"Білий Бім жовта кліпса у вусі"

Павло КУЩ
11 жовтня 2012

БРАТИ МЕНШІ

Донецьк став одним із перших міст держави,  де ухвалили програму гуманного
 регулювання кількості тварин

Двері ліфта на першому поверсі нашого будинку розчинилися, і син-школяр вже зробив крок уперед. Та відразу різко відсахнувся і позадкував. Бо з ліфта під ноги висипала… череда псів різних порід, розмірів та кольорів. Наші обличчя, певна річ, видовжилися, а господарка собак відразу образилася: «Чого ви скривилися? Можна подумати, казна-що побачили: бездомного чи дикого звіра! Вони в мене ручні…»

Восьмеро «ручних» і справді, приязно помахуючи хвостами, вервечкою подріботіли до виходу. А нам тоді тільки довелося тішитися, що пси не дикі й не бездомні, а мешкають у міській квартирі, добре доглянуті і перебувають під опікою сусідки по під’їзду.

Бездомні брати наші менші також потребують ласки. Фото з сайту forum.info.ru

Згаданий епізод чомусь кортить спробувати спроектувати на ситуацію загалом по Донецьку стосовно ставлення до «чотириногих друзів». Адже свого часу проблема бездоглядних псів постала тут на весь зріст, особливо з огляду на проведення в місті матчів Євро-2012 і наплив великої кількості гостей. На початку року тільки за приблизними підрахунками фахівців комунального підприємства «Тварини в місті», в обласному центрі блукали понад 14 тисяч «братів менших»-безхатьків.  Зрозуміло, зустріч із ними часто була не тільки небажаною, а й небезпечною. Виправляти ситуацію спільними зусиллями взялися Донецька міська рада та благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». Фахівці головного управління благоустрою та комунального обслуговування Донецької міськради розробили й почали впроваджувати спеціальну програму цивілізованого регулювання кількості бездоглядних псів на міських вулицях. Насамперед провели моніторинг хвостатих приблуд і налагодили механізм відлову, стерилізації та чипування чотириногих. На практиці це мало такий вигляд: тварин виловлювали і звозили на спеціальні майданчики, облаштовані у всіх районах міста. Звідти вони потрапляли до місцевого притулку для тварин «Піф», де їх стерилізували, прививали від сказу та вживлювали у вухо жовтий чип. Певна річ, поки що не всі чотириногі безхатьки мають такі «прикраси». Але програма розрахована на кілька років, у майбутньому вуха обов’язково «пожовтіють» і в інших бездоглядних тварин.

А тим часом подібні зусилля міської влади помітили не тільки в Донецьку, а й далеко за його межами. Нещодавно Європейська асоціація захисту тварин і природи ETN e.V висловила вдячність Донецькій міській раді та особисто міському голові Олександру Лук’янченку та благодійному фонду «Розвиток України» за успішне проведення програми гуманного регулювання кількості тварин. У листі-подяці є й лаконічна оцінка діяльності притулку «Піф»: «Ми побачили відмінно організовану роботу, яку проводять за європейськими стандартами». 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua