Головна тема

Мир у Європі залежить від обсягів допомоги

Мир у Європі залежить від обсягів допомоги

У Копенгагені відбулася Конференція північноєвропейських союзників України, яку називають розширеним варіантом «формату Рамштайн». Якщо у Рамштайні йшлося про короткострокове постачання необхідного нашій країні озброєння, то у столиці Данії міністри оборони 26 країн, котрі взяли участь у конференції, обговорювали питання довгострокового фінансування та навчання українських військових ...

Індекс споживчих цін у липні 2022 року

Індекс споживчих цін у липні 2022 року

 За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у липні 2022 року щодо червня становив 100,7%, за період січень–липень 2022 року – 118,2%. За період січень 1998 року – липень 2022 року – 1857,6%.

Волонтерка Інна Пригара: «Харчуватимемо переселенців доти, доки людям це буде потрібно»

Волонтерка Інна Пригара: «Харчуватимемо переселенців доти, доки людям це буде потрібно»

У березні — квітні, коли Закарпаття, як і всі західні регіони України, накрила хвиля біженців, майже у всіх містах області й навіть центрах невеликих тергромад для переселенців організували безкоштовне харчування. Забезпечувала процес місцева влада — десь за рахунок місцевих бюджетів, десь перекриваючи гуманітарною допомогою. Люди мали доступ ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Людина має знати, що її чекають, зустрінуть на пероні, завезуть і вона буде проживати у прийнятних умовах».

ІРИНА ВЕРЕЩУК:
Віцепрем’єр-міністр про те, що обов’язкова евакуація передбачає безкоштовне житло для переселенців

Цифра Дня

Цитата дня
100,7%
становив, за повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у липні 2022 року щодо червня

Статті

 • Мир у Європі залежить від обсягів допомоги

  Мир у Європі залежить від обсягів допомоги

  У Копенгагені відбулася Конференція північноєвропейських союзників України, яку називають розширеним варіантом «формату Рамштайн». Якщо у Рамштайні йшлося про короткострокове постачання необхідного нашій країні озброєння, то у столиці Данії міністри оборони 26 країн, котрі взяли участь у конференції, обговорювали питання довгострокового фінансування та навчання українських військових. Нашу державу на конференції представляв міністр оборони Олексій Резніков.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Індекс споживчих цін у липні 2022 року

  Індекс споживчих цін у липні 2022 року

   За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у липні 2022 року щодо червня становив 100,7%, за період січень–липень 2022 року – 118,2%. За період січень 1998 року – липень 2022 року – 1857,6%.

 • Волонтерка Інна Пригара: «Харчуватимемо переселенців доти, доки людям це буде потрібно»

  Волонтерка Інна Пригара: «Харчуватимемо переселенців доти, доки людям це буде потрібно»

  У березні — квітні, коли Закарпаття, як і всі західні регіони України, накрила хвиля біженців, майже у всіх містах області й навіть центрах невеликих тергромад для переселенців організували безкоштовне харчування. Забезпечувала процес місцева влада — десь за рахунок місцевих бюджетів, десь перекриваючи гуманітарною допомогою. Люди мали доступ до безкоштовної їжі кілька разів на день за талонами чи згідно зі списками. Нині в більшості міст така опція для ВПО недоступна: харчують за гроші або тільки осіб із так званих незахищених категорій.

 • Працювати на перемогу

  Працювати на перемогу

   Наприкінці липня у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №7605 «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану».

  Чи на часі він? Які передумови появи та чи буде його ухвалено? Із цими запитаннями «Урядовий кур’єр» звернувся до юристів.

  Олег ГРОМОВ
 • Брудне повітря — це невидимий ворог

  Брудне повітря — це невидимий ворог

   Масштабна агресія, яку здійснює росія, спричинює багато екологічних ризиків у всьому світі. Обстріли нафтобаз, хімічних заводів та інших промислових об’єктів негативно позначаються на повітрі, яким ми дихаємо. Воно стає невидимою отрутою, вдихаючи яку, ми поступово підточуємо своє здоров’я. Важливо це розуміти та контролювати якість повітря.
  На Полтавщині цій проблематиці приділяють увагу. В області встановлено кілька десятків станцій моніторингу стану атмосферного повітря, з них дві працюють.

  Олександр ДАНИЛЕЦЬ
 • Рубати чи не рубати?

  Рубати чи не рубати?

   Село Велика Уголька на Тячівщині  належить до Карпатського біосферного заповідника, який було створено для збереження унікальних для Європи букових пралісів. Власник туристської бази «Срібний рай» у цьому селі Іван Угляй повідомив, що на лісовій ділянці, яка межує з котеджами бази, працівники заповідника запланували прорубати лісосіку. На його думку, серед дерев, відведених під вирубування, мало хворих чи тих, що загрожують падінням.

  Василь БЕДЗІР
 • Про присвоєння Яремі О. Й. другого рангу державного службовця

  Про присвоєння Яремі О. Й. другого рангу державного службовця

   Розпорядження від 09 серпня 2022 р. № 702-р

 • Аграрний експорт активізувався

  Аграрний експорт активізувався

  Цілеспрямована повсякденна робота влади України спільно з нашими міжнародними партнерами щодо використання всіх можливих варіантів активізації українського аграрного експорту дає результат. Попри блокування морських портів російськими військами, альтернативними шляхами нашій державі в липні вдалося експортувати 2,66 мільйона тонн зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки (без урахування ріпаку), що на 492,7 тисячі тонн, або 22,7%, більше, ніж попереднього місяця.

  Оксана МАЛОЛЄТКОВА
 • Чи наважиться Євросоюз ввести візову заборону для росіян?

  Чи наважиться Євросоюз ввести візову заборону для росіян?

  У країнах ЄС триває дискусія щодо заборони туристських віз для росіян. Чимало європейських політиків вважають неетичним і аморальним дозволяти росіянам відпочивати на європейських курортах чи насолоджуватися світовими витворами мистецтва в той час, як обраний ними режим знищує мирні українські міста та вбиває українців.
  Кілька європейських країн на національному рівні вже ухвалили рішення про обмеження або повне припинення видачі шенгенських віз громадянам ЄС. Естонська влада призупинила видачу віз росіянам ще навесні, а наприкінці липня уряд країни вирішив заборонити надавати їм тимчасовий дозвіл на проживання і візи для навчання.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Спеціальний радник головнокомандувача ЗСУ Ден Райс: «Час для НАТО надіслати ще більше зброї, щоб вигнати росіян з України»

  Спеціальний радник головнокомандувача ЗСУ Ден Райс: «Час для НАТО надіслати ще більше зброї, щоб вигнати росіян з України»

  Дена Райса, американського ветерана бойових дій, цієї весни призначено спеціальним радником головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Нещодавно він повернувся з Донбасу, де спостерігав за змінами на полі бою та оцінював потреби України для досягнення перемоги у війні, яку безпідставно розв’язала росія.
  Експерт уже вдруге за цей рік поспілкувався з Укрінформом, щоб висловити своє бачення останніх подій, поділитися думкою про визнання росії державою-спонсором тероризму та поміркувати, що потрібно зробити союзникам і партнерам України, щоб закінчити брутальну  війну, забезпечивши перемогу України на полі бою.