд і фінансові інституції нашої країни мають достатньо ресурсів для підтримки макроекономічної та макрофінансової стабільності. Ідеться про золотовалютні резерви, кошти на поточних рахунках, виконання бюджету й усіх зобов’язань перед громадянами, інвесторами, бізнесом. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання уряду. 

  Любомира КОВАЛЬ
 • Що хоче і чого боїться РФ?

  Що хоче і чого боїться РФ?

  На Заході та в Україні останніми тижнями не спадає напруга через безпековий ультиматум Кремля й повідомлення, що Росія продовжує стягувати військові сили до українського кордону. Питання, чи збирається напасти Путін на Україну, виносять у заголовки провідні світові видання. Його ледь не щодня обговорюють на міжнародних самітах і двосторонніх переговорах. Відповідь на нього спробували знайти й учасники онлайн-дискусії «Занепад постімперської Росії?

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Хліб із глибинки

  Хліб із глибинки

  Цей хліб одразу повертає в дитинство кожного, хто його скуштує: із непідробним натуральним ароматом та рум’яною скоринкою, він пахне бабусиною випічкою. І якимось невидимим потужним магнітом тягне тебе в той час, коли смачнішого від цих цеглин, куплених (як зараз пам’ятаю) за 24 копійки, не було нічого у світі.

  Інна ОМЕЛЯНЧУК
 • Без паперу та з інтернетом у кожному селі

  Без паперу та з інтернетом у кожному селі

  Протягом 2021 року територіальні громади Полтавської області активно долучилися до реалізації проєкту Міністерства цифрової трансформації України «Інтернет-субвенція». У його межах до швидкісного інтернету вперше під’єднали майже 180 сіл у більш ніж 30 громадах області. Доступ до мережі отримали 460 соціальних закладів області. Згідно із планом, вони отримають безплатний швидкісний інтернет до кінця цього року. На реалізацію проєкту Полтавщина отримала 40,5 мільйона гривень субвенції.         

  Олександр ДАНИЛЕЦЬ