Головна тема

Україна та ЄС — єдина родина

Україна та ЄС — єдина родина

 Нинішній саміт Україна — ЄС був особливим з двох причин. Він став першою зустріччю керівництва України та ЄС у форматі саміту за рік, протягом якого триває повномасштабне російське вторгнення. На саміті українська влада вперше представляла країну, яка стала кандидатом на вступ до ЄС. Це була надзвичайно ...

На посаду через зраду

На посаду через зраду

 У викривленій паралельній дійсності, в якій уже чимало років існують правителі кремля, жителі українських міст і сіл після 24 лютого 2022 року мали б зустрічати російські танки букетами квітів. А за почесне право вручати хліб і сіль «визволителям» вони навіть мріяли про тисняву і штовханину ...

Актор театру та кіно, бард, викладач, офіцер Дмитро Лінартович: «Нас ніколи не зламати! Ми перемагаємо!»

Актор театру та кіно, бард, викладач, офіцер Дмитро Лінартович: «Нас ніколи не зламати! Ми перемагаємо!»

 Перший фільм, в якому зіграв Дмитро Лінартович, називався «Невелика подорож на великій каруселі». Він знявся в кількох знакових українських кінострічках. Щойно рашисти вчинили повномасштабний напад на Україну, одразу ж став у лави тероборони, а потім фронтовими дорогами йшов у складі десантно-штурмових військ. Пройшов через херсонський ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Після скринінгу щодо відповідності законодавства до права ЄС по всіх главах переговорного процесу ми сформуємо національну програму переходу на європейські правила».

ОЛЬГА СТЕФАНІШИНА:
Віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції про наближення вітчизняних законів до актуального права ЄС

Цифра Дня

Цитата дня
400 тис. громадян
з небезпечних територій організовано розміщено в осінньо-зимовий період в Україні, що дало змогу уникнути масового їх виїзду за кордон у пошуку притулку

Статті

 • Україна та ЄС — єдина родина

  Україна та ЄС — єдина родина

   Нинішній саміт Україна — ЄС був особливим з двох причин. Він став першою зустріччю керівництва України та ЄС у форматі саміту за рік, протягом якого триває повномасштабне російське вторгнення. На саміті українська влада вперше представляла країну, яка стала кандидатом на вступ до ЄС. Це була надзвичайно емоційна і символічна зустріч. Прибувши до української столиці в умовах війни у повному складі, керівництво ЄС хотіло показати, що в ці найтемніші моменти української новітньої історії Європа стоїть пліч-о-пліч з українським народом.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • На посаду через зраду

  На посаду через зраду

   У викривленій паралельній дійсності, в якій уже чимало років існують правителі кремля, жителі українських міст і сіл після 24 лютого 2022 року мали б зустрічати російські танки букетами квітів. А за почесне право вручати хліб і сіль «визволителям» вони навіть мріяли про тисняву і штовханину. Само собою, хворобливо марили за поребриком, що з охочих працювати на окупантів виникне довжелезна черга досвідчених управлінців та кваліфікованих фахівців у всіх галузях. І найбільші сподівання ініціатори збройного вторгнення в Україну в таких галюцинаціях покладали на Донбас, бо той мав стійку репутацію кузні кадрів для українських уряду, парламенту та всіх гілок влади й економіки.

  Павло КУЩ
 • Актор театру та кіно, бард, викладач, офіцер Дмитро Лінартович: «Нас ніколи не зламати! Ми перемагаємо!»

  Актор театру та кіно, бард, викладач, офіцер Дмитро Лінартович: «Нас ніколи не зламати! Ми перемагаємо!»

   Перший фільм, в якому зіграв Дмитро Лінартович, називався «Невелика подорож на великій каруселі». Він знявся в кількох знакових українських кінострічках. Щойно рашисти вчинили повномасштабний напад на Україну, одразу ж став у лави тероборони, а потім фронтовими дорогами йшов у складі десантно-штурмових військ. Пройшов через херсонський напрямок, був у Бахмуті, Соледарі, добре знає, що таке війна. У Соледарі, зазнавши тяжкого поранення, записав відео, в якому на весь світ заявив: «Нас ніколи не зламати! Ми перемагаємо!» Нині Дмитро ЛІНАРТОВИЧ на реабілітації, але погодився відповісти на запитання кореспондента «Урядового кур’єра».  

 • Молоко воєнного часу

  Молоко воєнного часу

   Черкащина надійно тримає продовольчий тил, а її агропромисловий комплекс, який є головною складовою економіки регіону, забезпечує продовольчу безпеку та вагомо впливає на наповнення ринку. Так недавно оцінив ситуацію заступник начальника обласної військової адміністрації Олександр Турченяк.
  Війна постійно вносить корективи у вже налагоджену звичну роботу працівників АПК. 

  Роман КИРЕЙ
 • Полтавщина готується до весняної посівної

  Полтавщина готується до весняної посівної

   Кілька років ми  бачили значне зростання ролі аграрного сектору в економіці країни. Проте через повномасштабне російське вторгнення галузь зазнала колосальних збитків. Відбулося зменшення посівних площ, скорочення виробництва, падіння експорту, подорожчала логістика тощо. Усі ці чинники, а також погодні умови впливатимуть на весняну посівну кампанію.

  Олександр ДАНИЛЕЦЬ
 • Надія в хокейній сумці

  Надія в хокейній сумці

   Психологи стверджують, що людям подобаються фільми жахів, адже після їх перегляду виділяється порція ендорфінів від усвідомлення, що жахливе існує, але не у твоєму житті. Майже всі новини з України нині схожі на рекламу фільму-катастрофи з абсолютно нічим не виправданими жорстокістю, кров’ю, загибеллю безневинних людей. Жодна війна в історії людства не мала, мабуть, такої масштабної медійної складової.

 • Україна просувається європейським шляхом

  Україна просувається європейським шляхом

   Практичні переговори про те, як прискорити шлях України до Європейського Союзу та якої допомоги наша держава потребує в продовженні реалізації реформ. Так українська влада анонсувала перші в історії держави консультації між урядом України та Колегією Європейської комісії, наголошуючи на пришвидшенні європейської інтеграції та чіткому розумінні найближчої перспективи для України стати членом Євросоюзу.

  Оксана МАЛОЛЄТКОВА
 • Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас: «Литва й надалі надаватиме підтримку за пріоритетами ЗСУ»

  Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас: «Литва й надалі надаватиме підтримку за пріоритетами ЗСУ»

   Литва стала брендом в Україні, який не потребує представлення. Попри невелику територію та населення, ця балтійська країна — один з лідерів за обсягами допомоги Україні на душу населення й відіграє ключову роль у протистоянні російській агресії.
  Про внесок Литви у відсіч нападу рф, розміщення наших громадян та культурну співпрацю Укрінформ розмовляв з Надзвичайним і Повноважним послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом САРАПІНАСОМ.

 • Гуртом куємо перемогу

  Гуртом куємо перемогу

   З ініціативи правління споживспілки Рівненщини придбали ще один автомобіль для наших захисників. Із 24 лютого кооператори краю передали на фронт уже шість машин, якими раніше доставляли товари до споживачів. Розуміють, що там вони потрібніші, адже в лавах наших захисників понад 200 кооператорів та членів їхніх родин.
  Цього разу порадилися із представниками територіального центру комплектування та соціальної підтримки Рівного, в чому найгостріша потреба на передовій.

  Інна ОМЕЛЯНЧУК
 • Життя, сповнене Україною та доброчинністю

  Життя, сповнене Україною та доброчинністю

   Ціле століття прожила Ярослава Татарнюк. Століття, яке для українців було буремним, в полум’ї боротьби за державну незалежність України, Другої світової війни, а тепер ще й російсько-української. Пані Ярослава виросла в патріотичній родині в селі Озеряни недалеко від міста Борщів на Тернопільщині. Разом з чоловіком Михайлом була активною учасницею національно-визвольних змагань 1930—1940 років. Коли ж енкаведисти стали переслідувати подружжя, Татарнюки подалися за кордон.

  Микола ШОТ