"Коли вчителі отримають дах над головою?"

Інна ХМЕЛЬНИЦЬКА
28 жовтня 2011

ОБГОВОРЕННЯ

Майже 22 тисячі освітян потребують покращення житлових умов

Крім гідної оплати своєї нелегкої праці, українські вчителі й викладачі вишів часто потребують, здавалося б, елементарного — даху над головою. А особливо молоді фахівці, які приїжджають працювати в сільські школи. Однак, як відомо, цю актуальну на сьогодні проблему розв’язати непросто.  

За даними прес-служби Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, покращення житлових умов потребують 21 952 педагогічні та науково-педагогічні працівники, з них на квартирному обліку в сільській місцевості перебувають 5 983 чоловіки. Щоб покращити ситуацію і забезпечити вчителів потрібними квадратними метрами, ще в 2007 році започаткували бюджетну програму надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) житла для педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Педагогам доводиться десятиліттями чекати на власне житло. Фото з архіву редакції

«Втім, у 2008 році на фінансування цієї програми виділили лише третину передбачених коштів, а в 2009-му цільові видатки взагалі не передбачалися, — пояснюють «УК» у профільному відомстві. — Торік на реалізацію бюджетної програми було виділено 4034,8 тис. гривень — джерелом їх надходження були кошти від повернення кредитів, отриманих освітянами в попередні роки. Але загалом за 2007–2010 роки такі довготермінові кредити за рахунок передбачених коштів змогли отримати всього 129 працівників навчальних закладів, розташованих переважно в містах. Тому що Державний фонд сприяння молодіжному будівництву (а саме він є одержувачем бюджетних коштів) здійснює спорудження багатоквартирних будинків у містах. Відтак сільські освітяни не можуть скористатися правом на отримання таких кредитів».

У Міносвіти переконані: щоб виправити ситуацію, Державному фонду сприяння молодіжному житловому будівництву треба спрямувати частину бюджетних коштів для надання кредитів педагогам, які працюють у селах. А поки що цьогоріч на реалізацію програми держбюджетом передбачено 2234 тис. грн, які також надходять від повернення кредитів, отриманих у попередні роки.

«У проекті закону «Про державний бюджет України на 2012 рік» передбачено 700 тисяч гривень, оскільки обсяг коштів від повернення кредитів становитиме 31,3% від видатків 2011-го, — зазначають у Міносвіти. — Тож наше відомство подало пропозиції до Міністерства фінансів включити до проекту бюджету-2012 за загальним фондом 50 млн грн на кредитування для педагогічних та науково-педагогічних працівників». 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua