"45-та осінь наукового серця Тернопілля"

Микола ШОТ
5 листопада 2011

ДАТА. 45 років з часу заснування відзначив Тернопільський національний економічний університет (ТНЕУ). З цієї нагоди у вищому навчальному закладі мали урочистості. Розпочали їх із святкового богослужіння в університетській капличці Різдва Пресвятої Богородиці. Відтак запропонували завітати на виставку світлин знаного в краї фотомайстра Михайла Бенча. Він майже чотири десятки років працює в ТНЕУ. Тож його знімки допомогли нинішнім поколінням викладачів і студентів відкрити найвагоміші миті історії вишу, а ветеранам  поринути у спогади.

Спомини, промови, вітання, вручення грамот і подарунків — все це звучало-відбувалося під час урочистого засідання вченої ради університету. «Предок, мастодонт, історична реліквія» — так назвав себе перший ректор цього ВНЗ, а нині академік Академії педагогічних наук України Леонід Каніщенко. «Коли ми прийшли сюди 1966 року, — ділився спогадами Леонід Олексійович, — на місці теперішнього головного корпусу був пустир. Мені приємно, що тут з першого дня стали працювати люди, які ніколи не заспокоюються, а отже, рухаються вперед».

Ректор ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Сергій Юрій у колі студентів. Фото автора

За 45 років ВНЗ зумів гідно пройти шлях від відділення столичного вишу до національного економічного університету. Нині ТНЕУ називають науковим серцем Тернопілля. Ректор цього вищого навчального закладу професор Сергій Юрій детально проаналізував здобутки колективу, окреслив подальші плани розвитку університету. Випускниками ТНЕУ стали понад 212 тисяч фахівців. За всіма формами навчання зараз тут здобувають вищу освіту більш як 18 тисяч студентів. Не було ще жодного року, аби ВНЗ мав недобір спудеїв. Цікаво, що цьогорічними першокурсниками стали жителі всіх областей України, крім Луганської та Харківської. До того ж, усі «першачки» отримали місця в гуртожитках. Наступного  року планують забезпечити таким житлом усіх студентів. Хлопці та дівчата, які тут опановують економічні знання, мають якнайкращі умови як для навчання, так і для проживання, розвитку своїх спортивних і творчих талантів. Власне, багато хто з них з нагоди круглої дати рідної альма-матер узяв участь у святковій імпрезі «Віват, університете!». 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua