ТАКЕ ЖИТТЯ
Щодня на Луганщині 90 осіб купують нові автівки, водночас до 45 відсотків
працездатних громадян не працює
Згідно з даними статистики, щодня на Луганщині 90 осіб купують нові автомобілі. Водночас до 45 % працездатного населення краю офіційно ніде не працює. Слід зазначити, що придбання населенням Луганщини автомобілів за рік зросло на чверть, банківські депозити жителів краю — на 18 %, роздрібний товарообіг — на 20.
То багато чи мало — 90 автомобілів на день для жителів 32 міст і районів? А якщо врахувати, що в таких містах, як Кіровськ, офіційно не зайнято трудовою діяльністю 75 % працездатних громадян, у Брянці — 69, у Слов’яносербському районі — 72! І ще один цікавий показник: торік зареєстровано майже 10 тисяч осіб, які отримували зарплатню в конвертах. І таких робітників податківці виявили майже у кожному районі.
На часі розмова про втрати місцевих бюджетів міст та районів. Бо їхню дохідну частину формує саме податок із фізичних осіб. І найменші збої в роботі платників викликають великі проблеми з фінансуванням соціальних програм. Потрібно терміново знайти причини ситуації.
«Проблема в тому, що в області обсяги виробництва торік скоротилися майже на 17 мільярдів гривень. І нині до цього тривожного показника ще додалося близько 5 мільярдів гривень. Усе це спричинило скорочення чисельності працівників майже на 20 тисяч осіб», — каже заступник голови ОДА Анатолій Репицький.
Зникає виробнича сфера, тож зникає база оподаткування. Можливо, становище міг би виправити малий та середній бізнес. Але він залишається в краї нерозвиненим, нові робочі місця тут фактично не створюються.
Спостерігається інша тенденція: в області зростає частка доходів бюджету від надходжень від бюджетних установ. За підсумками минулого року чверть таких доходів забезпечили саме організації, що фінансуються з місцевої та державної скарбниць. Тобто місцеві бюджетні організації — основа формування кошторису міст і районів.
По автосалонах без грошей не ходять. Фото Володимира ЗAЇКИ
Таке неприпустимо. Чиновники наголошують, що слід спрямувати зусилля на відновлення економіки бюджетоутворюючих підприємств територій та посилення позицій малого і середнього бізнесу. Потрібно вивчити стан справ із зайнятістю населення краю і спільно з фіскальними органами вжити заходів щодо детінізації оплати праці. Одне слово, поставлено завдання актуалізувати резерви.