Головна тема

Україна крокуватиме до європейського майбутнього

Україна крокуватиме до європейського майбутнього

Податки, які сплачують міжнародні компанії, котрі все ще чомусь працюють у росії,  перетворюються на кулі та бомби, що летять в українських людей та українські міста. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спеціального державно-приватного діалогу, що відбувся у межах Всесвітнього економічного форуму ...

Як збалансувати податки під час війни

Як збалансувати податки під час війни

Перед владою й суспільством нині постає питання: чи треба підвищувати податки для бізнесу, адже державна скарбниця значною мірою працює на перемогу України у війні. «Урядовий кур’єр» зібрав думки фахівців з цього приводу.
Війна — це дуже дорого, а тому ніколи не проходить безслідно для бюджетів ...

Угорська журналістка Ільдіко Епер’єші: «Щоранку запитую себе: «Невже те, що відбувається в Україні, правда?»

Угорська журналістка Ільдіко Епер’єші: «Щоранку запитую себе: «Невже те, що відбувається в Україні, правда?»

Я познайомилася з угорською журналісткою, редакторкою телеканалу ATV Ільдіко Епер’єші минулого літа в Києві у пресцентрі саміту «Кримська платформа». Після знайомства і обміну враженнями про саміт Ільдіко розповіла мені, що 2018 року побувала на сході України і разом з українським колегою Олександром Качурою написала ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Це дасть змогу українським експортерам збільшити обсяг вивезеної продукції. У підсумку залучимо у країну додаткові обсяги валютної виручки».

ЮЛІЯ СВИРИДЕНКО:
Перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки про вплив на макрофінансову стабільність нульових митних ставок на експорт до Великої Британії

Цифра Дня

Цитата дня
100%
українських посольств підключилися до нової цифрової платформи підтримки експорту NAZOVNI

Статті

 • Україна крокуватиме до європейського майбутнього

  Україна крокуватиме до європейського майбутнього

  Податки, які сплачують міжнародні компанії, котрі все ще чомусь працюють у росії,  перетворюються на кулі та бомби, що летять в українських людей та українські міста. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спеціального державно-приватного діалогу, що відбувся у межах Всесвітнього економічного форуму у швейцарському місті Давосі. Тому він закликав такі компанії припинити фінансувати бюджет війни, вийшовши з російського ринку та припинивши там роботу повністю.

 • Як збалансувати податки під час війни

  Як збалансувати податки під час війни

  Перед владою й суспільством нині постає питання: чи треба підвищувати податки для бізнесу, адже державна скарбниця значною мірою працює на перемогу України у війні. «Урядовий кур’єр» зібрав думки фахівців з цього приводу.
  Війна — це дуже дорого, а тому ніколи не проходить безслідно для бюджетів держав, втягнутих у збройний конфлікт. Методів залучення коштів на воєнні потреби небагато, й один з них — підвищення податків.
  Чи є досвід підвищення податків у країнах, де був воєнний стан, у цьому чи минулому столітті?

  Олег ГРОМОВ
 • Угорська журналістка Ільдіко Епер’єші: «Щоранку запитую себе: «Невже те, що відбувається в Україні, правда?»

  Угорська журналістка Ільдіко Епер’єші: «Щоранку запитую себе: «Невже те, що відбувається в Україні, правда?»

  Я познайомилася з угорською журналісткою, редакторкою телеканалу ATV Ільдіко Епер’єші минулого літа в Києві у пресцентрі саміту «Кримська платформа». Після знайомства і обміну враженнями про саміт Ільдіко розповіла мені, що 2018 року побувала на сході України і разом з українським колегою Олександром Качурою написала документальну книжку «Шмаття війни. Донбас». Її героями стали безпосередні свідки війни: добровольці, парамедики, солдати, жителі сірої зони. З їхніх життєвих розповідей у книжці склалася правдива історія про те, хто 2014-го приніс війну в нашу країну і як усі ці роки Україна намагалася стримати російську навалу. 

 • Starlink прискорив реєстрацію авто на Закарпатті

  Starlink прискорив реєстрацію авто на Закарпатті

  Сервісний центр МВС у Закарпатській області впровадив і використовує  систему супутникового зв’язку Starlink від Ілона Маска. Це дало змогу відкрити один з перших в Україні мобільний сервісний центр із реєстрації транспортних засобів. Відкриття центру на колесах дає змогу зменшити навантаження на стаціонарні осередки, прискорити надання послуг, позбуватися черг. Про нововведення дізнавався кореспондент «Урядового кур’єра».

  Василь БЕДЗІР
 • Гумор як зброя масового опору

  Гумор як зброя масового опору

  Опублікувавши роботи Асоціації карикатуристів Одеси, сатиричний тижневик вшановує наших митців, які продовжують роботу, незважаючи на російське вторгнення. Майже 40 художників узяли участь у конкурсі малюнків «Російський військовий корабель, йди на…» у Facebook. Кошти, зібрані від продажу оригіналів, буде передано Збройним силам України і територіальній обороні Одеси, уточнює Charlie Hebdo у статті. 

 • На катамаранах покатаємося після перемоги

  На катамаранах покатаємося після перемоги

  До війни на Полтавщину дуже любили приїжджати по позитивні враження туристи, і всі вони одностайно відзначали її мальовничість та розкішну природу, доглянутість, акуратність тамтешніх сіл і містечок, не кажучи вже про красуню Полтаву. Вона вся потопає в яскравій зелені, і в цьому чимала заслуга місцевих жителів, яким любов і шанобливе ставлення до природи прищеплюють з дитинства.

  Олександр ДАНИЛЕЦЬ
 • Експорт зерна: блокування портів загрожує глобальним голодом

  Експорт зерна: блокування портів загрожує глобальним голодом

  ООН б’є на сполох: через блокування російською армією українських портів експорт зерна істотно скоротився, а це  загрожує голодом значній кількості країн.
  «Без реінтеграції сільськогосподарського виробництва України врегулювати глобальну продовольчу кризу неможливо», — заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
  У Всесвітній продовольчій програмі ООН (WFP) сподіваються,  що зможуть достукатися до сумління російського керівництва.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль: «Плануємо нагодувати і Рівненщину, і Чернігівщину, й сусідні регіони»

  Голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль: «Плануємо нагодувати і Рівненщину, і Чернігівщину, й сусідні регіони»

  Немає нині в Україні області, якої б безпосередньо чи опосередковано не торкнулася війна. На Рівненщині вона сповістила про себе вже на другий день від початку повномасштабної агресії, коли вранці 25 лютого російські ракети упали на тутешнє летовище, а згодом після ракетних атак горіли місцеві нафтобази, інфраструктурні об’єкти… Тож чим живе нині ця область, яка майже на 220 км межує із Білоруссю, країною, звідки десятки разів злітали й падали на українську територію ракети, де на кордоні формувалася й нині накопичується ворожа техніка? 

 • «У мене у крові будувати і воювати»

  «У мене у крові будувати і воювати»

   У всій Україні кілька разів на добу звучать сирени повітряної тривоги. Здавалося б, за три місяці війни люди вже мали до них звикнути, проте, зачувши протяжне виття, зазвичай напружуються, побоюючись, що згори можуть впасти якщо й не крилата ракета чи снаряд, то принаймні їхні осколки. Щоб захиститися від можливих випадкових влучань шматків смертоносного металу, хтось поспішає в метро, інші — в підземні паркінги або капітальні підвали.

  Олександр ДАНИЛЕЦЬ
 • Як перекрити шлях до безодні?

  Як перекрити шлях до безодні?

   На тлі загального зменшення у країні кількості злочинів у поліцейських зведеннях дедалі частіше можна побачити повідомлення про затримання осіб з наркотиками. Досвідчені правоохоронці пояснюють це посиленням пильності громадян під час війни та збільшенням активності правоохоронців на вулицях міст і сіл. Хоч є й інші думки, пов’язані з недоліками у вихованні молоді, адже алкоголізм і наркоманія стають епідемією, яка забирає десятки тисяч життів, калічить мільйони доль. Останні десятиліття позначені не лише зростанням наркоманії, а й значним її помолодшанням.

  Роман КИРЕЙ