ПРЯМА ЛІНІЯ «УК»
У редакційному анонсі темою прямої телефонної лінії з начальником управління організації усиновлення департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики Ольгою ОЛІФЕР було «Усиновлення дітей. За яких умов українці й іноземні громадяни мають право взяти дитину в сім’ю? Що таке перебування дитини під опікою? Інтернат чи дитячий будинок сімейного типу?» Однак у багатьох наших читачів виникало безліч особистих запитань, на які вони отримували кваліфіковану відповідь від фахівця. Приміром, одне із них звучало так:
Микола, Вінницька обл.:
— Якщо вітчизняне законодавство дозволяє нежонатому чоловікові всиновити дитину, то хотів би знати: що для цього потрібно?
Ольга ОЛІФЕР:
— Заборони в усиновленні українськими чоловіками дітей нема, а ось іноземці-одинаки такого права не мають. У нас в Україні є вже чоловіки, які всиновили хлопчиків. Пригадалися недавні приклади. Приміром, такий випадок був зареєстрований у Києві, другий — в одній з областей. В обох чоловіків є матері, які проживають з усиновителями, тобто у хлопчиків з’явилися названі бабусі, які їх виховують. За віком один усиновлений дошколярик, другий — школяр. Додам, що, згідно з чинним законодавством, усиновителі не повинні бути молодші 21 року.
(Докладнішу відповідь на це та інші запитання читайте в одному з наступних номерів «УК»).