"Чи стане менше довгобудів?"

Валентина КОКІНА
25 грудня 2012

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ

Що робить влада для громади

Про власні квадратні метри завжди мріють люди, які потребують поліпшення своїх житлових умов. Проте часто трапляється, що вкладені у будівництво чималі гроші обертаються новою проблемою для майбутніх мешканців недобудованих багатоповерхівок. Забудовники «заморожують» житло, і ні квартири, ні коштів ніхто не бачить.

З метою розв’язання цієї проблеми Президент і уряд ініціювали заходи з дерегуляції в цій сфері. ¢рунтовний перегляд дозвільних і погоджувальних процедур у будівництві в напрямку їх спрощення знайшов своє втілення у Законі «Про регулювання містобудівної діяльності», ухваленому Верховною Радою 17.02.2011 року, а також підзаконних нормативно-правових актах, зокрема в постанові Кабінету Міністрів «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт» від 13.04.2011 року № 466. Президент України 29.11.2011 року видав з питань дерегуляції, у тому числі в будівельній сфері, комплексне доручення.

Новобудови виростають як гриби. Фото Володимира ЗAЇКИ

Як повідомили «УК» в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру, протягом року на урядову телефонну «гарячу лінію» надійшло 215 звернень з питань інвестиційно-будівельної діяльності. Люди, які інвестували кошти у будівництво свого житла, зверталися щодо завершення спорудження новобудов (46% загальної кількості звернень). Вказані звернення здебільшого стосувалися довгобудів у містах Києві, Одесі, Хмельницькому та Кіровограді.

Іншою актуальною проблемою для заявників є введення в експлуатацію споруджених багатоповерхових будинків (38%). З цих питань надійшли звернення із 17 регіонів, понад половина з них (43 звернення) — щодо прийняття в експлуатацію житлових будинків у м. Києві.

Ось, приміром, киянка, яка є інвестором будівництва житла, звернулася з проханням швидше вирішити питання щодо введення в експлуатацію багатоповерхівки на вул. С. Лазо в Дніпровському районі міста. За умовами договору, термін здачі в експлуатацію будинку — ІІ квартал 2011 року. Попередні звернення до забудовника та Головного управління житлового забезпечення Київської міськдержадміністрації позитивного результату не дали. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розглянуло це питання та повідомило заявниці про введення споруди в експлуатацію, видання сертифіката відповідності будівництва, акта готовності об’єкта до експлуатації, а також про укладання договорів з житлово-комунальним підприємством на обслуговування квартир.

Жителька міста Южного Одеської області, яка інвестувала кошти у будівництво в місті багатоповерхового житлового будинку на вул. Леніна, 6, повторно звернулася з проханням сприяти введенню його в експлуатацію, зокрема підключенню до мережі централізованого теплопостачання. Цього разу Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства відзвітувало, що будинок введено в експлуатацію і підключено до централізованої теплопостачальної мережі. А тривожного сигналу могло б і не бути, якби забудовники дотримували слова і  робили все вчасно.

За минулий тиждень на урядову телефонну «гарячу лінію» звернулося 11 720 заявників зі скаргами, заявами та пропозиціями.

0-800-507-309. Урядова телефонна «гаряча лінія» працює, крім неділі та святкових днів, за таким графіком: понеділок — п'ятниця — з 8:00 до 21:00, субота — з 8:00 до 19:00. Веб-сайт Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua