Для людини, народженої в рік Коня, характерно те, що вона завжди намагається розв’язувати проблеми, що виникають, а не просто уникати їх, як роблять багато наших знайомих. «Коні» володіють необхідним потенціалом, щоб бути гідними лідерами, що надихає тих, хто навколо.
Сказане повною мірою стосується фехтувальниці Ольги Харлан. У 2008 і 2009 роках експерти Національного олімпійського комітету України визнавали вродливу миколаївську дівчину найкращою спортсменкою року. Відзнака абсолютно заслужена: адже саме неймовірна жага до перемоги 18-річної красуні допомогла четвірці українських шаблісток здобути олімпійське «золото» на літніх Іграх-2008 у Пекіні. Рік, що минає, теж став тріумфальним для учениці заслуженого тренера країни Артема Скорохода.
У червні на континентальній першості в Загребі українська шаблістка вчетверте за свою спортивну кар’єру стала чемпіонкою Європи в індивідуальних змаганнях. А згодом здійснилася ще одна мрія миколаївської спортсменки: Ольга здобула перше в кар’єрі індивідуальне «золото» чемпіонату світу.
У півфіналі лідерка синьо-жовтої дружини перемогла олімпійську чемпіонку лондонських Ігор-2012 Кім Джі Ен з Республіки Корея. А у вирішальному двобої довела свою перевагу над росіянкою Катериною Дяченко.
За підсумками сезону Міжнародна федерація фехтування визнала олімпійську чемпіонку Ольгу Харлан найкращою шаблісткою світу. Почесну відзнаку українка отримала 29 листопада в Парижі, де відбувся конгрес FIE, приурочений 100-річчю організації.
Ольга Харлан народилася 4 вересня 1990-го в Миколаєві, майбутня героїня біатлонних трас Юлія Джима — 19 вересня того самого року в Києві. Обидві спортивні зірки України вирішили не звертати особливої уваги на прогнози астрологів про те, що найсприятливішим для народжених у рік Коня буде саме 2014-й.
Місяць тому в австрійському Хохфільцені на етапі Кубка світу з біатлону феєричну перемогу здобула жіноча збірна України. До успіхів досвідчених лижниць, що стріляють, сестер Віти і Валі Семеренко із Сум та аспірантки Львівського державного університету фізичної культури тернополянки Олени Підгрушної вболівальники вже звикли. У новому сезоні на повний голос заявила про себе наймолодша з квартету — Юлія Джима.
У складі нашої четвірки киянка блискуче впоралася з роллю забійниці, виступаючи на першому етапі. Далеко позаду залишилися законодавці біатлонної моди — Німеччина, Франція, Росія та Норвегія на чолі з чинним володарем Кубка світу — неперевершеною в минулому сезоні Турою Бергер. Після цієї яскравої перемоги збірна України очолила залік естафетних гонок, а в Кубку націй потіснила росіянок і піднялася на другу позицію.
Наступного дня Юлія Джима виборола срібну медаль у гонці переслідування. Учорашня дебютантка змагань по-снайперському закрила всі двадцять мішеней і на фініші поступилася лише переможниці спринту — норвежці Сюнневе Сулемдаль. Для Джими це був перший індивідуальний подіум на етапах Кубка світу. Триматимемо кулаки за наших дівчат 21 лютого 2014 року, коли на зимовій Олімпіаді в Сочі буде дано старт естафетній гонці.
Вдалим виявився рік, що минає, і для двох кращих футболістів України, які народилися в рік Змії. Київський динамівець Андрій Ярмоленко забив вирішальний м’яч у ворота збірної Польщі, який дав змогу збірній країни вийти у плей-оф чемпіонату світу-2014. Ефектний постріл 24-річного гравця атакуючого плану у ворота швейцарського «Туну» було названо найкрасивішим м’ячем третього туру Ліги Європи. Нарешті саме Андрій встановив остаточний рахунок першого стикового матчу Україна — Франція, реалізувавши пенальті. Після цього вже нікого не здивувала поява Ярмоленка в символічній збірній групового етапу Ліги Європи.
— У великий футбол він прийшов як нападник, потім грав на позиції лівого вінгера, а в 2013 році Олег Блохін перевів його на протилежний фланг. Лідер київського «Динамо» — дуже витривалий гравець, здатний виконувати величезний обсяг чорнової роботи. Восени він з 14 голами увійшов до трійки кращих снайперів в історії збірної України, — зазначають експерти УЄФА.
Скаути провідних клубів Старого Світу уважно стежать за грою партнера Ярмоленка по національній збірній України Євгена Коноплянки. Талановитий вихованець кіровоградського футболу, який 29 вересня відсвяткував 24-річчя, продовжує стрімко прогресувати. Офіційний сайт УЄФА назвав гравця «Дніпра» серед восьми найталановитіших молодих виконавців континенту. Нинішньої осені Коноплянка провів дев’ять матчів у Лізі Європи, в яких відзначився трьома забитими м’ячами та однією результативною передачею.