Головна тема

Відпочинок за Карпатами: ресурси і можливості

Відпочинок за Карпатами: ресурси і можливості

Нещодавно було затверджено Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020—2022 роки, втілення якої має дати поштовх для розвитку економіки краю, зокрема однієї з важливих складових — туристичної галузі. «Урядовий кур’єр» звернувся до професора Галини Щуки, яка третій рік живе в Береговому як переселенка ...

Інвестуватимемо у найцінніше — в людей

Інвестуватимемо у найцінніше — в людей

Президент Володимир Зеленський на відкритті Київського міжнародного економічного форуму порівняв Україну з алмазом, що потребує огранювання у вигляді внутрішніх реформ і зовнішніх інвестицій, щоб стати справжнім діамантом не тільки в серці Європи, а й у всьому світі. «І я як Президент гарантую, що готовий захищати ...

Запоріжжя має великий потенціал, але неефективний менеджмент

Запоріжжя має великий потенціал, але неефективний менеджмент

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук побував із робочою поїздкою в Запорізькій області. Враженнями здебільшого, на жаль, не дуже позитивними він поділився з українцями на своїй сторінці у фейсбуці. Передусім він окреслив проблему з розбудовою інфраструктури в Запоріжжі.

Читати все

Новини

 • Вчені виявили рак у австралопітека, який жив 2 мільйони років тому

  Вчені прийшли до висновку, що для древніх людей онкологічні захворювання були винятком, а не нормою. Фахівці пов'язують значне зростання кількості oнкoхворих останнім часом із забрудненням навколишнього середовища, неправильним харчуванням і малорухливим способом життя. 

 • Юнак з Полтавщини сконструював електровелосипед

  Студент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського Михайло Ісип із міста Кобеляки Полтавської області хоче у майбутньому працювати інженером у галузі електроенерготехніки та автоматики, і вже зараз готується до цього, зокрема працює над проєктом по створенню ...

 • ЄБРР дав Полтаві кошти на нові тролейбуси

  Вже до кінця цього року Полтавська міська рада оприлюднить графік поставок у місто 40 нових тролейбусів, кошти на придбання яких – 10 мільйонів євро, позичили у Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). За ці гроші КП «Полтаваелектроавтотранс» планує також модернізувати 3 ...

 • У Казахстані розкопали могилу сарматського вождя

  У західному Казахстані археологи знайшли багате сарматське поховання. Серед знахідок – деталі кінської збруї, пояса і (імовірно) головний убір, прикрашений золотом. Вироби виконані в «звіриному стилі». Про відкриття йдеться в повідомленнях археологів і чиновників в Facebook, а також у місцевих ЗМІ. 

 • «Повість минулих літ» Нестора літописця рівненські студенти прочитали 14 разів і потрапили до Книги рекордів України

  48 годин безперервного читання «Повісті минулих літ» Нестора літописця, і – є Всеукраїнський рекорд! Його встановили студенти факультету української філології Рівненського державного гуманітарного університету. 

 • На Полтавщині газовики діляться технікою з громадами

  Останніми роками проблемою для багатьох громад Полтавщини стали стихійні сміттєзвалища, які вони самі не спроможні ліквідувати через те, що в них немає спецтехніки для виконання цих робіт. З огляду на це пощастило тим громадам, на території яких ведеться видобуток вуглеводнів. 

 • Перший в Україні Азербайджанський культурно-інформаційний центр відкрили у Харкові

  Харків з Азербайджаном пов’язує давня дружба і плідна співпраця, а азербайджанська діаспора, навіть за умови, що в обласному центрі проживають представники більше ста національностей, користується, за словами першого заступника Харківського міського голови ІгоряТерехова, особливою повагою. 

 • За пограбування 6000 гривень – вісім років в’язниці

  Вісім років позбавлення волі за шість тисяч гривень та ще одну невдалу спробу пограбувати банк – таку ціну доведеться сплатити за рішенням Комінтернівського районного суду Харкова уродженцю Івано-Франківської області. 

 • Вчені назвали причини вимирання рослин

  У вимиранні тварин і рослин немає нічого незвичайного: зникнення одних видів і поява інших – нормальний еволюційний процес. Види зникають через кліматичні змін, через зміни в ландшафті, через конкуренцію з боку інших живих істот, тощо.

 • Свій перший електричний літак з 14 двигунами представило NASA

  Касмічне агентство NASA, яке найбільш відоме своїми численними космічними розробками, продемонструвало перший електричний літак, над яким інженери працювали з 2015 року, передає Reuters. 

 • Вчені з'ясували, в який день тижня інфаркти найбільш смертельні

  Люди, які пережили серцевий напад у вихідний день, мають менше шансів дістатися до лікарні, ніж ті, хто зіткнувся з ним у будні, з'ясували кардіологи з Копенгагенського університету. Результати вони представили на симпозіумі Американської кардіологічної асоціації. 

 • У Таїланді виявили вже 11 новий вид динозаврів, які не зустрічаються більше ніде в світі

  У Таїланді палеонтологи з університету Маха Саракхам виявили в «долині динозаврів» в провінції Нонг Буалампху на північному сході країни рештки нового, вже одинадцятого виду динозаврів. Про це повідомляє Thaiger. 

 • Стало відомо, як виглядатиме космічний готель

  Вже через шість років фонд Gateway Foundation обіцяє розкрити шлюзи орбітального готелю, розрахованого на щорічний прийом до сотні туристів. 

 • В Ольвії археологи знайшли рів і вал V століття до нашої ери

  Археологи відкрили оборонну систему, яка захищала передмістя Ольвії, великого давньогрецького міста, яке знаходиться в Миколаївській області. Оборонна система дуже рання, датується початком V ст. до н.е., і незвичайна для грецького міста класичної епохи: складається з рову і валу. Про ...

 • Транзит Меркурія: це явище відбувається тільки 13 разів на 100 років

  Сьогодні, 11 листопада 2019 року, на любителів астрономії чекає рідкісне космічне явище, транзит Меркурія, коли планета проходить перед диском Сонцем протягом декількох годин. 

 • Держгеонадра позбуваються корупції

  Нового голову Державної служби геології та надр Романа Опімаха представив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук. «Надрокористування — одна з найбільш корумпованих сфер у нашій країні. У суспільства не випадково немає довіри до цього органу. Проте я довіряю новому керівнику, який має кардинально ...

 • Зовнішні пріоритети залишаються незмінними

  Президент Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Королівства Швеція, Швейцарської Конфедерації, Грузії, Мексиканських Сполучених Штатів та Європейського Союзу.

 • «Міст надії» зберігає пам’ять

  Керівник товариства любителів польської мови зі Старобільська Олена Удовенко отримала «Срібний хрест заслуги». Нагороду вручив Генеральний консул Республіки Польща у місті Харків Януш Яблонський. Акція відбулася в межах обласного заходу з нагоди Дня поминання загиблих з 1939-го по 1940 рік ...

Цитата Дня


Цитата дня «Реформування ринку землі — історична можливість для України. Тож хочемо зробити так, щоб усе було правильно імплементовано, а всі запобіжники збережено».

МАТТЕО ПАТРОНЕ:
Керівний директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу про справедливий і прозорий ринок сільгоспземель, захист від корупції та зловживань

Цифра Дня

Цитата дня
100,7%
становив, за даними Держстату, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у жовтні 2019 року щодо вересня

Статті

 • Інвестуватимемо у найцінніше — в людей

  Інвестуватимемо у найцінніше — в людей

  Президент Володимир Зеленський на відкритті Київського міжнародного економічного форуму порівняв Україну з алмазом, що потребує огранювання у вигляді внутрішніх реформ і зовнішніх інвестицій, щоб стати справжнім діамантом не тільки в серці Європи, а й у всьому світі. «І я як Президент гарантую, що готовий захищати кожну інвестицію, кожну копійку, яку ви вкладаєте в кожного українця», — заявив він.

 • Запоріжжя має великий потенціал, але неефективний менеджмент

  Запоріжжя має великий потенціал, але неефективний менеджмент

  Прем’єр-міністр Олексій Гончарук побував із робочою поїздкою в Запорізькій області. Враженнями здебільшого, на жаль, не дуже позитивними він поділився з українцями на своїй сторінці у фейсбуці. Передусім він окреслив проблему з розбудовою інфраструктури в Запоріжжі.

 • Торгові війни шкодять загальному розвитку

  Торгові війни шкодять загальному розвитку

  Фіксація європейської інтеграції України у Програмі дій уряду, промисловий безвіз, інтеграція енергетичного та цифрового ринків нашої країни і Євросоюзу, необхідність врегулювання торговельних відносин із Великою Британією в контексті Brexit, захист національного виробника. Ці та інші питання обговорювали учасники міжнародної конференції «Торгові війни: мистецтво захисту», яка відбулася у столиці.

 • Віталій КОВАЛЬ: «Ми перетворимо область на територію рівних можливостей»

  Віталій КОВАЛЬ: «Ми перетворимо область на територію рівних можливостей»

  Два місяці тому Рівненську обласну державну адміністрацію очолив Віталій Коваль. На першому офіційному заході він назвав своїм моральним авторитетом митрополита й просвітника Андрея Шептицького, а дороговказом — його слова: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну». Якщо щиро, вичікувала, щоб з’ясувати, що то було: домашня заготовка випускника бізнес-школи Українського католицького університету чи кредо вчорашнього бізнесмена, коріння якого в містечку Березне на Рівненщині. Коли переконалася, що новий голова заготовками не користується, а життя міряє конкретними справами, попросила його про інтерв’ю.

 • Друге дихання

  Друге дихання

  Звичний у спорті термін «друге дихання» в буденному неспортивному житті набуває іншого забарвлення. Зазвичай про ймовірне настання другого дихання ми, журячись, ділимося із близькими, коли перше закінчується або його вже немає.

  Олена ІВАШКО
 • Півострів порушених прав

  Півострів порушених прав

  Агресор і окупант топче нашу землю. Він не збирається полишати незаконно загарбане, а навпаки, нарощує там свою присутність. І хоч весь світ каже йому, що це військовий злочин, окупантові те байдуже. А ми… поки що лише будуємо плани, як і коли зможемо повернути своє.

 • Ми за трубу ще повоюємо

  Ми за трубу ще повоюємо

  Після того як Данія нарешті надала дозвіл на будівництво скандального газопроводу «Північний потік-2», незворотна його добудова стає дедалі реальнішою. Після цього Україні доведеться дуже сутужно, оскільки велика частина газу, який транспортують нашою ГТС, піде дном Балтійського моря. Невже Україна не може виторгувати для себе преференцій? Наскільки трагічна добудова «Північного потоку-2» для нашої країни й ГТС і чи можливо запобігти різним ризикам та викликам, які стоять перед українською економікою?

  Олег ГРОМОВ
 • Коли економія не шкодить якості

  Коли економія не шкодить якості

  Керівник Державної митної служби Максим Нефьодов вклався у відведені йому Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком два тижні на підготовку стратегії розвитку митної інфраструктури та введення в експлуатацію закупленого митного обладнання і представив відповідний план дій.

 • Субсидії: другий етап монетизації

  Субсидії: другий етап монетизації

  Людей і родини, які мають право на субсидії та пільги в оплаті за комунальні послуги, звісно, цікавить, що відбуватиметься з їхніми виплатами цього опалювального сезону, який цьогоріч розпочався на декаду пізніше, ніж зазвичай.

 • Український Донбас: на лінії оновлення

  Український Донбас: на лінії оновлення

  З Авдіївки наш шлях пролягав у Торецький район, до декомунізації Дзержинський. Сам Торецьк лежить за 7 км від залізничної станції Фенольна. З цією назвою пов’язана одна з особливостей розвитку району і великі екологічні проблеми.