"Аварійні об’єкти ліквідують"

Оксана МАЛОЛЄТКОВА
13 березня 2013

ПЛАНИ

У державі налічується 16900 недобудов, проте зноситимуть лише небезпечні

За останні два роки в Україні ліквідовано 3,1 тисячі об’єктів незавершеного будівництва (ОНБ), і ця робота триває. Сьогодні в державі налічується 16,9 тисячі недобудов, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитро Ісаєнко під час відеоконференції в Кабміні. Серед них об’єкти охорони здоров’я, освіти, культури і спорту, теплогазо- та водопостачання, а найбільше об’єктів житлового та нежитлового будівництва.

Чимало недобудов загрожують здоров’ю і життю громадян через високий  ступінь аварійності. Є навіть такі, на яких роботи не вели з 1990-х років. Тому Кабмін активізує ліквідацію небезпечних об’єктів, узгодивши найближчим часом плани щодо них з облдержадміністраціями. За його словами, безпечних недобудов не зноситимуть — вивчається можливість їх добудови.

Загалом уряд приділяє велику увагу будівельній галузі, про що свідчать торішні здобутки, зазначив Дмитро Ісаєнко. За даними Мінрегіонбуду, минулого року прийнято в експлуатацію 112 тисяч об’єктів (з 2008-го цей показник не перевищував 48 тисяч), 95 тисяч з яких — житло (68% громадяни звели самостійно). 

Заступник міністра наголосив, що такі результати в житловому будівництві — наслідок втілення на місцях закону щодо регулювання містобудівної діяльності. Документ, зокрема, відмінив ліцензування проектної та підрядної діяльності, скасував видачу дозволів на будівництво об’єктів, площа яких менша за 300 квадратних метрів. Це дало змогу людям активніше будувати. 

Житло зводять в усіх регіонах, щоправда, нерівномірно, зауважив чиновник. Торішні лідери з будівництва житла — столиця та Київська область — 1,5 та 1,1 мільйона квадратних метрів відповідно. Останнє місце посів Миколаїв — 120 тисяч квадратних метрів. Водночас кращим показником вважається кількість квадратних метрів на одну тисячу чоловік. Тут перше місце за столичним регіоном — 681 квадратний метр, дещо відстає Севастополь, у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях традиційно розвинуте індивідуальне будівництво, а Луганщина, Донеччина, Дніпропетровщина пасуть задніх: населення велике, а житла зводиться мало.  

Щодо тендерної політики, то Дмитро Ісаєнко уточнив: сьогодні не треба  проводити тендер, якщо вартість будівельно-монтажних робіт менша за 1 мільйон гривень (попередня межа — 300 тисяч гривень),  а послуг — 300 тисяч гривень (було 100 тисяч). Планку по будівельних роботах можна підняти удвоє — до 2 мільйонів гривень, і міністерство намагатиметься це зробити протягом цього року, каже він.  

Також уряд активізуватиме програми імпортозаміщення. За даними Мінрегіонбуду, торік в Україні експорт будівельних матеріалів удвічі перевищував їх імпорт. Причому експорт збільшився на 14,5%, а імпорт зменшився на 0,4%. Нині в будівельних конструкціях 85% матеріалів вітчизняного виробництва. До кінця 2013-го заплановано довести цей показник до 90%, резюмував Дмитро Ісаєнко.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua