ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ. Противники членства Великої Британії в ЄС вийшли на демонстрацію. Можливість референдуму з цього приводу нині на порядку денному в Палаті громад. Це сталося завдяки петиції, яку ініціювала Ніколь Сінклер, заявка зібрала 120 тисяч підписів. Депутат переконує – на її стороні багато британців:
«Гадаю, що британське суспільство не задоволене відносинами країни з Європейським Союзом. Безліч опитувань показують, що більшість хоче референдуму і прагне залишити ЄС.»
Більшість учасників демонстрації, вважають, що політики ввели їх в оману:
«Нас питали, чи ми хочемо приєднатись до спільного ринку. Ніхто не казав про політичний союз чи єдину валюту.»
«Ми не ставимось скептично до Європи, справа в ЄС. Це не одне і те саме. Таке враження, що політики покинули нас напризволяще, вони поступово, крок за кроком, зруйнували наші права та забрали наші свободи».
«Більшість людей у цій країні є євроскептиками. Вони не хочуть, аби ними керували з Брюсселю. Більшість наших законів беруть початок в інституціях ЄС, які ми не обирали.»
Як стало відомо згодом, депутати британського парламенту відхилили пропозицію провести референдум про вихід країни з Європейського союзу.
Ініціативу підтримали лише 111 депутатів, 483 висловилися проти. Лідер консерваторів і глава уряду Девід Кемерон перед голосуванням закликав однопартійців відхилити пропозицію, хоча саме консерватори і поставили це питання на розгляд порядку денного.
Провести референдум закликали 60 з 306 «торі», що засідають у Палаті громад. Як зазначає BBC, це найсерйозніший "бунт" серед однопартійців, з яким Кемерону довелося зіткнутися з початку свого правління.
П'ятигодинні дебати в палаті громад відбулися після того, як більше 100 тисяч людей підписали петицію з вимогою провести референдум про те, чи повинна Британія залишитися в ЄС, вийти з нього або переглянути умови свого членства.
Напередодні Кемерону довелося вислухати досить неприємні висловлювання від президента Франції Ніколя Саркозі на саміті з виведення єврозони з боргової кризи.
Як заявив французький лідер, йому набридло, що Британія критикує європейські країни, а потім втручається в їхні справи.
Обурення Саркозі було викликано тим, що Британія, яка зберегла власну валюту, вважає за можливе критикувати країни єврозони. «Мене вже нудить, коли я читаю в газетах про поради пана Камерона і його міністра фінансів Джорджа Осборна, які вони пропонують країнам єврозони», - заявив Саркозі.
Утім, було вирішено, що у вирішальних переговорах 26 жовтня візьмуть участь всі члени Євросоюзу, а не 17 країн, які входять до єврозони, як передбачалося раніше.
За словами президента ЄС Германа ван Ромпея, «до того, як ми наважимося внести зміни до Договору, нам знадобиться згода на це всіх 27 країн, що входять до Євросоюзу».