Міністерство охорони здоров’я планує зменшити терміни поставки ліків під час державних закупівель. «Мені не зрозуміло, як можна щось купувати і давати 180 днів на ввезення. У більшості контрактів, укладених торік і раніше, компаніям надавали 180 днів. Це колосальна кількість. Ми не даватимемо стільки часу на ввезення», — повідомив журналістам на прес-конференції щодо результатів аудиту ефективності державних лікувальних програм міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі. Раніше, за його словами, такий термін зазначали в тендерних умовах. 

Процедура держзакупівлі лікарських препаратів почнеться у квітні. Фото з сайту media.oregonlive.com

Як відомо, нещодавно парламент ухвалив закон про закупівлю ліків через міжнародні організації. Проте щоб він запрацював, необхідно ще внести зміни до деяких підзаконних актів. Як повідомив міністр, у квітні почнеться процедура держзакупівлі ліків. У МОЗ розраховують, що так вдасться закупити більший обсяг медичних препаратів. Передовсім через міжнародні організації планують придбати ліки для національних програм з імунізації, лікування ВІЛ/СНІДу, гепатитів та туберкульозу.

У МОЗ хочуть сформувати групу експертів, які працюватимуть над переліком препаратів для закупівель. «Раніше з кожної цільової програми збиралася окрема номенклатурна група, яка й визначала перелік препаратів для закупівлі. Цей процес був непрозорим і розтягнутим у часі. Натомість у міністерстві формується лише одна експертно-технічна група, до якої будуть, за потреби, залучати вузьких спеціалістів для консультацій та громадськість для обговорення. Плануємо зосередитися на 10 експертах, які працюватимуть над усіма програмами», — повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.

Загалом в Україні діє 8 національних програм та 11 централізованих заходів із лікування різних захворювань. Цього року на їх фінансування з бюджету було надано 4,1 мільярда гривень — майже вдвічі більше, ніж торік. А для забезпечення 1,8 мільйона пацієнтів потрібно понад 8 мільярдів гривень. За словами заступника міністра Альони Терещенко, проведений аудит дав змогу зрозуміти, яка ситуація із забезпеченістю препаратами за різними програмами. «Ми побачили не лише те, скільки потрібно препаратів, а й яку кількість пацієнтів можемо забезпечити. Аудит показав, наскільки на сьогодні є медикаментів за тією чи іншою програмою: кількість флаконів, доз, витратних матеріалів. Є ситуації, коли забезпеченість ліками становить понад 125% , а є коли лише 14,5%», — сказала вона.

На запитання журналістів, щодо яких програм найскладніша ситуація, Альона Терещенко уточнила, що найкритичніша проблема із препаратами для лікування гемофілії (8—9 фактор), хвороби Гоше, онкозахворювань дорослих та ліків, необхідних для трансплантації, зокрема імуносупресорної терапії.

Про брак ліків для лікування гемофілії, ювенільного ревматоїдного артриту, муковісцидозу на прес-конференції говорили й представники громадських організації та журналісти. Не вистачає препаратів для онкохворих, що перенесли трансплантацію. «Це дуже болюче питання. Ми не покриваємо за рахунок державного бюджету 100% потреби цих препаратів», — сказала Альона Терещенко.

Проблемі планують зарадити завдяки гуманітарній допомозі. «На сьогодні опрацьовуємо меморандум між виробником для надання Україні гуманітарної допомоги», — повідомила вона, не уточнивши, про які саме домовленості йшлося в документі.

ПОРАДИ ФАХІВЦЯ

Антикорупційна програма для тендеру

Олександр СЛОБОДЯН, засновник компанії «Салекс», кандидат юридичних наук.Згідно із чинним законодавством України для проведення тендеру з державних закупівель потрібна довідка про корупційні правопорушення для тендеру, програма з антикорупційних заходів, ціла низка інших юридично-правових документів.

Вам терміново потрібна антикорупційна програма для тендеру чи інші довідки для проведення державних закупівель? Звертайтеся до нашої юридичної консалтингової компанії «Салекс».

Розуміння специфіки бізнесу клієнтів

Юридична консалтингова компанія «Салекс» запропонує те, що дійсно необхідно нашим клієнтам – юридичну допомогу. Ми надаємо юридичні послуги як клієнтам, у яких відсутні штатні юристи, так і тим, у яких вони є, однак для вирішення найбільш складних питань ми вам запропонуємо своїх найдосвідченіших фахівців.

Досягнення результату

Для нас важливий конкретний практичний результат, а не процес надання послуг. Насамперед ми оцінюємо комерційний ефект від своїх послуг. Беремося за надання юридичних послуг, що мають практичне значення для наших клієнтів. І ніяких надуманих юридичних проблем.

Довгострокове співробітництво

У своїй діяльності компанія «Салекс» використовуємо підхід, сфокусований на потребах та сфері діяльності клієнтів, що сприяє встановленню довгострокового співробітництва. Наша політика полягає в тому, що ділова репутація компанії, над якою ми працювали роками, важливіша за тимчасовий зиск.

Оперативність надання послуг

Ми враховуємо оперативність вирішення тих чи інших питань наших клієнтів. З огляду на це дотримання обумовлених термінів є одним із головних пріоритетів у нашій роботі. Своєчасна юридична допомога не менш важлива, ніж медична.

Ліберальна цінова політика

Істотна перевага роботи з нашою компанією – це розумно обгрунтована вартість послуг. 

Звертайтеся – домовимося і разом вирішимо ваші нагальні проблеми.